Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Botond
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.02.14. 09:57

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Botond » 2020.01.08. 18:52

Szóval ezt sikerült elkapnom! :-)
Pénteken visszaviszem a boltba az eszközt, tubus nélkül, nézzék meg, 5 év a jótállás. Meglátjuk!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.01.09. 10:12

Az látszik, hogy nem egy APO féle optika, eléggé színes a Hold pereme, de az a repülő alakú folt az nagyon csúnya optikai hiba lehet, tuti vissza adják a lóvét, amit áldoztál.- :)
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.04.26. 14:57

Sziasztok,

Erdeklodes szintjen allva, a hobbyt tavolrol csodalva kerdezem, mielott belevagnank barmibe is, hogy milyen minosegu eszlelesekre szamithatok, ha "csak" otthonrol a kertbol szeretnenk nezelodni? Veresegyhaz Revetek reszen a domboldalban lakunk, full panoramaval, de pl a haz elott pont van egy lampa oszlop. Korulottunk egy haz van, mert mienk az utca vege. Egyelore elottunk, mellettunk ret, fas erdoresz. Kisgyermekeink vannak igy meg jo sokaig nem hagyhatjuk otthon oket, hogy kitelepuljunk idealis helyszinre. A haz mogott, a kert hatso reszeben nincs mar zavaro lampatest, de megiscsak a haz kornyeken ucsorognenk csak.
Egyelore csak a csillagatlaszt rendeltuk meg es egy 10x50 binokulart, hogy ismerkedjunk az eggel. Mit szeretnenk latni? Amit tudunk, naprendszer bolygoit es kozelebbi/favorit konnyen eszlelheto objektumokat mindenkeppen. Lehet kacerkodnek a fotozassal is, de azt kapasbol el is vethetem, ha csak itthon tudnank kattintani? Koszonjuk elore is a valaszokat (bongeszgettem a forumot mar par szaz oldalon, de nem utkoztem bele hasonlo diskurzusba. csakis tubusokba es a kinai kifejezesekbe:P)

d
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.04.26. 17:18

MAD írta:
2020.04.26. 14:57
Sziasztok, ...
Isten hozott a génhibások között!!! ;)

A leírásod alapján - az ég megismerése után - a vizuális binoklis változóészlelők táborát gyarapíthatnád... Ahhoz ideális a teljes égbolt, és a fényszennyezés sem tragikus, legfeljebb a fényesebb változók közül kell válogatnod, de az is van több mint elég.

Ez persze csak egy lehetőség; inkább attól függ, hogy neked mihez kedved.
Nincs a közeledben egy amatörcsillagász klub vagy szakkör? Esetleg gyakorlott amatőrök a "szomszédban"? Tőlük sokat tanulhatnál.


Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2020.04.26. 17:48

Szia MAD!
Eléggé sokféle lehetőség adatik binoklis nézelődésre.
Nyílthalmazok, kettő és többescsillagok ezrei, változók, sőt megkockaztatom, hogy még egy erősebb meteorraj esetében hullókat is láthatsz ílyen módon. Nekem legalábbis 2-3x sikerült pont telibe találni. Üstökösök, pont jön is felfele a SWANN, most a Vízöntőben jár ahogy néztem az előrejelzést. Vizi Péter kötetét vetted?
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.04.26. 19:14

Attila írta:
2020.04.26. 17:18


Isten hozott a génhibások között!!! ;)

A leírásod alapján - az ég megismerése után - a vizuális binoklis változóészlelők táborát gyarapíthatnád... Ahhoz ideális a teljes égbolt, és a fényszennyezés sem tragikus, legfeljebb a fényesebb változók közül kell válogatnod, de az is van több mint elég.

Ez persze csak egy lehetőség; inkább attól függ, hogy neked mihez kedved.
Nincs a közeledben egy amatörcsillagász klub vagy szakkör? Esetleg gyakorlott amatőrök a "szomszédban"? Tőlük sokat tanulhatnál.


Üdv,
MDA
Koszonom a fogadtatast:)

Ezen az uton meg nem sokat keresgeltem, de koszonom a tippet. Azert is kerdeztem egyebkent, hogy mire szamithatok, mert elobb-utobb azert szivesen invesztalnek be egy teleszkopba. Legalabbis hosszabb tavon ez lenne a cel. A minden csapbol folyo SW 90/900 EQ2 stbstb kezdo kombo peldaul szimpatikus, de ez azert meg a jovo zeneje, na meg a vasarlas-kivalasztasban majd szerepet jatszik, hogy ebben a kornyezetben mit erdemes egyaltalan megcelozni. Gondolom en. ;> Addig is meg kell tanulnunk az alapokat, es ha nem nyel el minket, akkor esetleg keszen allunk lepni egyet.
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.04.26. 19:43

Csillagos Pisti írta:
2020.04.26. 17:48
Szia MAD!
Eléggé sokféle lehetőség adatik binoklis nézelődésre.
Nyílthalmazok, kettő és többescsillagok ezrei, változók, sőt megkockaztatom, hogy még egy erősebb meteorraj esetében hullókat is láthatsz ílyen módon. Nekem legalábbis 2-3x sikerült pont telibe találni. Üstökösök, pont jön is felfele a SWANN, most a Vízöntőben jár ahogy néztem az előrejelzést. Vizi Péter kötetét vetted?
Igen-igen, Vizi Peter felet. Holnap hozza elvileg a futar bacsi.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2020.04.26. 20:50

MAD írta:
2020.04.26. 19:43
Csillagos Pisti írta:
2020.04.26. 17:48
Szia MAD!
Eléggé sokféle lehetőség adatik binoklis nézelődésre.
Nyílthalmazok, kettő és többescsillagok ezrei, változók, sőt megkockaztatom, hogy még egy erősebb meteorraj esetében hullókat is láthatsz ílyen módon. Nekem legalábbis 2-3x sikerült pont telibe találni. Üstökösök, pont jön is felfele a SWANN, most a Vízöntőben jár ahogy néztem az előrejelzést. Vizi Péter kötetét vetted?
Igen-igen, Vizi Peter felet. Holnap hozza elvileg a futar bacsi.


Nagyon "ott van a szeren" az a könyv. :) minden fontos benne foglaltatik.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.04.28. 14:50

Megjott a Csillagatlasz es hozza a 10x50es Levenhuk. Az utobbi beesett szemlencsevel. Nem erzem pikkpakk javithatonak. Szerintetek?
..
levenhuk.PNG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2020.04.28. 16:47

Nyilván garanciális, feltétlenül a visszaküldést javaslom!
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”