Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Tóth László

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Tóth László » 2019.07.13. 21:55

Kedves gyuri17!

Köszönöm!
xyfree

Hozzászólás Szerző: xyfree » Ma, 08:41

Sziasztok!
Már nagyon rég jártam a fórumon, talán volt is téma, de nem igazán találtam így kérdeznék tőletek fejlesztéssel kapcsolatban. Adott egy 90/900as lencsés távcső eq2 vel. A tubust megtartanám, (ha lehet) mert amire kell nekem elég (ha más mód nincs akkor cserélném)
Szóval az eq2 t szeretném leváltani AZ goto mechanikara. Egy ekkora tubushoz szerintetek melyik lenne megfelelő? Eq3 goto t nem szeretnék fix hely hiányában.

Nézegettem távcsöveket is azért, de mivel elsősorban a lencséshez ragaszkodok univerzális (minden észlelési területből egy kicsit) használatra így a jelenlegi a legjobb (nekem)... Apo ban persze lenne alternatíva de.... :(
Végső esetben elgondolkodtam még egy MC n is AZ goto mechanikan. De azokat a tipusokat nem ismerem, kicsit tartok tőle. Ha váltani kell akkor 200 ig nézelődtem (mechanika+tubus) ebbe ha jól emlékszem a 127es MC fér bele. Tudtok róluk írni pár mondatot? Mennyire érzékenyek szállításra, porra, karbantartás stb?
90/900 skywatcher refraktor, 8x40 sotem binokulár
popey37

Hozzászólás Szerző: popey37 » Ma, 11:28

Hali. volt 90/900 a tulajdonomban, alapból EQ-3-on,jó volt. Az AZ mechanika kb. ugyanaz mint az EQ-2. nem érdemes váltani.
jelenleg egy 127/1500 MC van NEQ-5 Goto-val. bolygóra kiválló, mélyégre nem annyira a hosszú fokusz és a kis látómező miatt. összességében nagy ugrás a 90/900-hoz képest.

az MC-t nem kell kollimálni, viszont a hömérsékletre érzékeny, csak akor ad jó képet ha teljesen átvette a környezet hőmérsékletét, ugyanaz mint a Newton ilyen tekintetben. de ez a kis kényelmetlenség belefér.
Csillagos Pisti

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » Ma, 11:34

xyfree írta:
Ma, 08:41
Sziasztok!
Már nagyon rég jártam a fórumon, talán volt is téma, de nem igazán találtam így kérdeznék tőletek fejlesztéssel kapcsolatban. Adott egy 90/900as lencsés távcső eq2 vel. A tubust megtartanám, (ha lehet) mert amire kell nekem elég (ha más mód nincs akkor cserélném)
Szóval az eq2 t szeretném leváltani AZ goto mechanikara. Egy ekkora tubushoz szerintetek melyik lenne megfelelő? Eq3 goto t nem szeretnék fix hely hiányában.

Nézegettem távcsöveket is azért, de mivel elsősorban a lencséshez ragaszkodok univerzális (minden észlelési területből egy kicsit) használatra így a jelenlegi a legjobb (nekem)... Apo ban persze lenne alternatíva de.... :(
Végső esetben elgondolkodtam még egy MC n is AZ goto mechanikan. De azokat a tipusokat nem ismerem, kicsit tartok tőle. Ha váltani kell akkor 200 ig nézelődtem (mechanika+tubus) ebbe ha jól emlékszem a 127es MC fér bele. Tudtok róluk írni pár mondatot? Mennyire érzékenyek szállításra, porra, karbantartás stb?

Nagy ugrás bizony egy 127-es MC, ne legyen végső eset a választásban. Szállításra, jusztirra nem erzékeny, eléggé jó a képük. Porra meg csak annyira érzékenyek mint egy lencsés. Erdemes használat után légpumpával átfujni a meniszkuszt, meg az okularokat. Mély égre is jók valamennyire.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
Csillagos Pisti

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » Ma, 12:56

Csillagos Pisti írta:
Ma, 11:34
xyfree írta:
Ma, 08:41
Sziasztok!

Nagy ugrás bizony egy 127-es MC, ne legyen végső eset a választásban. Szállításra, jusztirra nem erzékeny, eléggé jó a képük. Porra meg csak annyira érzékenyek mint egy lencsés. Erdemes használat után légpumpával átfujni a meniszkuszt, meg az okularokat. Mély égre is jók valamennyire. Pl kompaktabb nyilthalmazok, kettősök.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”