Barlow lencsék

gyuri17

Re: Barlow lencsék

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2020.07.26. 15:57

Tisztel kollégák! Az elmult néhány hét is kevésnek bizonyult ahoz, hogy kézhezkapjam, a korábban említett "APM" barlowot. Sajnos ezért erről már beszámolni sem tudok, mivel lemondtam. Viszont helyette, a "Baader Hiperion" barlowját szereztem be. Sajno külföldi oldalakon sem olvasni túl sok infót erről a termékről, de ami fellelhető, az jót nyilatkozik. A lencserendszer egy triplet anasztigmát, és a lencséi két csoportban foglalnak helyet (2+1). Az antireflexios réteg a "Baader Phantom" új fejlesztésű bevonata, és valóban kimagasló a minősége/hatékonysága.
A mező felőli lencse enyhén domburú felületű, még az okulár felőli, egy erőssen doború felülettel határolt lencse. Műcsillagra tesztelve, a legkisebb színezés sem volt észrevehető... Bár csak F7-es távcsővel teszteltem, de a kép éles és kontrasztos. Mivel ez nem kifejezetten egy önálló barlow, ezért a használathoz a hüvely és a nyakrészt meg kell oldani.
A saját példányom!
_20200724_122052.JPG
_20200724_121741.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Gyuricza István
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”