Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.06.18. 09:04

Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2020.06.18. 09:12

Nagyon sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, mert Szabolcs egy szorgalmas, elkötelezett észlelő. Tegyük hozzá, hogy ő is kapott azért a listán.

Legyünk megértőbbek, türelmesebbek egymáshoz, bizonyos, hogy ez a koronavírusos-karanténos időszak se tesz jót lelkileg nekünk.

Mindenesetre az MCSE észlelésfeltöltőjének használatát nagyon fontosnak tartom én is: kerüljenek fel oda a magyar amatőrök észlelései! Több mint hat évtized több mint 60 ezer észlelése van már fenn, sokféle paraméterre rákereshetően. Gyarapítsuk ezt a kollekciót! https://eszlelesek.mcse.hu/
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.18. 09:22

“ Tegyük hozzá, hogy ő is kapott azért a listán. ”

Pontosan ezért írtam, hogy mindenki vonja le a tanulságokat és a szabályzatot tartsa be mindenki.

Ahogy azt nektek is írtam levélben, a téma fontos és sajnálom én is, hogy nem lehetett vele békésen rendezni a dolgokat, láttátok, hogy megpróbáltam.

A magam részéről én még “nem merek” észlelést feltölteni, lehet ez hiba, de előbb tanulnom kell még sokat tőletek, hogy hasznos is legyen, ne csak a helyet foglalja. :)
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.18. 09:40

Gézát átgondoltam és tiltását most feloldottam. A közelmúlt eseményeivel párhuzamba állítva úgy gondolom nem érdemli meg, hogy továbbra se írhasson a fórumra.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.06.18. 12:16

Tüsi írta:
2020.06.18. 09:40
Gézát átgondoltam és tiltását most feloldottam. A közelmúlt eseményeivel párhuzamba állítva úgy gondolom nem érdemli meg, hogy továbbra se írhasson a fórumra.
Csak üdvözölni tudom a döntéseidet! :)

Tüsi írta:
"A magam részéről én még “nem merek” észlelést feltölteni, lehet ez hiba, de előbb tanulnom kell még sokat tőletek, hogy hasznos is legyen, ne csak a helyet foglalja. :)"

Ez az észlelés feltöltés, biztosan kívánatos dolog egy MCSE tagtól, de ha ezt az ember egyfajta kényszerként éli meg, akkor lépjen túl rajta.
Én magam soha sem töltöttem fel és nem is tervezem az elkövetkezendőkben sem.
Önző módon, a saját élvezetemre csinálom ezt a hobbit. ( Csináltam és csinálok bemutatást pl:nyitott múzeumok éjszakája, vagy csak rögtönzötten érdeklődőknek stb.)
Ez a topic az ami talán elbírja ezt a tanmesét:
Beléptem egy íjász szakosztályba a több éves magányos íjászkodásom után. Kivettem a részem a közösségi munkából (versenyek szervezése, pályaépítés, lebonyolítás) míg a többiek vidáman edzettek és neveztek különböző versenyeken. Egyszer csak azt vettem észre, hogy én már csak kiszolgálom az egyesület érdekeit, érdemben nem élek a kedvtelésemnek. Ez eltartott kb. még 3 évig és 7 évi egyesületi tagság után úgy döntöttem, erre nincs szükségem, én az íjászatot szerettem. Ismét magamnak íjászkodom a telkemen, ha úgy tetszik magányosan, pedig nagyon jó kis közösség volt, jó volt hozzájuk tartozni.
Ezt a kis történetet azért is tarom fontosnak, mert a napokban felmerült Ankalimon F. Tamás esetleg vállalhatna nagyobb közösségi szerepet egy-egy témakör felkarolásában.
Persze ez az ő döntése, hogy hajlik-e rá, csak nehogy elüldözzük magunk közül.
Ezt a kis bejegyzést Tüsi-nek is szánom, ne legyen kényszer a feltöltés, mert akkor régen rossz.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2020.06.18. 14:59

D.Laci írta:
2020.06.18. 12:16
Tüsi írta:
2020.06.18. 09:40
Gézát átgondoltam és tiltását most feloldottam. A közelmúlt eseményeivel párhuzamba állítva úgy gondolom nem érdemli meg, hogy továbbra se írhasson a fórumra.
Csak üdvözölni tudom a döntéseidet! :)

Tüsi írta:
"A magam részéről én még “nem merek” észlelést feltölteni, lehet ez hiba, de előbb tanulnom kell még sokat tőletek, hogy hasznos is legyen, ne csak a helyet foglalja. :)"

Ez az észlelés feltöltés, biztosan kívánatos dolog egy MCSE tagtól, de ha ezt az ember egyfajta kényszerként éli meg, akkor lépjen túl rajta......................Ezt a kis bejegyzést Tüsi-nek is szánom, ne legyen kényszer a feltöltés, mert akkor régen rossz.

D.Laci



Szerintem senki sem éli meg kényszerként a feltöltő használatát, (legalábbis az aktívan beküldük közt). Mondom ezt én, aki rendszeresen használja. Személy szerint azért tartom az egyik legjobb megoldásnak ezt, mert megosszuk egymással az észleléseinket, (NORMÁLIS, TISZTESSÉGES HANGVÉTELLEL) és főleg mindezt rendszerezett, jól átlátható módon. Ennek szerintem ez a legfőbb erénye, nem pedig hogy kényszer volna. Meg hát arról nem is beszélve, hogy így mennyire egyszerűbb vissza idézni egy egy észlelést, újra élni, látva egy egy rajzot, fotót.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.06.18. 15:11

Csillagos Pisti írta:
2020.06.18. 14:59
D.Laci írta:
2020.06.18. 12:16
Tüsi írta:
2020.06.18. 09:40
Gézát átgondoltam és tiltását most feloldottam. A közelmúlt eseményeivel párhuzamba állítva úgy gondolom nem érdemli meg, hogy továbbra se írhasson a fórumra.
Csak üdvözölni tudom a döntéseidet! :)

Tüsi írta:
"A magam részéről én még “nem merek” észlelést feltölteni, lehet ez hiba, de előbb tanulnom kell még sokat tőletek, hogy hasznos is legyen, ne csak a helyet foglalja. :)"

Ez az észlelés feltöltés, biztosan kívánatos dolog egy MCSE tagtól, de ha ezt az ember egyfajta kényszerként éli meg, akkor lépjen túl rajta......................Ezt a kis bejegyzést Tüsi-nek is szánom, ne legyen kényszer a feltöltés, mert akkor régen rossz.

D.Laci



Szerintem senki sem éli meg kényszerként a feltöltő használatát, (legalábbis az aktívan beküldük közt). Mondom ezt én, aki rendszeresen használja. Személy szerint azért tartom az egyik legjobb megoldásnak ezt, mert megosszuk egymással az észleléseinket, (NORMÁLIS, TISZTESSÉGES HANGVÉTELLEL) és főleg mindezt rendszerezett, jól átlátható módon. Ennek szerintem ez a legfőbb erénye, nem pedig hogy kényszer volna. Meg hát arról nem is beszélve, hogy így mennyire egyszerűbb vissza idézni egy egy észlelést, újra élni, látva egy egy rajzot, fotót.
Félreértés ne essék, nincs vele semmi bajom, sőt hasznosnak is ítélem attól hogy én nem élek vele.
Attól még nem érzem magam hátrányos helyzetűnek, hogy nem csinálom.
Egy a lényeg szerintem, hogy hódoljunk ennek a kedvtelésnek, ki így ki úgy saját gyönyörűségére.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.18. 15:13

Én magamnak rajzolok, leírást készítek az észleléseimről és albumba rendezem őket.

Nem kényszerként gondolok a feltöltésre, pusztán csak nem szeretném haszontalan feltöltésekkel terhelni a tárhelyet. Majd ha úgy érzem már rutinosan rajzolok/írok az észleléseimről, akkor szeretnék majd feltölteni, mert hasznosnak gondolom a gyűjtést. Ki is fogom kérni a véleményetek róla :)
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2020.06.18. 15:14

D.Laci írta:
2020.06.18. 15:11
Csillagos Pisti írta:
2020.06.18. 14:59
D.Laci írta:
2020.06.18. 12:16


Csak üdvözölni tudom a döntéseidet! :)

Tüsi írta:
"A magam részéről én még “nem merek” észlelést feltölteni, lehet ez hiba, de előbb tanulnom kell még sokat tőletek, hogy hasznos is legyen, ne csak a helyet foglalja. :)"

Ez az észlelés feltöltés, biztosan kívánatos dolog egy MCSE tagtól, de ha ezt az ember egyfajta kényszerként éli meg, akkor lépjen túl rajta......................Ezt a kis bejegyzést Tüsi-nek is szánom, ne legyen kényszer a feltöltés, mert akkor régen rossz.

D.Laci



Szerintem senki sem éli meg kényszerként a feltöltő használatát, (legalábbis az aktívan beküldük közt). Mondom ezt én, aki rendszeresen használja. Személy szerint azért tartom az egyik legjobb megoldásnak ezt, mert megosszuk egymással az észleléseinket, (NORMÁLIS, TISZTESSÉGES HANGVÉTELLEL) és főleg mindezt rendszerezett, jól átlátható módon. Ennek szerintem ez a legfőbb erénye, nem pedig hogy kényszer volna. Meg hát arról nem is beszélve, hogy így mennyire egyszerűbb vissza idézni egy egy észlelést, újra élni, látva egy egy rajzot, fotót.

Egy a lényeg szerintem, hogy hódoljunk ennek a kedvtelésnek, ki így ki úgy saját gyönyörűségére.

D.Laci


Ez így van D. Laci! :)
(S legfőképp emberi hangon szólva egymáshoz, ha úgy nem megy, na akkor nincs már értelme miről beszélni)
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: pisza » 2020.06.18. 15:59

" legfőképp emberi hangon szólva egymáshoz, ha úgy nem megy, na akkor nincs már értelme miről beszélni"

Na ez a sajnálatos esemény magja! Lehet butákat kérdezni, butaságot mondani, bármit hozzászólni, de emberséges nyelven!!! Úgy ahogy te is elvárnád hogy hozzád szóljanak.

Csaba
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”