Bino-benézők

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.01.14. 10:53

Lovász András írta:
2020.01.14. 09:51
kazi írta:
2020.01.13. 20:29
Ezt az angol nyelvűt találtam, nem valami biztató:
https://stargazerslounge.com/topic/3286 ... er-review/

Laci, nálad lehet, hogy a sok macera "mosta el" azt a bizonyos érzést? Lehet, hogy nem is kettőzött??? :shock: :o

Üdv, András
Ui.: A "kettőzős" BB-knek nézzük a jó oldalát: többé nem kell kettős csillagokat keresnünk, hiszen mindegyikből azt csinál! Megduplázza a csillagok számát! :lol:
Nem tudom milyen sok macera amire gondolsz, ami "elmosta" volna a nagy élményt.
Beletettem a távcsőbe a hozzáadott 2db 20mm-es hattyú okulárral és állva maradtam.
Nem esetem hanyatt az élménytől.
De ezen nem is kell csodálkozni, bolygózáshoz otho-kat használunk a kevés lencsetag miatti jó áteresztés, kemény (ahogy te mondanád "ropogós") kontraszt érdekében.
Na ez az optikai eszköz pont ellene megy ennek a törekvésnek, további nem éppen képkeményítő és kontrasztnövelő optikai elemeket teszünk a fény útjába.
Az igaz, hogy az általa alkotott képet két szemmel nézhetjük és a nagyon intelligens agyunk majd összerakja, igyekszik feljavítani és el is fárad, mondom ezt halkan.
A másik dolog, ez nem okulár feljavító, biztosan jobb képe van jobb minőségű okulárokkal.
Örülök, ha vannak olyanok akik ezt elégedetten és boldogan használják, csak szeretném a vásárlást fontolgatók figyelmét felhívni arra, hogy előtte valós körülmények között nézelődjenek egy ilyennel, de lehetőleg ne 2 percet.
Ezzel a véleményemmel tudom, hogy nem vagyok egyedül, mert ez a téma már többször terítékre került ezen a fórumon és elég megoszlóak a tapasztalatok.
Az Attila benézője sem egy gagyi termék még sem érzi perfektnek, pedig azt mondja láthatóan nem kettőz.
Az enyém se kettőzött, hogy válaszoljak a kérdésedre, de ez még nem biztos, hogy elég.
Most is azt mondom, hogy a puding próbája az evés és nem az, hogy ennek, vagy annak ízlik.
Nekem ízlik-e?
Szerintem.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2020.01.14. 11:11

"Macera" alatt pl. az újraegyensúlyozást, nyújtó betekerését, a 2 szem távolságához való beállítást, esetleges dioptriakülönbségek kompenzálását értem.
Nekem egy ilyen WO SOKKAL nagyobb élményt adott Barium okulárokkal, mint a BCO bármelyik tagja egy szemmel. Adott idő alatt sokkal többet láttam, memorizáltam a Jupiterből, Holdból, M13-ból, mint egy szemmel. Szóval nekem bejött az élmény, de ehhez tényleg pontos BB kell.

Üdv, András
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: kazi » 2020.01.14. 12:36

Lovász András írta:
2020.01.14. 10:10
Végh Zoli írta:
2020.01.13. 21:11
Szettben ezt dobta ki a net . https://williamoptics.com/binoviewer-complete-package
Köszi, Zoli!

Ezt próbáltam én is. Ha még egyszer megkaparintok egy példányt, feltétlenül megnézem, hogy 1,6x-os fényút-korrektorral működik-e a Newtonban. Akkor csak a 2,6x-ost csavartam be, azzal is épphogy kaptam fókuszt: szinte ütközésig be kellett hajtanom a fókuszírozót. Ha kiiktatnám valahogy a szűkítő toldatot és kiváltanám valamilyen "fényútmentessel", akkor talán működne a kisebb nagyítás is. De készletet semmiképp nem vennék most, előbb körbe kell járnom a témát. Ebben viszont egyre inkább úgy érzem, hogy nagyon az elején vagyok. :?
Mint Mozdonyos a távcsővásárlással kapcsolatban. :D (Bár az is lehet, hogy már rég egy félméteres Dobsonnal koptatja az eget, csak még nem tudunk róla :lol: )

Üdv, András
Van olyan benéző is, ami barlow nélkül is működik a newtonnal. Ráadásul asszem még egyenes állású képet is ad. pl Orion linear binoviewer
Csak ez nem 60 ezer.
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
Ankalimon
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2019.04.06. 11:51

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Ankalimon » 2020.01.14. 13:02

Igen, az Omegonnak is van hasonló, kicsit olcsóbban (de ez sem 60 ezer).
https://www.astroshop.eu/instruments/om ... r_1_select
Üdv:
Ankalimon
(Füzessy Tamás)

Az elmélet elméletileg megegyezik a gyakorlattal.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.14. 13:13

Én ezt próbálnám ki, de nagyon (a bizalmam legalábbis megvolna benne... :D ):

http://televue.com/engine/TV3b_page.asp?id=63

Itt kapni is lehet potom 400e forintért (ja, plusz szállítás...):
https://www.astroshop.eu/instruments/te ... er/p,19122


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.01.14. 13:19

Lovász András írta:
2020.01.14. 11:11
"Macera" alatt pl. az újraegyensúlyozást, nyújtó betekerését, a 2 szem távolságához való beállítást, esetleges dioptriakülönbségek kompenzálását értem.
Nekem egy ilyen WO SOKKAL nagyobb élményt adott Barium okulárokkal, mint a BCO bármelyik tagja egy szemmel. Adott idő alatt sokkal többet láttam, memorizáltam a Jupiterből, Holdból, M13-ból, mint egy szemmel. Szóval nekem bejött az élmény, de ehhez tényleg pontos BB kell.

Üdv, András
András!
Igaz hogy kényelmes vagyok, az idő előrehaladtával egyre inkább, de egy kis "macerától" vagy munkától nem futamodok meg, főként ha az a kedvtelésemben minőségi előrelépést eredményez.
Ha úgy lenne ahogy írod, nem mennék el a kilőtt nyílvesszőkért, ami azért elég nagy luxus lenne.
5-7 E Ft/db. ;)
Örülök hogy rád ekkora benyomást tett ez az eszköz, csak másokat intettem óvatosságra, mielőtt a lelkesedésed jégre vinné őket.
(Géza volt ilyen megszállottja az eV-nek meg a 70/500-nak ha jól emlékszem.)

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.01.14. 16:30

Lovász András írta:
2020.01.14. 10:10
Végh Zoli írta:
2020.01.13. 21:11
Szettben ezt dobta ki a net . https://williamoptics.com/binoviewer-complete-package
Köszi, Zoli!

Ezt próbáltam én is. Ha még egyszer megkaparintok egy példányt, feltétlenül megnézem, hogy 1,6x-os fényút-korrektorral működik-e a Newtonban. Akkor csak a 2,6x-ost csavartam be, azzal is épphogy kaptam fókuszt: szinte ütközésig be kellett hajtanom a fókuszírozót. Ha kiiktatnám valahogy a szűkítő toldatot és kiváltanám valamilyen "fényútmentessel", akkor talán működne a kisebb nagyítás is. De készletet semmiképp nem vennék most, előbb körbe kell járnom a témát. Ebben viszont egyre inkább úgy érzem, hogy nagyon az elején vagyok. :?
Mint Mozdonyos a távcsővásárlással kapcsolatban. :D (Bár az is lehet, hogy már rég egy félméteres Dobsonnal koptatja az eget, csak még nem tudunk róla :lol: )

Üdv, András

Most erre mit mondjak :? , én a lencsés tubusából vágattam vagy 120 millimétert , hogy fókusznyújtó nélkül tudjam használni , a newtonom meg flex kivitelű , úgyhogy kicsit összébb toltam , hogy fókuszt kapjak vele barlow nélkül is :lol:
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.14. 16:43

Végh Zoli írta:
2020.01.14. 16:30
... a newtonom meg flex kivitelű , úgyhogy kicsit összébb toltam , hogy fókuszt kapjak vele barlow nélkül is :lol:
És a kollimáció és vignettáció nevű haverjaink mit szóltak mindehhez? ;)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.01.14. 16:59

Attila írta:
2020.01.14. 16:43
Végh Zoli írta:
2020.01.14. 16:30
... a newtonom meg flex kivitelű , úgyhogy kicsit összébb toltam , hogy fókuszt kapjak vele barlow nélkül is :lol:
És a kollimáció és vignettáció nevű haverjaink mit szóltak mindehhez? ;)

MDA

Nem voltak ott :lol:
Vizuálisan nézelődve azért annyira nem kell szőrszálhasogatni ezeket , a flex tubus meglepően jól tartja a kollimációt ki-be tologatás közben . Egy 300/1500-as newton meg elég megengedő jószág a kísérletezgetéshez ... legalábbis én ezt tapasztaltam .
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.14. 17:12

Végh Zoli írta:
2020.01.14. 16:59
...Egy 300/1500-as newton meg elég megengedő jószág a kísérletezgetéshez ... legalábbis én ezt tapasztaltam .
Newton-okkal nekem meglehetősen korlátosak a tapasztalataim (egy Mizar és egy 500/F3.6, a két véglet... ha a gyerekkorom miskolci urániás 300-as tükrösét nem számítom ide), de a 3.6-os Dobson-lavórt azért ölég pontosan be kellett lőni a vizuális kukkoláshoz is. Persze csak ha jó képet akartál látni... :mrgreen: :lol:

Az APO meg köszöni szépen, egyszer beállítottam, és azóta jól van. 8-)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”