eVscope távcsövek

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Attila

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.10. 12:17

Végh Zoli írta:
2020.01.10. 12:00
Nemrég olvastam egy kis hírt egy magyar srácról , aki az F1 szimulátoros játékban a világ legjobbjai közé tartozik , napi nyolc órát gyakorol és jobban vezet , mint Hamilton ... no itt röhögtem fel :mrgreen:
Michelisz Norbert (WTCR világbajnok) honlapjáról:

"A szimulátoros korszak
2002-t írtunk, ültem a tévé előtt, néztem a Forma–1-es közvetítést, amelyben Wéber Gábor volt a szakértő. Kiírták a neve alá, hogy szimulátor-világbajnok. Ez felpiszkálta a kíváncsiságomat, egyből utána olvastam a neten. A zsebpénzemből spórolgattam a videojátékra, amivel versenyeztek, a Grand Prix Legendsre. Megvettem, játszottam és különböző internetes bajnokságokban indultam."

Forrás:
https://www.michelisz.hu/bemutatkozas

A "felröhögésed" nem alaptalan, de azért igenis van (vagy lehet) összefüggés a kettő között, bár természetesen nem olyan direkt és közvetlen, mint azt sokan hiszik...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Végh Zoli

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.01.10. 12:29

Attila írta:
2020.01.10. 12:17
Végh Zoli írta:
2020.01.10. 12:00
Nemrég olvastam egy kis hírt egy magyar srácról , aki az F1 szimulátoros játékban a világ legjobbjai közé tartozik , napi nyolc órát gyakorol és jobban vezet , mint Hamilton ... no itt röhögtem fel :mrgreen:
Michelisz Norbert (WTCR világbajnok) honlapjáról:

"A szimulátoros korszak
2002-t írtunk, ültem a tévé előtt, néztem a Forma–1-es közvetítést, amelyben Wéber Gábor volt a szakértő. Kiírták a neve alá, hogy szimulátor-világbajnok. Ez felpiszkálta a kíváncsiságomat, egyből utána olvastam a neten. A zsebpénzemből spórolgattam a videojátékra, amivel versenyeztek, a Grand Prix Legendsre. Megvettem, játszottam és különböző internetes bajnokságokban indultam."

Forrás:
https://www.michelisz.hu/bemutatkozas

A "felröhögésed" nem alaptalan, de azért igenis van (vagy lehet) összefüggés a kettő között, bár természetesen nem olyan direkt és közvetlen, mint azt sokan hiszik...

MDA
Itt ilyesmiről szó sem volt , szimpla kocka a gyerek , aki azzal dicsekszik , hogy jobban vezet , mint Hamilton , az ő világukban a szimulátor egyenértékű a valódi F1-el ... mint Gézának a Hubble képek nézegetése a vizuális észleléssel ...
Attila

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.10. 12:33

Végh Zoli írta:
2020.01.10. 12:29
... szimpla kocka a gyerek , aki azzal dicsekszik , hogy jobban vezet , mint Hamilton , az ő világukban a szimulátor egyenértékű a valódi F1-el ... mint Gézának a Hubble képek nézegetése a vizuális észleléssel ...
Ez igaz.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
D.Laci

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.01.10. 19:14

Szerintem rágódhatunk mi ezen, meg le is sajnálhatjuk, akkor is meg lesz ennek az eszköznek a célközönsége, mint ahogy a Csipkés kombiné együttesének is.
( Hisz köztünk is van aki lázasan érdeklődik iránta, csak már nem tudja leírni.)
Sőt, sokan még talán boldogok is lesznek vele.
Én az András "konyhakész világ" gondolatát folytatva mondom, hogy a konzerv pacalt is megveszik (ami szerintem egy borzalom), annak is van célközönsége, eladható, mert különben nem gyártaná annyi konzervgyár. ( Tudom András átvitt értelemben írta.)
A magam részéről biztosan maradok a saját főztömnél(távcsöveimnél). ;)

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”