Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.10.11. 16:56

Viszont egy bizonyos nagyítás fölött halványodnak a csillagok, holott az ég már nem lesz feketébb. Ezért gondolom, hogy ez csak az extrém kis nagyításokra igaz. Észrevettem, hogy amikor kis nagyítással (nálam 50x-es) nézelődöm, akkor mindig halvány csillaggal fókuszálok, mert azoknak van legkisebb toleranciájuk. A leghalványabbak eltűnnek, ha csak picit is kimozdítom az okulárt a fókuszsíkból.
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.11.20. 21:58

Kollégák! Hallott valaki bármit a Perl márkáról? Kutatásaim szerint japán eredeti, de egy francia cég forgalmazta/forgalmazza ezen a néven. A felhasználók kiválónak írják, de vérbeli tesztet nem találtam róla.
Most lőttem egyet az ebay-en kevés pénzért, 10x50-es, 8 azaz nyolc fok látómezővel! Igényes kivitelűnek látszik.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.11.20. 22:43

Vizi Péter írta:
2019.11.20. 21:58
Kollégák! Hallott valaki bármit a Perl márkáról? ...
Lehet, hogy láma vagyok, és most hülyeséget beszélek, de szerintem az nem Perl, hanem inkább Pearl, azaz gyöngyház fényű, ami pedig a kivitelére vonatkozik, és sok ilyen van, de 99%-ban színházi használatra:
https://www.google.com/search?newwindow ... 13&bih=919


MDA

u.i.: úgy tűnik, tényleg van Perl :shock: ; ezt vetted meg?


Perl.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.11.20. 22:57

Nem ezt, az enyém kiváló állapotú(nak tűnik a képeken).
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.11.20. 23:12

Vizi Péter írta:
2019.11.20. 22:57
Nem ezt, az enyém kiváló állapotú(nak tűnik a képeken).
Én sajnos nem ismerem.
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: chip » 2019.11.21. 20:03

fú, valahol már olvastam róla, mikor a sakar binoklimról kerestem infókat, de most sehol sem találom, talán cloudynights-on volt. csak azért emlékszem, mert akkoriban rengeteget programoztam perl-ben, és feltűnt a névazonosság. :D jók ezek a vintage távolkeleti binók, a sakar félelmetesen fényes képet ad (gyanítom alig van rajta valami bevonat).

(ps. vzp, válaszoltam amúgy az itteni üzidre már másnap, és fb-n is írtam nemrég, de úgy tűnik hiába :D)

de ha már itt járok, van véleményetek a celestron skymaster 20x80 binoklikról? úgy tűnik kapok egyet ingyen (választott céges ajándék), van értelme, vagy inkább adjak túl rajta? a neten elég vegyes véleményeket találtam róla, bár a negatívok inkább a korai évekből származnak. (nem tudom mennyire van rá szükségem, van egy sakar 7x50-em, meade 10x50-em, zeiss pentekarem 15x50-em, nikon aculon w10 8x21-em) esetleg rakjak rá napfóliát?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.11.21. 20:25

chip írta:
2019.11.21. 20:03
... a sakar félelmetesen fényes képet ad (gyanítom alig van rajta valami bevonat). ...
A bevonat nem olyan, mint a kosz...
Ha "félelmetesen fényes képet ad" egy optika, akkor éppen hogy nagyon jó és komplex bevonat van rajta, mivel a jó (multi-layer) bevonat nem fénycsökkenést okoz, hanem - a tükröződések csökkentése miatt - fénynyereséget.

Inkább az optika anyagokhoz legjobban passzoló tervezés, a gondos és ellenőrzött gyártás okozhatja a leképezés kiváló minőségét, és az adott optika felépítésének megfelelő maximális fényességű és élességű, "torzításmentes" képet.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.11.22. 09:00

chip írta:
2019.11.21. 20:03
fú, valahol már olvastam róla, mikor a sakar binoklimról kerestem infókat, de most sehol sem találom, talán cloudynights-on volt. csak azért emlékszem, mert akkoriban rengeteget programoztam perl-ben, és feltűnt a névazonosság. :D jók ezek a vintage távolkeleti binók, a sakar félelmetesen fényes képet ad (gyanítom alig van rajta valami bevonat).

(ps. vzp, válaszoltam amúgy az itteni üzidre már másnap, és fb-n is írtam nemrég, de úgy tűnik hiába :D)

de ha már itt járok, van véleményetek a celestron skymaster 20x80 binoklikról? úgy tűnik kapok egyet ingyen (választott céges ajándék), van értelme, vagy inkább adjak túl rajta? a neten elég vegyes véleményeket találtam róla, bár a negatívok inkább a korai évekből származnak. (nem tudom mennyire van rá szükségem, van egy sakar 7x50-em, meade 10x50-em, zeiss pentekarem 15x50-em, nikon aculon w10 8x21-em) esetleg rakjak rá napfóliát?
A 20×80-as Celestron mindenképpen fotóállványos történet szerintem.
Vigyázz rá,mert a mechanikája kényes.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.11.22. 09:12

chip írta:
2019.11.21. 20:03
... de ha már itt járok, van véleményetek a celestron skymaster 20x80 binoklikról? úgy tűnik kapok egyet ingyen (választott céges ajándék), van értelme, vagy inkább adjak túl rajta? a neten elég vegyes véleményeket találtam róla, bár a negatívok inkább a korai évekből származnak. ...
Most jutott eszembe: a barátom vett egy ilyet úgy két-három évvel ezelőtt, de pár hónap múlva eladta, mert nem tetszett neki leképezése (egyszer mutatta nekem is, de én sem lelkesedtem érte, és tényleg az már állványos cucc). Sajnos már nem emlékszem a jellemzőire, de arra igen, hogy feledhető volt (ezért sem emlékszem már rá... :lol: ) - bár használható; nem én javasoltam neki, hogy adja el. ;)

Az, hogy ez "korai véleménynek" minősül vagy nem, azt nem tudom, döntsd el te. Azóta nem találkoztam ilyennel. Ráadásul a kínai cuccok minőségében simán benne van az orbitális minőségi szórás...
De ha ingyen kapod, akkor kleine rizikó, és pl. madarak kukkolására egész biztosan szuper.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.11.22. 09:49

CHIP:
(ps. vzp, válaszoltam amúgy az itteni üzidre már másnap, és fb-n is írtam nemrég, de úgy tűnik hiába :D)

Kolléga! Én nem kaptam se face-n se itt semmit. De itt válaszolok, habár off:
A 10-es XCel nem tetszik, se a leképezése, se az áteresztése. A betekintése viszont kiváló, hogy valami jót is mondjak róla.
Az 1,7 mm-es az én 1200-es fókuszommal a Holdon az optikai tengelyen értelmezhető, de halovány (maszatos) képet adott. Másra rá se próbáltam.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”