Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.10.18. 20:46

Lantos Éva írta:
2019.10.18. 20:29
" A jövő rakétahajtóműve(nem zérus valószínűségű):folyamatos elektron-elvezetés, protonok nagyobb tömegűek és egyre taszítják a pozitív töltést."
" A bolygók kerületi sebességéből adódó energia egyenlő a c-vel egyensúlyt tartó gravitációs erővel (E=mxcnégyzet) kiszámíthatjuk a gravitációs tömeget, amely energiára fordítódik (gravitációra)."
"Az idő = út x sebesség"


Már csak az a kérdés, mit tetszett tegnap észlelni? :mrgreen: :mrgreen:
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.10.18. 20:50

Lantos Éva írta:
2019.10.18. 20:08
Kérdés:
Lantos Éva vagyok, érdeklődnék, hogy merre van "Szűz A/Messier 87/(M87) 100 fényévnyi" valami?


Kb ott:
https://www.nasa.gov/sites/default/file ... ge/m87.jpg
Minden máshoz, ehhez is a Stellárium!
https://stellarium-web.org/
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Lantos Éva
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.10.16. 20:06

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Lantos Éva » 2019.10.18. 20:59

"A tér (rendkívül homogén szerkezetű), esetleg hélium III. - tehát szuperfolyékony anyagból áll. Az anyag nem lép kölcsönhatásba a "rendes " anyaggal. A tér hőmérséklete 0 Kelvin (sok kérdést megmagyaráz). Lehet egy egynemű anyag is, lényeg a szuperfolyékonyság, szupravezetés. Nem tisztázott ebben az esetben a c sebesség közelében jelentkező ellenállás indokolt."
"Az időkvantumok a legkisebb idő intervallumnak (pl: 10 a mínusz huszonnegyediken) s nem feltétlenül következnek egymás után. Az idő megállhat, esetleg visszafelé is "folyhat" egyes esetekben, de hosszabb idő már a nagy számok törvénye alapján (statikusan) "egyenletesen" egy irányba halad."
"Érdekes módon eddig még nem találkoztunk olyan borzasztó nagy számokkal (10 a százkilencvenkilencediken - 10 a "végtelenen") - ennyire "kicsi" lenne a világ?"
Olvassátok el: Valum Votan/José Argüelles - Red Queen/Stephanie South: AZ IDŐTÉR KÖNYVÉT.
Lantos Éva
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.10.16. 20:06

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Lantos Éva » 2019.10.18. 21:23

"elektron + proton + műon = neutron, létezése kb. 15 perc, atomon belül, tehát több, elektron, proton "között", korlátlan ideig. - e korlátlan idő lehet, hogy számtalan sok "15" percből áll? Mintha a műon "energiája" "kifogyna", de atomon belül újra "regenerálódik". (lehet, hogy nem potenciális változások vannak, csak szerkezeti, tér-felépítéstani különbségek....)"
"Az idő csak az egyik dimenzióban telik. Lehetséges?"
"Kedvező lenne egy 1976. XI. 14. új tudományágazat bevezetése, amely a tér szerkezetével, felépítésének alapjaival stb. foglalkozik. Egy új tudományágazat, pl. magfizika, biokémia, kvantummechanika stb."
"Az idő nem állhat meg, csak lelassul. Van egy határ, aminél tovább nem lassulhat. (IDŐPARADOXON)."
Mindezeket elhunyt bátyám megmaradt naplójából idéztem. Remélem ezzel Önöknek tudtam valamit segíteni.
Olvassátok el: Valum Votan/José Argüelles - Red Queen/Stephanie South: AZ IDŐTÉR KÖNYVÉT.
Lantos Éva
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.10.16. 20:06

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Lantos Éva » 2019.10.18. 21:37

"A bolygók kerületi sebességéből adódó energia egyenlő a c-vel egyensúlyt tartó gravitációs erővel (E = m x c négyzet)kiszámíthatjuk a gravitációs tömeget, amely energiára fordítódik (gravitációra)"
Lantos József (1959-1981), elhunyt bátyám naplójából idézetek.
Olvassátok el: Valum Votan/José Argüelles - Red Queen/Stephanie South: AZ IDŐTÉR KÖNYVÉT.
Lantos Éva
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.10.16. 20:06

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Lantos Éva » 2019.10.18. 22:01

"Az a tény, hogy egy homogén anyag kétszeres (tehát 2 x akkora) térfogatában kétszeres anyagmennyiség van - nem igaz, mert a tér nem euklédeszi, és ezért."
L.É. megjegyzése: Bolyai-féle?
"a jó viszonylagos fogalom, relativisztikus, mindig kell rossz, amihez viszonyítjuk a jót. A jó és a rossz között OBJEKTÍV különbség nincs, csak SZUBJEKTÍV, az általunk megalkotott vélemény dönti el. Az idő relativisztikus (l.Einstein), ha 2 idő viszonylagos lehet, úgy semmi akadálya, hogy MÚLT JELEN JÖVŐ egybeolvadjon. Mivelhogy van különbség, legalábbis a mi számunkra, ezért valószínű, hogy úgy fejlődtünk, hogy az időt csak egy irányba érzékeljük, és így egy okszerűségi elvet látva kifejlődött az értelem, amely lehet, hogy csak így fejlődhetett ki. - amely lehet, hogy csak egy pszichológiai gát, amelyet ideje lenne átszakítani."
Lantos József (1959-1981) naplójából részletek. Sok-sok minden van még itt.
Olvassátok el: Valum Votan/José Argüelles - Red Queen/Stephanie South: AZ IDŐTÉR KÖNYVÉT.
Lantos Éva
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.10.16. 20:06

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Lantos Éva » 2019.10.18. 22:01

"Az a tény, hogy egy homogén anyag kétszeres (tehát 2 x akkora) térfogatában kétszeres anyagmennyiség van - nem igaz, mert a tér nem euklédeszi, és ezért."
L.É. megjegyzése: Bolyai-féle?
"a jó viszonylagos fogalom, relativisztikus, mindig kell rossz, amihez viszonyítjuk a jót. A jó és a rossz között OBJEKTÍV különbség nincs, csak SZUBJEKTÍV, az általunk megalkotott vélemény dönti el. Az idő relativisztikus (l.Einstein), ha 2 idő viszonylagos lehet, úgy semmi akadálya, hogy MÚLT JELEN JÖVŐ egybeolvadjon. Mivelhogy van különbség, legalábbis a mi számunkra, ezért valószínű, hogy úgy fejlődtünk, hogy az időt csak egy irányba érzékeljük, és így egy okszerűségi elvet látva kifejlődött az értelem, amely lehet, hogy csak így fejlődhetett ki. - amely lehet, hogy csak egy pszichológiai gát, amelyet ideje lenne átszakítani."
Lantos József (1959-1981) naplójából részletek. Sok-sok minden van még itt.
Olvassátok el: Valum Votan/José Argüelles - Red Queen/Stephanie South: AZ IDŐTÉR KÖNYVÉT.
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: star rover » 2019.10.18. 22:05

Lantos Éva írta:
2019.10.18. 22:01
"Az a tény, hogy egy homogén anyag kétszeres (tehát 2 x akkora) térfogatában kétszeres anyagmennyiség van - nem igaz, mert a tér nem euklédeszi, és ezért."
L.É. megjegyzése: Bolyai-féle?
"a jó viszonylagos fogalom, relativisztikus, mindig kell rossz, amihez viszonyítjuk a jót. A jó és a rossz között OBJEKTÍV különbség nincs, csak SZUBJEKTÍV, az általunk megalkotott vélemény dönti el. Az idő relativisztikus (l.Einstein), ha 2 idő viszonylagos lehet, úgy semmi akadálya, hogy MÚLT JELEN JÖVŐ egybeolvadjon. Mivelhogy van különbség, legalábbis a mi számunkra, ezért valószínű, hogy úgy fejlődtünk, hogy az időt csak egy irányba érzékeljük, és így egy okszerűségi elvet látva kifejlődött az értelem, amely lehet, hogy csak így fejlődhetett ki. - amely lehet, hogy csak egy pszichológiai gát, amelyet ideje lenne átszakítani."
Lantos József (1959-1981) naplójából részletek. Sok-sok minden van még itt.
Itt senki nem kíváncsi Lantos József naplójára.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.19. 21:28

Lantos Éva írta:
2019.10.18. 21:37
"A bolygók kerületi sebességéből adódó energia egyenlő a c-vel egyensúlyt tartó gravitációs erővel (E = m x c négyzet)kiszámíthatjuk a gravitációs tömeget, amely energiára fordítódik (gravitációra)"
Lantos József (1959-1981), elhunyt bátyám naplójából idézetek.
Kedves Éva!

Az elhunyt bátyja foglalkozása mi volt, milyen iskolá(ka)t végzett el? Matematikát, fizikát tanult? Vagy csupán elmélkedett a reál tudományokról?
Az idézett mondatait én sajnos nem tudom követni, fizika tudásom kevés hozzá. Talán egy fizikusnak mutassa meg, bár az idézett sorok alapján csodálkoznék, ha sok értelmet találna benne (ezt nem sértésnek szántam!).

Esetleg az itteni fórum "Elméleti kérdések" című témacsoportjában indítson egy topic-ot a bátyja gondolatainak, mert ebben a témában ezek a hozzászólások nagyon kakukktojások.
Itt: viewforum.php?f=59


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Lantos Éva
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.10.16. 20:06

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Lantos Éva » 2019.10.19. 22:12

Sajnálom, hogy rossz helyen próbálkoztam. Önök is csak próbálkozzanak. Többé nem zavarom Önöket megszokott ténykedéseikben.Tisztelettel Lantos Éva
Olvassátok el: Valum Votan/José Argüelles - Red Queen/Stephanie South: AZ IDŐTÉR KÖNYVÉT.
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”