Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.09.13. 21:04

A Jupiter 2019.09.13.-an kozepes seeingnel.

Adatok a kepen.
812CCAAE-BB27-4BEC-BF51-72AF450AEAED.jpeg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2019.09.16. 16:03

Ez egy 249/1030-as Newton képe nem túlnyújtva (8000 fókusz), és nem túlhúzva. (Nem gyári tükörről van szó, a Cassegrain segéd meg még nem volt akkor kész. Keveset manipulálok mindig, akkor is csínján teszem. Nekem vesszőparipám, hogy a kép legalább hasonlítson az okulárban látottakra. A kép Scopium kamerával készült.)
Most látom, hogy a legjobb Ganymedes-fotókat még fel se tettem. Legalább 200 képet nem tettem még fel. Lustaság. Mindannyian töltsétek fel a képeiteket az észlelésfeltöltőbe!
http://eszlelesek.mcse.hu/open.php?obsid=20891
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2019.09.16. 16:28

Hát azt kell mondjam, ez tényleg szép. Olyan, mint egy csipketerítő a rengeteg viaszosvászon között.
140/890 GPU
150/930 newton
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.09.16. 17:05

Sidius írta:
2019.09.16. 16:03
... Nekem vesszőparipám, hogy legalább hasonlítson az okulárban látottakra. ...
Ez egy érdekes felvetés...

Alapvetően jogosnak tűnik, de mi van akkor, ha olyan részletek is vannak a képen, amit szemmel nem is láthatsz, pl. a halvány köd-filamenteket, GX-részleteket nem is látni szemmel. Egyáltalán.
A fotón meg ott figyel. Akkor tüntessük el, mert nem látjuk az okulárban??? :shock:

Bolygóképek is részletesebbek a lucky-imaging technika miatt, mint szemmel. Ráadásul minél nagyobb az átmérő, ez annál inkább így van. Akkor most Gauss-blur-ral mossuk el?

Egyébiránt érteni vélem, amit "üzenni" akarsz, és egyet is értek vele, mert rengeteg "túlhúzott" képet töltenek fel nagyon sokan. De az összehasonlítási alap - szerintem - nem lehet az okulárban látható vizuális kép, mert egy jó fotóban több van, szinte mindig.

A rajzolókat épp azért tartom nagyra (sőt, még többre, mint az asztrofotósokat!!!), mert egy jó rajz valóban azt mutatja, amit láthatsz, és az szerintem már-már művészet...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2019.09.16. 17:13

Ne haragudj Attila de ez nem igaz. A képen az lesz rajta, amit az okulárban is látsz. Bár lehet, hogy percekig kell nézni, ott kell hogy legyen minden, vagy hamis részleteket fotózol. Amit az okulárban nem látsz, az nem lesz a képen sem, de sok idő kell, míg a bolygózós szem erre kiéleződik. Viszont ezt magad is tudod, ebben teljesen biztos vagyok. :)
A kamera semmi mást nem rögzíthet, mint ami a képen van. Az, hogy a CCD érzékenyebb a kontrasztrokra, nem vitás. Az se, hogy a kék alakzatok kemény diók egy emberi szemnek -és a lencséknek is általában. Mégis ott vannak a részletek, ha sikerül rendesen fotózni.
Olyan részletek, amiket nem látsz, IR tartományban lehetnek, mert extrém érzékeny rá a CCD chip. A Blokkoló ellenére átjut néhány foton, és képet alkot. Ez szintén nem megy egy lencsével. Részint át se jutnak, részint meg egész máshol lesz a fókuszuk, mint a vizuális tartományban.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.09.16. 18:13

Sidius írta:
2019.09.16. 16:03
Ez egy 249/1030-as Newton képe nem túlnyújtva (8000 fókusz), és nem túlhúzva. (Nem gyári tükörről van szó, a Cassegrain segéd meg még nem volt akkor kész. Keveset manipulálok mindig, akkor is csínján teszem. Nekem vesszőparipám, hogy a kép legalább hasonlítson az okulárban látottakra. A kép Scopium kamerával készült.)
Most látom, hogy a legjobb Ganymedes-fotókat még fel se tettem. Legalább 200 képet nem tettem még fel. Lustaság. Mindannyian töltsétek fel a képeiteket az észlelésfeltöltőbe!
http://eszlelesek.mcse.hu/open.php?obsid=20891
65 fok magasan ez jo kep. A mostani 19 a nyomaba se erhet.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2019.09.16. 18:20

Oké! nem várom meg ugyanezt a pozíciót! Értesíts, ha sikerült a föntebbihez hasonló kép akármi pozícióban lencsével!
Nekem a legjobb 20-30 fok magasan készült, de nem tettem fel még, (Lustaság) Nincs más mentségem.... :) Dátummal fogom közölni, megígérem.
A téveszme, meg a realitás nagyon különböznek, meg fogod látni...
Nem ismerjük egymást, de azért amit írtál engem kissé elszontyolított kedves CBO. Teljesen mást feltételeztem. Állásfoglalás gyanánt 20- fok magasságról is lesz kép tőlem, de idő kell, mert le vagyok maradva szinte mindennel. Bocsi! :) :) :)
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.09.16. 18:47

Sidius írta:
2019.09.16. 18:20
Oké! nem várom meg ugyanezt a pozíciót! Értesíts, ha sikerült a föntebbihez hasonló!
Nekem a legjobb 20 fok magasan készült, de nem tettem fel még, (Lustaság) Nincs más mentségem.... :) Dátummal fogom közölni.
A téveszme, meg a realitás nagyon különböznek, meg fogod látni...
Nem is merjük egymást, de azért amit írtál engem kissé elszontyolított. Teljesen mást feltételeztem CBO...
De is sokkal többet mond, mint a semmi. :)
Sidius Te mirol beszelsz amugy? Felreertem? Versenyben allnank? Ertesitenem kellene valamirol Teged? Es miert is? Talan fonokom vagy?

Egy 65 fok magasan levo bolygonal 8-as seeingnel ez nagyon jo es reszletes kep amit Te videoztal. Ez fizika es tenyek. Jeleztem, hogy a kep jo. Akkor mi is a nekem ugras targya?
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2019.09.16. 18:50

Figyelj! Semmi gond, minden rendben van! Vedd úgy, hogy hogy meg se szólaltam. :) Igazatok van! Nekem amúgy is mindegy, én,
:) meg a távcsövem nem provokálok senkit többé, sok sikert kívánok inkább, nem várom el, hogy győzzön a fizika :)

De a fizikára azért figyeljetek, mert nagyon nehéz átverni. Én drukkolok nektek! (Ha ez segít.) Nem fog, de nem látom értelmét a további eszmecserének.
Szóval üdv nektek mindig, így dicstelenül is! :) (Aki meg is tudja csinálni, az itt nem rúg labdába.... Csak az okoskodók a menők ugye... ez a mi hazánk...
Többé -nagy megnyugvásomra nem hozok fel semmit-. Ha úgy tetszik, legyen a jövendő generációé a kötekedés joga. Örülök, hogy akár online, is de találkoztunk! Minndenben igaztaiok van! :)
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.09.16. 19:24

Sidius írta:
2019.09.16. 18:50
Figyelj! Semmi gond, minden rendben van! Vedd úgy, hogy hogy meg se szólaltam. :) Igazatok van! Nekem amúgy is mindegy, én,
:) meg a távcsövem nem provokálok senkit többé, sok sikert kívánok inkább, nem várom el, hogy győzzön a fizika :)
A fizikára azért figyeljetek, mert nagyon nehéz átverni. De drukkolok nektek! (Ha ez segít.)
Az a fizika, hogy 65 fok az nem 19 es nem tobb. Annak meg orulj, hogy ilyen jo muszered van es magad csinaltad. Ez elvitathatatlan Toled. De felesleges masnak nekiugrani, raadasul olyanert amit nem is mondott. Am-csillagasz korokben ez nagyon nem szokas amugy sem es raadasul nem is kifizetodo.

Egyebkent alljon itt Szanto Szabolcs egyik kepe 2015-bol az 57 fok magassagu Jupiterrol 25,4 cm-es Newtonnal, 8-as seeingnel. Szerintem az egyik legjobb magyar kep a bolygorol! Csak a kozelebe kerulni is jo lenne ilyen kepnek...

Eszmeletlen jo lehetett ilyen magassagnal eszlelni. Sajnos en akkor mas eszlelesi terulettel foglalkoztam, utolag mar banom, hogy nem bolygoztam. Micsoda kepek keszulhettek volna!
Sebaj kivarjuk jovore az 55 fokos Marsot oktoberben, addigra talan kesz a 20-as APO-m, meg talan uzembe all a 406-os Meade ACF. Meglatjuk mire lesznek kepesek.

http://eszlelesek.mcse.hu/open.php?obsid=27230
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára cbo 2019.09.16. 19:45-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”