Működési hibák

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.09.12. 22:06

Most estefelé rendben találtam, de semmit nem változtattam, és magától, vagy valaki közreműködése, javítása után rendbe jött. Köszi a javítást! Néha szoktam másik böngészővel ellenőrizni, de most nem tettem, úgyhogy nem tudom, hogy mi lehetett. Amivel használom, az úgy van beállítva, hogy minden bekapcsoláskor "tiszta" lappal induljon. Most is így indult, és most rendben. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Dul
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.10.09. 14:05

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Dul » 2019.10.02. 08:10

MCSE honlap "Észlelőhelyek" oldalon a térkép megszűnt működni. Csak nagy szürkeség van a google térkép helyett:
Itt:
https://www.mcse.hu/eszlelohelyek/
Ezt írja: "Ez az oldal nem tudja megfelelően betölteni a Google Térképet. Ez a webhely az Ön tulajdonában van?"
D.Zsolt
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.10.06. 13:05

Dul írta:
2019.10.02. 08:10
MCSE honlap "Észlelőhelyek" oldalon a térkép megszűnt működni. Csak nagy szürkeség van a google térkép helyett:
Itt:
https://www.mcse.hu/eszlelohelyek/
Ezt írja: "Ez az oldal nem tudja megfelelően betölteni a Google Térképet. Ez a webhely az Ön tulajdonában van?"
Lejárt a google maps használati licensz, úgy tűnik. Szólok az üzemeltetőnek, köszi a jelzést!
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.11.21. 10:40

Nálam nagyon lassan, vagy egyáltalán nem jön be a Fórum.( Hibaüzenet: General Error )
Telefonról és PC-ről is így működik.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.11.21. 12:03

D.Laci írta:
2019.11.21. 10:40
Nálam nagyon lassan, vagy egyáltalán nem jön be a Fórum.( Hibaüzenet: General Error )
Telefonról és PC-ről is így működik.

D.Laci
Most hasít, mint a nyári villám! :D

Köszönöm!

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.11.28. 08:35

Súlyos hibát fedeztem fel!
A nyitólapon a lenyíló menü és a fejléc között egy fehér csík látható, amely felett elhaladva tud az egérmutató a választó területre áthaladni. Mihelyt eléri a fehér csíkot, a menü választó rész bezáródik, így nincs mire kattintani!!!! Nem tudom az egeret olyan gyorsan átvinni a csík felett, hogy ne tűnjön el. Talán illeszteni kellene a két területet! A szabály az, hogy a lenyíló terület és a fejléc között TILOS hézagot hagyni!!! Ez olyan súlyos programozási hiba, amely miatt kivágnak mindenkit a vizsgán! Ha ilyen hibát csinál valaki egy fizetős cég nyitólapján, akkor másnap szedheti a sátorfáját! Így lehet jól kicseszni a céggel, mert ettől egyetlen menüpontra sem lehet kattintani! Ezen csak az segít, ha a látogató tudja a menüben szereplő oldal címét, és azt közvetlen beírja. Most is kénytelen voltam így belépni, mert a nyitólapról lehetetlen elérni az almenüket! Sürgős javítást kérek! Ha ez így marad, akkor látogatók százait teszi lehetetlenné! Talán már olyan sokan vannak, hogy ezzel a módszerrel kell őket távoltartani? Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.11.28. 19:06

Imre írta:
2019.11.28. 08:35
Súlyos hibát fedeztem fel!
...
Én nem tapasztaltam ezt a hibát sem Firefox-szal, sem Operával.
Vagy megjavították azóta (bár ennek kis esélyt adok...), vagy a böngésződben / video driverben lehet probléma.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.11.28. 19:48

Sajnos nekem nincs hozzáférésem az mcse.hu-hoz, talán olvassa valaki aki hátha tudja, mitől eshetett szét nálad az oldal. Én magam sem tapasztaltam. Ilyen esetben érdemes leírnod, milyen verziójú böngészőt használsz (névjegy), illetve milyen felbontásban. Gyanítom, hogy ez szimplán reszponzivitás hiba, ami csak egy szokatlanabb csillagállásban (hi) fordul elő. Azért örülök, hogy van, aki ezeket az apróbb hibákat is jelenti.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2019.11.29. 08:52

Négyféle böngészővel megnéztem, egyiknél sem mutatkozik ez a jelenség.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.11.29. 09:59

Ma már nálam is minden rendben. Nyomoztam, és arra jutottam, hogy ez a hiba tartalomfüggő! Mégpedig a főoldal előrejelzett foglalkozásai, programjainak hosszától függ, amely területe függőlegesen "felnyomja" azt a területet, amelyben van. Ezt azért teszi, hogy beleférjen, persze másnapra fogy belőle, azaz a hiba már nem jelentkezik. Kicsit bosszantó, ha nem tudok kattintani az almenükre, és ez főleg a gyors gépeken okoz problémát. Az egér kezelése, két lekérdezése között olyan rövid idő telik el, hogy egy lekérdezés már a fehér területre esik. Ekkor kapja az utasítást a program, hogy már nincs a menü felett az egér, azaz becsukható! Ez persze hamis, mert még el sem érte az almenü területet. Sajnos, ha kicsit több a program előrejelzés, akkor egy nagyobb, magasabb terület miatt az almenü elválasztódik a főmenütől. Ez viszont már programhiba. Nem vagyok abban sem biztos, hogy ez minden böngészővel jelentkezik, hiszen a lapot mindegyik másként rakja össze! Az oldal programja, a forrás, maga is teszteli, hogy milyen böngészővel használják, és annak megfelelően illeszti a belső kereteket, és ott is lehet hiba. Sajnos minél bonyolultabb lesz egy rendszer, annál inkább jelentkeznek meglehetősen rejtélyes hibák. Ezek egy részét a parlagi felhasználó ki sem tudja védeni, hanem odébbáll. A gyakori belépők böngészője meg általában a tárolt, már korábban működött oldalt használja, hogy csökkentse a hálózati igényt, kivéve ha úgy van beállítva, hogy mindig a friss lapot olvassa. Szóval most egy ilyen, igen bosszantó hiba állt elő, amely másnapra természetesen eltűnt! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”