Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Re:Mutasd a távcsövedet!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.08.12. 19:13

kazi írta:
2019.08.12. 09:48
Attila írta:
2019.08.12. 08:47
kazi írta:
2019.08.12. 00:48
Hát ezaz. Szarvaccsernél háborgunk, hogy ingadozó a minőség, itt meg nem? :lol:
O.K., igaz, igaz... Én megkérdezem Palitól, hogy mi az oka ennek a csillagtesztnek.
Te pedig kérdezd meg a SW-től az övékét.
De a választ a "Refraktorokról - általában" topic-ba írjuk mindketten, ne ide.


MDA
Peersze, rohanok. :-D
A fenti topic-ba írtam a választ.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
popey37
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.04.12. 17:52

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: popey37 » 2019.08.12. 22:48

Mozdonyos írta:
2019.08.12. 17:19
popey37 írta:
2019.08.12. 14:00
megtörtént a csere bere. az új felszerelés:
60/240 guidescope
72/420 Evostar ED akromát
120/1000 skywatcher akromát
Baader semi APO szürő
canon 600D

a 120/1000-es tubusnak elég jó képe van, 2250 mm fokusznál nem számottevő a színezése, a semi apo szürő viszont rendesen zöldessárgává varázsolja a képet.
Gratula.
A 127-es MAK-ot miért cserélted le, ha nem titok ?
hát, semmi más oka nem volt csak jó árat kaptam érte és akartam venni egy 120 mm körüli lencsést, a maki a kitakarása miatt más a képe mint a lencsésnek, nincs szinezése de mégis más. két bolygós tubus meg felesleges. a fenti szett a vezető tubus kivételével összesen 230k-ba került. a 72-es jó lesz fotozni mélyeget, a lencsés meg bolygózni, elég jó leképezése van, színi hiba nem jelentős, bár még igazán nem tudtam letesztelni, szombaton olyan szél volt, hogy levitte a fejem. de az első tesztek biztatóak.
olcsó volt, ha nem válik be továbbadom.
100/900 SW ED "apo", 12x50 Lacerta binokulár
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.08.13. 20:46

popey37 írta:
2019.08.12. 22:48
Gratula.
A 127-es MAK-ot miért cserélted le, ha nem titok ?
[/quote]

hát, semmi más oka nem volt csak jó árat kaptam érte és akartam venni egy 120 mm körüli lencsést, a maki a kitakarása miatt más a képe mint a lencsésnek, nincs szinezése de mégis más. két bolygós tubus meg felesleges. a fenti szett a vezető tubus kivételével összesen 230k-ba került. a 72-es jó lesz fotozni mélyeget, a lencsés meg bolygózni, elég jó leképezése van, színi hiba nem jelentős, bár még igazán nem tudtam letesztelni, szombaton olyan szél volt, hogy levitte a fejem. de az első tesztek biztatóak.
olcsó volt, ha nem válik be továbbadom.
[/quote]
Értem, köszi.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.08.15. 17:25

Most kicsit visszalapoztam ebben az új fórumban, és arra a következtetésre jutottam, hogy - bár nagyon jó ötlet volt a téma indítása, de - talán jobb lett volna címként a "Mutasd meg a saját építésű távcsöved" változat.

Ugyanis kereskedelmi távcsövek itteni mutogatásának nem sok értelmét látom. Elég megadni a típusát, és a neten millió helyen meg lehet nézni.
Ugyanakkor a saját fejlesztésű változatok (akár tubus, akár mechanika vagy vezérlés, sőt, "csak" egy jó háromláb...) nagyon is érdekesek és tanulságosak lehetnek, akár pozitív, akár negatív példaként!
Számomra legalábbis sokkal érdekesebbek a konyhaasztal sarkán, de pláne egy jól felszerelt otthoni műhelyben buherált és bőrözött cuccok. ;)

Tüsi: lehet változtatni utólag egy fórum-téma címén? Persze csak ha a fórum nyitója, azaz Mozdonyos is egyetért a fentiekkel.
(Habár - ha jól látom - ő is csak bolti cuccokat töltött fel... :oops: )


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.08.15. 18:38

Szerintem a témának van helye, csak más a célja, mint amire Te gondolsz Attila.

Én úgy gondolom, ez azért jött létre, hogy mindenki megmutathassa milyen távcsöve van, ha gyári, ha saját. Ez nem rossz dolog, kicsit büszkélkedni, vagy akármi. Kiderülhet valaki milyen körülmények között észlel, milyen kiegészítőkkel, hogy néz ki a felszerelése, akár egyedi megoldásokkal.

Azonban amit mondasz nem hülyeség, és talán egy új témát megérne kifejezetten saját építésű műszereknek. Én például szívesen nézem mindkettőt, de ez saját vélemény.

Ha megállapodtok, én szívesen átírom ennek is a címét, de nyithattok újat is a sajátoknak.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.08.15. 18:53

Tüsi írta:
2019.08.15. 18:38
Szerintem a témának van helye, csak más a célja, mint amire Te gondolsz Attila.
Ez nyilván csak egy vélemény és ötlet volt.
Ha egy bolti termék megvásárlásával lehet büszkélkedni, ám legyen - ámbár én pl. a cipőm, de még a teleobjektívem fényképét sem szoktam feltölteni sehova... :lol:

De valóban jó ötlet lehet egy másik téma indítása kimondottan a saját készítésű, vagy átalakított cuccoknak; úgy a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad (mindazonáltal nem szívesem veszem magamra a kecske szerepét... :mrgreen: ).
Esetleg majd indítok egy ilyet a saját cuccaimmal (ha valaki be nem előz...) :D


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.08.15. 18:58

De Te mióta csillagászkodsz már, hé! Persze, hogy nem hoz lázba egy bolti eszköz!

Azonban gondolj azokra akik életük első távcsövét veszik és igenis büszkék rá és meg akarják osztani saját örömüket. :) Szerintem ez rendben van.

Szerk.: nyissad csak nyugodtan a topicot, kíváncsi lennék rá! Amúgy átnevezni ezt nem szeretném, mert akkor nem lesz helye itt már meglévő “posztoknak”.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.08.15. 19:00

Oké, nyertél... :D


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2019.08.15. 20:51

Kicsit színesitve a feltett műszerparkok repertuálját,az egyik elkészült csövemről teszek fel egy képet. Amit érdemes a tubusról tudni; mint látható saját készítésű rácsos szerelés amiben a saját köszörűlésű síktükör-nyomtatóból szedett termék,- és 10mm vastag float üvegből készült főtükör kerűlt beépítésre. Az optikai jellemzők: 145/880 a főtükör, 25mm a segéd. A fókuszirozó egy 7mm magas helikális kihuzat. Ezzel a megoldásal a fókusz szinte a csőfalon ül 10mm-re. A segéd még kicserélhető emellett 20mm-es átmérőre ,így kapva 14%kitakarást. Direkt bolygózásra szánt műszer lett belőle. Késöbbiekben még teszek fel képet leírással, a többi műszereimről ami sajátossága,hogy a 99% saját építés.
IMG_20190814_123345~4.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Gyuricza István
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Mutasd a távcsövedet/távcsöveidet !

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.08.15. 23:17

Attila írta:
2019.08.15. 17:25
Most kicsit visszalapoztam ebben az új fórumban, és arra a következtetésre jutottam, hogy - bár nagyon jó ötlet volt a téma indítása, de - talán jobb lett volna címként a "Mutasd meg a saját építésű távcsöved" változat.

Ugyanis kereskedelmi távcsövek itteni mutogatásának nem sok értelmét látom. Elég megadni a típusát, és a neten millió helyen meg lehet nézni.
Ugyanakkor a saját fejlesztésű változatok (akár tubus, akár mechanika vagy vezérlés, sőt, "csak" egy jó háromláb...) nagyon is érdekesek és tanulságosak lehetnek, akár pozitív, akár negatív példaként!
Számomra legalábbis sokkal érdekesebbek a konyhaasztal sarkán, de pláne egy jól felszerelt otthoni műhelyben buherált és bőrözött cuccok. ;)

Tüsi: lehet változtatni utólag egy fórum-téma címén? Persze csak ha a fórum nyitója, azaz Mozdonyos is egyetért a fentiekkel.
(Habár - ha jól látom - ő is csak bolti cuccokat töltött fel... :oops: )


MDA
Nekem sajnos nincsen olyan kézügyességem,hogy saját távcsövet építsek.
Ahogy már sokszor említettem, még a jusztírtól is félek,nemhogy távcsövet építsek :cry:
Ha gondoljátok,akkor nyugodtan változtassátok meg a címet.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”