Távcsöves adok-veszek

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
popey37
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.04.12. 17:52

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: popey37 » 2019.08.13. 19:52

igy van, nálam landolt az egész. köszönöm.
100/900 SW ED "apo", 12x50 Lacerta binokulár
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2019.08.13. 20:45

Nincs valakinek egy fölösleges binobenézője? :-)
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.08.17. 19:19

Sziasztok!

Eladó egy régebbi Scopium bolygó kamerám, beépített IR blokk szűrővel.

A kamera képes tömörítettlen video felvételek készítésére.
Régebben ezzel készült az összes bolygós felvételelm.

Chip adatai:
6 mikronos pixelméret, 640x480 px standard bolygós felbontás,
szines CMOS, szenzor átló: 4,5 mm, USB 2.0, Win7 alatt működik, Win10 alatt nem.

Driver letölthető itt:
https://tavcso.hu/egyeb/manual/scopiumcam_0605.zip

Ár: 8000 ft + posta

Keressetek magánban.

Üdv:
Zsolt
Scopium_kamera.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.09.17. 20:20

Eladó

300/1200 mm f/4-s fényerős Lacerta foto-Newton - egyedileg gyártott, választott optikájú, fotózásra kiemelten optimalizált tubus.

A távcső jellemzői:
Kb 1 éves, lényegében teljesen új, kizárólag kupolában használt választott és csillagteszttel ellenőrzött kiváló optika, Octo-60 típusú rendkívül merev/stabil 8 csapágyas (!) körgyűrű mentén szorító 2"-os fókuszáló (nincs megszorítás utáni jusztír elállítódás !). A tubus Németországban készült kívül fehérre festett karbonszálas, alacsony hőtágulású speciális és vastagfalú merev cső. A belső felület egyedileg velúrozott, a főtükör pereme, a segédtükör körben/hátul és minden egyéb lényeges felület matt feketére festve. A távcső alapvetően egy rendkívül precízen elkészített jó optikájú műszer, mely nyugodt égbolt esetén szép, részletes bolygóképeket mutat, fénygyűjtő képessége mélyég-re, halvány objektumokra pedig az átmérőjéhez illően kiváló. A tubusgyűrűk fémből készültek fehér színben, a mechanikára felfogatás merev Losmandy sínnel történik, a tubuson fecskefarkas papucsok - keresőhöz, vezetőtávcsőhöz, lézerhez. A műszer mind vizuális, mind CCD-s, fotografikus megfigyelésekre alkalmas. Eladás oka, bár kiváló távcső tubus de megfigyelési igényeim még nagyobb műszer átmérőt igényelnek. A tubus Ausztriában készült.

Opcionálisan felár ellenében: Lacerta motoros, ASCOM kompatibilis fókuszmotor, illetve Lacerta fókuszsík korrektor elérhető, árak megbeszélés szerint.

Ára fixen: 500 000 Ft (a bolti ár alatt 347 000 Ft-al !!!), a műszer személyesen Győrben megtekinthető, átvehető velem előre egyeztetett időpontban. Részletfizetést elfogadok.

Kereszty Zsolt
06 30 7767817
Lacerta_300mm_foto_Newton_2019_1500px.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
ragyuro
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.04.19. 17:19

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: ragyuro » 2019.10.16. 19:00

Retro távcső (a 60-70-es években házilagosan készült, komoly állvány) 200/1850 prizmás newton, óraműves, részben felújítva (szétszedve kipucolva, Kulin-tükör átcsiszolva, állvány átfestve) fix hely hiányában igényesnek eladom vagy távcsőre cserélem. Ár/csere megegyezés szerint.
IMG_2181.JPG
IMG_2179.JPG
IMG_2176.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.10.17. 00:00

ragyuro írta:
2019.10.16. 19:00
Retro távcső (a 60-70-es években házilagosan készült, komoly állvány) 200/1850 prizmás newton, óraműves, részben felújítva (szétszedve kipucolva, Kulin-tükör átcsiszolva, állvány átfestve) fix hely hiányában igényesnek eladom vagy távcsőre cserélem. Ár/csere megegyezés szerint.
IMG_2181.JPGIMG_2179.JPGIMG_2176.JPG



Jól mutatna a Polaris teraszán , demonstrálva a Kulin által megteremtett amatőr távcsőépítést . Érdemes lenne felvenned velük kapcsolatot . Ha nem lenne rá kerete az egyesületnek , akár gyűjtéssel is össze lehetne szedni rá a vételárat ( bár nem írtad mennyit szeretnél érte ) . Én beszállnék .
Avatar
szoja
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2018.04.10. 19:48

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: szoja » 2019.10.27. 09:58

ELKELT!
---------

Sziasztok,

Explore Scientific 11 mm 82 fokos okulár eredeti dobozában, tökéletesen újszerű állapotban eladó. Ára 38000 Ft, személyes átvétel Budapesten, de postázás is lehetséges.

üdv,
Tamás

---------
ELKELT!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Fehér Tamás
Explore Scientific 102/714 CF APO
Olympus DPS-I 10x50
Sidius

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2019.10.30. 09:45

Mivel próbálni nincs lehetőségem, jobb híján az okulárt vásárlók véleményeit futottam át az Explore 82 fokos (14 mm-es) kapcsán. Áradoznak róla, csak sajnos semmit nem tudtam meg, mert nem mindegy milyen tubusban próbálja valaki, úgyhogy nincs benne információtartalom. Szinte csak extrém fényerős (F/3 körül) tükröt használok mélyégre, ezért kérdezem, hogy van-e valakinek ilyen referenciája valamelyik 14 mm-es példánnyal, csak úgy "kopaszon", korrektor nélkül. Mindezt azért kérdezem, mert a 11-es fókuszú ES egész tisztességgel helytáll a szintén 11-es Naglerem mellett is, jóllehet ez utóbbi se pontosan ehhez a nyílásviszonyhoz van már kitalálva. Persze nem Nagler, de az áruk szerintem -mert az értelmes kompromisszumot mindig vállalom- jóval kevésbé hasonlít, mint a leképezésük. Nekem viszont nem feltétlenül kell két 11-es fókuszú okulár, és esetleg elcserélném az ES-t 14-es fókuszúra, ha az is hasonlóan muzsikál. Bátran ossza meg akinek van hasonló tapasztalata. Sajnos itt most egy F/5-15-ös nyílásviszonnyal szerzett tapasztalat nem sokat mond.
(Pont olyan, mint föntebb a Szoja kolléga által feltett képen látható.)
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.10.30. 11:41

Sidius írta:
2019.10.30. 09:45
...Szinte csak extrém fényerős (F/3 körül) tükröt használok mélyégre, ezért kérdezem, hogy van-e valakinek ilyen referenciája valamelyik 14 mm-es példánnyal, csak úgy "kopaszon", korrektor nélkül. Mindezt azért kérdezem, mert a 11-es fókuszú ES egész tisztességgel helytáll a szintén 11-es Naglerem mellett is, jóllehet ez utóbbi se pontosan ehhez a nyílásviszonyhoz van már kitalálva. Persze nem Nagler...
Nekem most még csak a 6,7 mm-es van meg a sorozatból, de tervben van a 4,7-es is. Viszont volt szerencsém tesztelni egy 4,7-es, 8,8-as és egy 30 mm-es példányt is. Továbbá megvan a 68 fokos sorozatból a 24 mm-es. Azokat, amelyek nem barlow-val indítanak, megvizsgáltam úgy is, hogy egy cérnaszálat megnéztem velük, mint lupéval. A látómező szélén mindegyik asztigmiát mutatott, de csak kismértékűt. Ebből a szempontból egyik se volt rosszabb a másiknál. Csak azért szoktam elvégezni ezt a kis vizsgálatot, hogy tudjam, mi az, amit a kómakorrektor se fog kiszedni a távcsőben. Tudod, nálam F/4,7 a nyílásviszony. Azért annak is van egy kis fókuszsík-görbülete. Ha esztétikus képet szeretnék látni, akkor tengelyben picit beljebb tekerem a fókuszírozót de csak annyira, amit a szemem még kényelmesen lekövet. Korrektorral akkor szép szokott lenni mindenütt a kép (a legszélét leszámítva az említett asztigmia miatt). "Kopaszon" viszont inkább csak a ködöket nézem, mert a nyílthalmazok igazán korrektorral esztétikusak. Az igazán jó hír viszont az -és ide akartam kilyukadni-, hogy a 30 mm-es sem produkált semmivel több hibát, pedig azzal 2 fok körül van a látómezőm! Szóval remek okulár!

Sajnos viszont a 14 mm-essel semmilyen tapasztalatom nincs. De ha újonnan akarod megvenni, akkor "hátradőlhetsz", mert 14 napon belül indokolás nélkül visszaküldheted, ha esetleg nem tetszene (online rendelés esetén).

Üdv, András
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.30. 16:11

Az egyik okuláros topic-ba is feltettem, de igazából itt a helye:

Van egy zsír új (egyszer teszteltem), gyártásból visszamaradt (felirat nélküli) Meade Series 5000 40mm/68° 2"-es okulárom, eladó. Akkora, mint egy kézigránát, és brutál jó a képe!!!

Nekem van egy ugyanilyen adatokkal rendelkező Explore Scientific-em is, ami gyakorlatilag ugyanez az optikai design, csak argonos töltéssel, és egy irinyó-pirinyóval, alig láthatóan jobban korrigált a LM legszélén; ezért adom el inkább a Meade-et (ugyanakkor ennek is csúcs képe van, és ebbe sokkal kényelmesebb a betekintés). 25eFt-ért megválnék tőle. (Amikor a Meade felirat még rajta volt, 90eFt-ért adták: https://agenaastro.com/meade-series-500 ... piece.html)
Most a Bresser-nek van még néhány elfekvő darabja, Maxvision néven (de én olcsóbban adom, és vásárlás előtt kipróbálható a 160/F8.2-es APO-mban... :D ): https://www.bresser.de/en/Sale/EXPLORE- ... -40mm.html


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”