Sky-Watcher Synscan StarWand

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.07.11. 16:57

Nemrég láttam a hirdetését ennek a viszonylag új eszköznek, mely igazából arra jó, hogy a lézer segítségével beirányzol az égen egy objektumot, megnyomsz rajta egy gombot, a GoTo mechanika veszi a jelet (saját Wi-Fi adapteren keresztül) és az objektumra irányítja a távcsövet.

Látom célját, jól jöhet ha fogalmad sincs mit látsz az égen de megnéznéd közelebbről (ugyanis ha már van GoTo, akkor azzal enélkül is ráirányíthatod a távcsövet az objektum nevének ismeretében), VAGY távcsöves bemutató, szakkör, iskola, egyéb területeken, ha egyszerre akarod több távcső mechanikáját mozgatni ugyanarra az objektumra.

Ezen kívül sok értelmét nem látom, sőt, ahogy olvasok utána úgy tűnik elég pontatlan is. Mindez 40k körüli áron. Vélemények? Akinek van esetleg? Nekem tuti nem kellene, egyszerűbb egy mobilos SkySafari vagy egyéb szoftver használata WiFi adapteren keresztül (amely csodák csodájára NEM kompatibilis ezzel az eszközzel, ennek saját WiFi adaptere van).

Ja, erről a csodáról van szó.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: kazi » 2019.07.11. 18:40

Tüsi írta:
2019.07.11. 16:57
Nemrég láttam a hirdetését ennek a viszonylag új eszköznek, mely igazából arra jó, hogy a lézer segítségével beirányzol az égen egy objektumot, megnyomsz rajta egy gombot, a GoTo mechanika veszi a jelet (saját Wi-Fi adapteren keresztül) és az objektumra irányítja a távcsövet.

Látom célját, jól jöhet ha fogalmad sincs mit látsz az égen de megnéznéd közelebbről (ugyanis ha már van GoTo, akkor azzal enélkül is ráirányíthatod a távcsövet az objektum nevének ismeretében), VAGY távcsöves bemutató, szakkör, iskola, egyéb területeken, ha egyszerre akarod több távcső mechanikáját mozgatni ugyanarra az objektumra.

Ezen kívül sok értelmét nem látom, sőt, ahogy olvasok utána úgy tűnik elég pontatlan is. Mindez 40k körüli áron. Vélemények? Akinek van esetleg? Nekem tuti nem kellene, egyszerűbb egy mobilos SkySafari vagy egyéb szoftver használata WiFi adapteren keresztül (amely csodák csodájára NEM kompatibilis ezzel az eszközzel, ennek saját WiFi adaptere van).

Ja, erről a csodáról van szó.
Hát igen, ha a lézert a távcsőre teszi az ember, akkor is oda néz a cső, ahova a lézer mutat és nem kell ez a hókuszpókusz. :lol:
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.07.11. 21:34

kazi írta:
2019.07.11. 18:40
Tüsi írta:
2019.07.11. 16:57
Nemrég láttam a hirdetését ennek a viszonylag új eszköznek, mely igazából arra jó, hogy a lézer segítségével beirányzol az égen egy objektumot, megnyomsz rajta egy gombot, a GoTo mechanika veszi a jelet (saját Wi-Fi adapteren keresztül) és az objektumra irányítja a távcsövet.

Látom célját, jól jöhet ha fogalmad sincs mit látsz az égen de megnéznéd közelebbről (ugyanis ha már van GoTo, akkor azzal enélkül is ráirányíthatod a távcsövet az objektum nevének ismeretében), VAGY távcsöves bemutató, szakkör, iskola, egyéb területeken, ha egyszerre akarod több távcső mechanikáját mozgatni ugyanarra az objektumra.

Ezen kívül sok értelmét nem látom, sőt, ahogy olvasok utána úgy tűnik elég pontatlan is. Mindez 40k körüli áron. Vélemények? Akinek van esetleg? Nekem tuti nem kellene, egyszerűbb egy mobilos SkySafari vagy egyéb szoftver használata WiFi adapteren keresztül (amely csodák csodájára NEM kompatibilis ezzel az eszközzel, ennek saját WiFi adaptere van).

Ja, erről a csodáról van szó.
Hát igen, ha a lézert a távcsőre teszi az ember, akkor is oda néz a cső, ahova a lézer mutat és nem kell ez a hókuszpókusz. :lol:

Éééé ha normál keresőd fenn van a távcsöveden, lézer sem kell. :mrgreen:
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.07.11. 22:17

Szerintem ezt nullkilométeres érdeklődőknek szánják.
Egyre több olyan cuccot hoznak ki, ami betolja a szádba a kaját, miután már megrágta neked, helyetted. Csak nyelni kell. :mrgreen:

Az eV cucc is ilyen, és ez is.

Nem tartom egészségesnek egyiket sem. Mint az elektromos meghajtású guruló deszkát sem, amire csak ráállsz, és megy (hogy már járni se kelljen...).
Se tanulni, se mozogni ne kelljen. Mint Mézga Aladár és Blöki Luxuriában: https://www.youtube.com/watch?v=1o1qcuSiTmA

Az emberek elhülyülnek és eltunyulnak.
Ez neki sem jött be.
Nagyon rossz irányba halad a világ...


MDA
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2019.07.11. 22:31-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.07.11. 22:23

Ennek egy értelmét látnám: csoportos észlelésnél - magyarul szakkör - az észlelés vezetője rámutat az objektumra, mire minden kukker rááll. Egyébként bemutatón szemfényvesztésre is kiváló az erre érzékeny geek-eknek.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.07.11. 22:24

Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.07.11. 22:38

Nekem egy buta "ezerforintos" lézer van a távcsövemen párhuzamosítva az optikai tengellyel, és ugyanezt tudja, mint ez a negyvenezres, csak sokkal pontosabb...
A különbség (39eFt-ért) annyi, hogy én nyomogatom a slewing gombokat a kézi vezérlőn.

De biztos lesz, aki megveszi... :mrgreen:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2019.07.13. 08:35

Kissé sajnálom,hogy az amatőrműszerezetség is kereskedelmi cél lett. Úgytünik van benne pontencia.Minden hónapban jön valami ami azt sugalja,hogy ezzel meg lehet jelenni az északában és hogy ez kell. Ha csak a vizúális részét veszem, a távcső lényegi felhasználásában most is ugyan az,és nagyjából ugyan azt tudja. De sajnos a marketing az egy jó édes méreg. Ma már úgytünik, hogy az égbólt megismerése az emberi agynak túl sok; ezért kellenek az okos távcsövek,és minden más ami nélkül boldog se lehetsz. Lehet kissé elavúltnak hat, de én még ma is osztottkőr és atlasz használatával keresem fel amit még nem láttam. Elmondható hogy fele élvezetet ez biztosítja és talán a lelkesedés egy részét is ez tartja. Tudom ,hogy valami digitális kell a mai fiataldágnak mert különben nem érdekli. De azt is tudom ,hogy vannak akik hamar rájönnek,hogy ehez a hobbihoz elég inkább egy műszakilag, optikailag kielégítő távcső a hozzávaló egészséges tartozékokkal. Én nem tartok attól,hogy ezek a ezközök túl nagy teret fognak hódítani. Viszont attól igen, hogy a tudomány mögé megbúvó fölösleges bonyolítás, itt is csak szemetet termel és csak növeli az energia éhséget.
Gyuricza István
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.07.13. 11:42

gyuri17 írta:
2019.07.13. 08:35
Kissé sajnálom,hogy az amatőrműszerezetség is kereskedelmi cél lett. Úgytünik van benne pontencia. ...
Ha ismét kicsit gonoszkodni akarnék ( :twisted: :lol: ), akkor azt mondhatnám, hogy talán nem véletlenül ezt a bóvlit is a SW hozta ki a piacra... :mrgreen:
De nem akarok gonoszkodni, ezért inkább nem is mondok semmit. 8-)

Inkább volna egy hasonlóan bóvli, de mégis, talán hasznosabb "találmányom": a csillagnéző szemüveg!
Ez egy olyan üveg nélküli szemüveg, ahol a lencsék helyén egy-egy, kb. 20mm átmérőjű, s kb. ugyanilyen hosszú, vékony falú üres cső van (pl. műanyagból), ami majdnem egészen a szemhéjig lenyúlik. (Egyszeres nagyítású binokli... :D ) Ezzel nézve az éjszakai eget ki lehetne takarni a periferiális látótérből a kóbor fényeket, pl. a táborban a szomszédos távcső mellett lámpával ökörködő szomszédot, vagy az 5m-re lévő utcai lámpa fényét, és jobb sötét-adaptációt érhetne el a delikvens. Simán lehetne 20eFt-ért adni (ha ezt a Wand-ot 40-ért megveszik...). Micsoda biznisz lehetne... :roll:


MDA
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2019.07.13. 11:55-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Sky-Watcher Synscan StarWand

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.07.13. 11:48

Attila írta:
2019.07.13. 11:42
talán nem véletlenül ezt a bóvlit is a SW hozta ki a piacra... :mrgreen:
Ez egyáltalán nem meglepő, vannak cégek akik az anyukájukat is eladnák egy kis pénzért. Ez jól mutat, sokaknak szájtátós, meg menő. Mutogatsz az égen, a mechanika meg forog utánad.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”