eVscope távcsövek

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.07.04. 08:28

Tüsi írta:
2019.07.03. 20:12
.géza írta:
2019.07.03. 19:07
...a legújabb eV műszerek közé tartozó darab...
Géza, szeretnélek nyomatékosan megkérni, hogy ennek a kategóriának indíts új témát, amennyiben írni szeretnél róla, ugyanis ebben a témában offtopic és át fogom helyezni ezen hozzászólásaid. Sőt, sok más témában is offtopic.

Ha megengedtek nekem saját véleményt: szerintem nem kellene erőltetni ezt a vonalat, ugyanis ez már nem amatőrcsillagászat szvsz.

Jé , egy moderátor :shock: merre jártál eddig ?
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.07.04. 11:52

Végh Zoli írta:
2019.07.04. 08:28
Jé , egy moderátor :shock: merre jártál eddig ?
Eddig nem voltam moderátor. :)
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.07.04. 16:15

Tüsi írta:
2019.07.03. 22:43
... Na de ne offoljunk tovább erről, az eV témát pedig lehet folytatni az arra szolgáló topicban (Csillagos Pisti írta, hogy már van ilyen).
Meglátásom szerint - ha már Gézánál ez ennyire beakadt - az összes eV-okuláros szöveget át kellene tenni az "Asztofotózás" fejezetbe, ott nyitva neki egy topic-ot.
Hiszen ez asztrofotó, csak nem kényelmesen, fotelből nézed egy jó nagy monitoron, vagy kinyomtatva és falra téve, hanem a távcső mellett görnyedve egy pici lyukon át kukucskálva; amit egyébként az ember a valódi látványért örömmel megtesz, de egy fényképért... Ha valakit érdekel, akkor ott hozzászólhat (incl. Géza).

Attól kezdve minden egyéb helyről ki lehet moderálni.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.07.04. 17:17

Attilám, mint itt elismert szakember csak annyit kérek Tőled, hogy itéled meg,ez a jelzett új konstrució milyen Cassegrain lehet a képen. A többi megint túl lett cifrázva.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.07.04. 19:38

Ide áthelyeztem az MC távcsövek témából a nem odaillő hozzászólásokat, Géza bácsi pedig kapott egy figyelmeztetést, amiért kérésem ellenére folytatta ott az offolást. A következő felszólításom figyelmen kívül hagyása 1 hetes eltiltással jár majd. Sajnálom, hogy erre sor került.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.07.05. 08:48

Tulajdonképen erről van szó : https://www.kickstarter.com/projects/13 ... -telescope A farkashibát ott követhettem el, a moderátor felismerte nem MC hanem SC Cassegraint tettem be az MC topicba. Ez elitélendő értem, végre működik valami felügyelet. Az eredeti MC távcsövek topicba tett kérdés még mindig érdekel, mit értsek. Első eset Cassegrain eV környezettel integrálva, izgalmas új dolog.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mephi » 2019.07.05. 09:07

Anno létrehoztam az "Okulárok ..." alatt egy "eVscope" topic-ot.
Érdemes lenne azt megszüntetni, és áthozni ide az eddigi hozzászólásokat.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.07.05. 09:19

.géza írta:
2019.07.04. 17:17
Attilám, mint itt elismert szakember csak annyit kérek Tőled, hogy itéled meg,ez a jelzett új konstrució milyen Cassegrain lehet a képen. A többi megint túl lett cifrázva.
Hát ahhoz kellene egy metszeti rajz , hogy mi a fénymenet és hol a kamera benne . Egyébként cassegrain style-nak van írva , ami utalhat csak a dizájnra is .
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.07.05. 09:47

.géza írta:
2019.07.05. 08:48
Tulajdonképen erről van szó : https://www.kickstarter.com/projects/13 ... -telescope A farkashibát ott követhettem el, a moderátor felismerte nem MC hanem SC Cassegraint tettem be az MC topicba. Ez elitélendő értem, végre működik valami felügyelet. Az eredeti MC távcsövek topicba tett kérdés még mindig érdekel, mit értsek. Első eset Cassegrain eV környezettel integrálva, izgalmas új dolog.
Géza! Kicsit sajnálom, hogy ez az új távcső ami téged ennyire megfogott, és a jövőt vízionálod benne, a valóságban nem az, aminek látszik.
Mindannyian elmélkedünk arról, hogy mi lehet majd a jövő távcsöve, az üveget mi fogja felváltani, milyen módszerek jönnek majd amivel megnövelik a nagyítást, a beérkező fotonokat felerősítik és végre spirálkarokat láthatunk a saját szemünkkel. Ez már ma is valóság, ha az üvegből készült okulárt kicseréljük fénygyűjtő elektronikára akkor ez lehetséges. A valóság és az elektronika által előállított kép fogalma, definíciója joggal keveredik benned, bennünk. De szerintem van egy lényeges pont, ami elválasztja a kettőt. A hagyományos lencse képét a szemünkön át az idegrendszer, a látóközpont detektálja, az "tárolja". Ettől egyedi a kép. Te mást látsz, mint én, te kicsit sárgábbnak látod, én nem ,te élesebbnek, és részletesebbnek, stb. Az elektronikus kép nem ezt teszi. Azt hiszed, valós képet látsz, de csupán egy fotót. Ill. rengeteg fotót, egy másodperc alatt nagyon sokat. De hiszen tudod, így működik a mozgókép! És azt is tudod, hogy ez egyfajta illúzió. Régen a mozifilmekbe belecsempészték a reklámokat, néztük a filmet, közben minden harmadik - sokadik képkocka a reklán képe volt. Az agyunkban összeállt. (Azt hiszem volt ilyen korszak, de lehet, hogy hülyeséget írok) A CCD képét egyformának látjuk. Nem szaporítom tovább a szót, szerintem használd sűrűn a távcsöveidet, gyönyörű esténként a Jupiter, írjál arról is, miket látsz rajta. Ha kísérletezni akarsz, a kis tükrösödből kiváló eV távcsövet csinálhatsz, kiveszed a segédet és a a fdirekt fókuszba teszel egy kicsi kamerát. Próbáld ki, van számtalan példa a neten erre is gondolom.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.07.05. 10:05

mephi írta:
2019.07.05. 09:07
Anno létrehoztam az "Okulárok ..." alatt egy "eVscope" topic-ot.
Érdemes lenne azt megszüntetni, és áthozni ide az eddigi hozzászólásokat.
Jó ötlet, legyen egy helyen. Bocsánat, én azt nem találtam meg, köszi, hogy szóltál.
.géza írta:
2019.07.05. 08:48
a moderátor felismerte nem MC hanem SC Cassegraint tettem be az MC topicba
Nem ez az oka, amiért figyelmeztetést kaptál, de újra nem fogom leírni.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”