Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.05.12. 20:26

D.Laci írta:
2019.05.12. 17:49
Végh Zoli írta:
2019.05.12. 15:07
D.Laci írta:
2019.05.12. 14:58


Fűrész Gábor
Hmmm... az is leírja , hogy évek óta csúszik a program és hogy ordas kamu az egész ? ( nekem nem jár a METEOR)
Próbáltam kifotózni a cikket, nem tudom mennyire lesz olvasható. Jobb, mintha kiragadnék belőle 1-2 mondatot.
Összességében jobban visszaadja a szerző lelkesedését.
D.Laci

Minden tiszteletem a szerzőnek , de ez a cikk a nesze semmi fogd meg jól kategória . A marketing duma mellett semmi kitérő a rendszeradatok kétségességére , a projekt évek óta csúszik és nem hinném , hogy a gyártással lenne a gond , inkább a termékkel .
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.05.12. 22:47

A cikk arról szól, hogy ha már a fényszennyezés és a digitalizálódás miatt nem néznek távcsőbe a népek, ez egy lehetséges mód, egy lehetséges jövő a távcsövezésre. Ez van.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.05.13. 08:56

Vizi Péter írta:
2019.05.12. 22:47
A cikk arról szól, hogy ha már a fényszennyezés és a digitalizálódás miatt nem néznek távcsőbe a népek, ez egy lehetséges mód, egy lehetséges jövő a távcsövezésre. Ez van.

De ha valaki nem nézne egy normál távcsőbe , akkor miért tenné mindezt egy ( jó drága) evscoppal ? A koncepció alapján tök felesleges abba a csőbe az optika , elég lenne egy kis okulármonitor , ami a tárolt képekből azt mutatja , amerre néz a cső , kb , mint az okostelefonokra tölthető appok . No meg valami nagyon nem klappol a projekttel , mert évek óta késik a forgalomba hozatal .
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.05.13. 09:01

Nem tudom. Fürész G. profi, mi itt a félműveltek vagyunk. Ezek összes hibáival - ahogy látszik.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.05.13. 09:20

.géza írta:
2019.05.13. 09:01
Nem tudom. Fürész G. profi, mi itt a félműveltek vagyunk. Ezek összes hibáival - ahogy látszik.
Ezért nem értem , hogy miért érzelem cikket írt , a technikai kivesézés helyett .
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.05.13. 09:25

Fűrész Gábor komoly szakember a témában, pontosan látja, hogy a technológia itt másodlagos, hiszen azt már mindannyian ismerjük. Maga a termék gondolatának a létrejötte az érdekes!
Az eVscope nem észlelő amatőrcsillagászoknak készül, hanem olyan laikusoknak, akik pusztán látni akarják a máshonnan (TV-ből, monitorról...) megismert szép, színes-szagos(nak eladott) kinti világot. Egy olyan korban, ahol az emberek arra vannak szocializálva, hogy ha valami digitális, az jó és trendi. Semmilyen ellenérzésük sincs azzal szemben, hogy nem optikai úton kapják az élményt, sőt! Biztos vagyok benne, hogy a jövőbeli felhasználó számára egyenértékű lesz a műokulárba épített kis képernyő nézése a hagyományos okulárbanézéssel. Valószínűleg azt fogja gondolni, hogy jobb is az elektronikusan létrehozott (és közben javított, manipulált) kép élménye a hagyományosnál, egyszerűen azért, mert számára többet mutat. Őt nem érdekli a sötétadaptáció, a szemszoktatás, az észlelés gyakorlatának megszerzése, stb., viszont színes M42-őt akar, azonnal, mert kifizette az árát... Ha bemutatózol, tapasztalhatod, hogy miután belenéznek a távcsőbe, a többség azonnal veszi a mobilját és megpróbál belefotózni az okulárba. Ha valami kicsit sikerül, sokkal boldogabb, mint amikor csak ő látta pl. a Holdat a csőben. Mert a kép mutogatható, posztolható. Ez a XXI. század identitáskeresése: légy jelen a hálón. Na ezt a fajta felhasználót akarja kiszolgálni az eVscope.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.05.13. 09:46

Vizi Péter írta:
2019.05.13. 09:25
Fűrész Gábor komoly szakember a témában, pontosan látja, hogy a technológia itt másodlagos, hiszen azt már mindannyian ismerjük. Maga a termék gondolatának a létrejötte az érdekes!
Az eVscope nem észlelő amatőrcsillagászoknak készül, hanem olyan laikusoknak, akik pusztán látni akarják a máshonnan (TV-ből, monitorról...) megismert szép, színes-szagos(nak eladott) kinti világot. Egy olyan korban, ahol az emberek arra vannak szocializálva, hogy ha valami digitális, az jó és trendi. Semmilyen ellenérzésük sincs azzal szemben, hogy nem optikai úton kapják az élményt, sőt! Biztos vagyok benne, hogy a jövőbeli felhasználó számára egyenértékű lesz a műokulárba épített kis képernyő nézése a hagyományos okulárbanézéssel. Valószínűleg azt fogja gondolni, hogy jobb is az elektronikusan létrehozott (és közben javított, manipulált) kép élménye a hagyományosnál, egyszerűen azért, mert számára többet mutat. Őt nem érdekli a sötétadaptáció, a szemszoktatás, az észlelés gyakorlatának megszerzése, stb., viszont színes M42-őt akar, azonnal, mert kifizette az árát... Ha bemutatózol, tapasztalhatod, hogy miután belenéznek a távcsőbe, a többség azonnal veszi a mobilját és megpróbál belefotózni az okulárba. Ha valami kicsit sikerül, sokkal boldogabb, mint amikor csak ő látta pl. a Holdat a csőben. Mert a kép mutogatható, posztolható. Ez a XXI. század identitáskeresése: légy jelen a hálón. Na ezt a fajta felhasználót akarja kiszolgálni az eVscope.
A marketing részét eddig is értettem , de láthatóan valami mégsem klappol , mert képtelenek kijönni a termékkel . Ha valaki tele-shop-os kamuszkópra vágyik , lelke rajta , az ő pénze ...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.05.13. 10:03

Bele kell törődni, új stilusú amatőrizmus kezdődik. Bánom, nem élhetem meg. Fantasztikus lesz a most gyakorolthoz képest. Mint a TV a rádió után. A francia termék tavaly óta kapható. Tudni kell, nagy ütemben gyártják ezeket a különböző észlelőrésszel rendelkezőket. A kinai az olcsó már. Ford első kocsijai is "késtek", kapott is a sajtótól, ti.lovon jártak még udvarolni. Karaván..
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.05.13. 11:49

D.Laci írta:
2019.05.12. 14:58

Az új Meteor bevezetője "A Hubble-élmény", mintha Gézának íródott volna.
Na gondoltam, kezdődik újra a sz@rfűrész.
Még adni is kell alá a lovat. :(

D.Laci
Ki jegyzi a cikket ?
[/quote]

Fűrész Gábor
[/quote]

Igazad lett Laci!
Kezdődik ismét.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.05.13. 11:55

.géza írta:
2019.05.12. 09:04
Jó neki, itt felhős. Reggel óta nézegettem, ilyent az enyémekkel nem látok. https://www.youtube.com/watch?v=KEkWqSubimo
Ilyet én sem látok Géza!
Kiégett vakítóan fehéren világító kráterperemek helyett részleteket látok, a szürke számtalan árnyalatát.
Jó lenne, ha végre megértenéd, hogy ez egy AMATŐRCSILLAGÁSZ fórum!
Távcsőbe nézünk, azért, mert szeretünk távcsőbe nézni. Ezt népszerűsítjük.
Persze, ha olyan szándékkal tetted fel ezt a videót, hogy milyen kevés részletet látni a "szemeshez" képest (ahogyan te mondanád félművelten) akkor rendben lenne a dolog.

Nem baj, ha nem érted, megszoktuk már.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”