Stellarium

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
abbalazs
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.08.05. 19:23

Re: Stellarium

Hozzászólás Szerző: abbalazs » 2019.05.09. 14:36

Bez názvu.png
kazi írta:
2019.05.07. 20:15
abbalazs írta:
2019.05.03. 17:02
Sziasztok!
Nemrég sikerült hozzájutnom egy 4K-s felbontású monitorhoz. Sajnos a Stellarium program nem nagyon „kedveli“ ezt a felbontást, mert a program a lefuttatás után kb. 15 másodperc múlva lefagy.
Angol oldalakon utána olvastam, de sajnos nem sikerült orvosolni ezt a problémát.
Találkozott már valaki ezzel a problémával, és ha igen, akkor sikerült megoldani?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Próbáltad régebbi verzióval? Pl: 0.12.8
Sziaszatok!
Köszönöm a tippet, kipróbáltam egy pár régebbi verziót, de sajnos nem segített.
Szerencsére 90%-ban sikerült orvosolni a problémát az alábbi módon, mivel nem használható teljes képernyős módban:
- a config.ini nevű fájlban kikapcsoltam a teljes képernyős módot.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Stellarium

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2023.01.09. 19:40

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Skywatcher wifi + Synscan Pro app + Stellarium pro mobil összekapcsolásával, iOS alatt? A synscan pro app kapcsolódik a mounthoz wifin, vezérli is szépen. A Stellariumot viszont nem tudom beállítani, hogy vezérelje a synscan appon át a mountot. 127.0.0.1/11882-es porton mindig connection refused. Próbáltam, mivel iOS-en nem futhat háttérben a synscan app, egy iPad pro-n megosztott képernyőn egymás mellett, úgy is, hogy a synscan app egy iPhone-on ment előtérben (mindkét eszköz a Skywatcher wifi ap-hoz kapcsolódva), úgy is, hogy a synscan app Androidob futott, mindig ugyanaz a hiba.
Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy mit kellene beállítani? A log fileban midig refused, ötször próbálkozik és kész. :?:
Köszönöm.
Üdv: Frigyes
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Stellarium

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2023.01.10. 21:54

Időközben sikerült megoldanom az iPad pro-n, a lényeg, hogy először a Synscan appot kell indítani, kapcsolódni vele a Synscan wifire, majd megosztott képernyőn mellé nyitom a Stellariumot és akkor rögtön kapcsolódik és vezérli a Synscan appon keresztül a mountot. :lol:
Üdv: Frigyes
KoviPeti67
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.02.17. 16:04

Stellarium telepítés / frissítés

Hozzászólás Szerző: KoviPeti67 » 2023.02.17. 16:34

Sziasztok, segítséget kérek.

Stellát már régen használtam, de most a C/2022 E3 (ZTF)-üstökös érkezésével megint előszedtem.
Sajnos nem találtam benne, az adatbázisából hiányzik. Rákerestem az adatbázis frissítésre,
de az sem működik. A meglévő verzióm a 0.13.3 - nem mai csirke. OS: XP !
Mi lehet a megoldás ? Elég adatbázist frissíteni ( akkor ezt hogyan lehet ? ), vagy új verziót kell telepíteni ?
Van -e olyan rilíz, ami XP-n fut és tartalmazza a keresett üsti adatait ?

Látom elég ritkásak a hsz-ek mostanában, vajon mikor tud vki válaszolni ?
Van -e esetleg másik topik, ahol van forgalom és esetleg hamarabb jön válasz ?

Üdv: KP.
Avatar
vgyurma
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2010.10.22. 11:40

Re: Stellarium telepítés / frissítés

Hozzászólás Szerző: vgyurma » 2023.02.19. 07:52

KoviPeti67 írta:
2023.02.17. 16:34
Sziasztok, segítséget kérek.

Stellát már régen használtam, de most a C/2022 E3 (ZTF)-üstökös érkezésével megint előszedtem.
Sajnos nem találtam benne, az adatbázisából hiányzik. Rákerestem az adatbázis frissítésre,
de az sem működik. A meglévő verzióm a 0.13.3 - nem mai csirke. OS: XP !
Mi lehet a megoldás ? Elég adatbázist frissíteni ( akkor ezt hogyan lehet ? ), vagy új verziót kell telepíteni ?
Van -e olyan rilíz, ami XP-n fut és tartalmazza a keresett üsti adatait ?

Látom elég ritkásak a hsz-ek mostanában, vajon mikor tud vki válaszolni ?
Van -e esetleg másik topik, ahol van forgalom és esetleg hamarabb jön válasz ?

Üdv: KP.
Helló!

Ugyan én nem ezt a verziót használom, de szerintem az üstökösök frissítése ugyanúgy működhet:

Konfigurációs ablak/Bővítmények fül/Naprendszer szerkesztő/Beállít gomb

Ekkor előjön egy "Minor Solar Syste objects" ablak, ott át kell váltani a "Naprendszer" fülre, és rá kell kattintani az "Import orbital elements in MPC format" gombra.

Előjön egy újabb, "import data" ablak. Itt kiválasztod az Üstökösöket, a "select bookmark..."-ot átállítod "MPC's list of observable comets"-re, megnyomod a "Get orbital elements" gombot.

Előjön egy újabb ablak, üstökösök listájával. Én itt meg szoktam nyomni a "Minden kijelölése" gombot, Majd at "Add objects" gombot.

Ezután az összes ismert üstökösre lehet már keresni.
Varga György

6,5x32 binokulár, 50/200 ED, 80/260 akromát, 160/660 Newton, 245/720 Newton, 300/1200 Newton
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”