Fényszennyezés - sürgős kérdés

A fényszennyezéssel kapcsolatos problémák és kezdeményezések fóruma
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.04.22. 08:20

Tegnap néztem, már minden szomszédnak van ilyen kis kerti világító valamije a földbe dugva, ami nappal szívja a napenergiát est meg kipislákolja, na hogy nekem is legyen vettem egy 10W-os solar cell táblát, azt majd este lézerjátékot csináltatok vele az égra, hagy lássák, nekem nagyobb van. :)
Avatar
madg
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.06.11. 22:03

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: madg » 2019.04.22. 22:15

tobe: ha van egy reflektorod (pl Newton) a pontszerű fényforrásból egy egész nyalábot tudsz az égre lőni :D
Nekem csak az ELMŰ keseríti az életem, miért raknak kettő lámpát oda, ahol járda sincs? Már várom, hogy a fáim beárnyékoljanak... :|
Üveggörbítő tanonc
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.04.24. 11:01

Azt úgyis meg lehetne oldani, hogy a lámpa mellé elhelyezel egy fekete lyukat, majd az benyeli a lámpa fényét. :)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.04.27. 14:01

Vizi Péter írta:
2019.04.15. 20:43
mizar írta:
2019.04.15. 19:16
Eddig is utáltam őket.
Jönnek majd a sörreklámok is. Akkor mi lesz?
Akkor szemet hunyunk :-)
Szerintem mellé kéne tenni néhány szép, színes processzált csillagködöt is, azaz a képét, mert ahhoz nem is kellene távcső! Sőt a csillagtérképet is ki lehetne vetíteni, hogy eligazítsa a nézelődőket! Szerintem negatívban, hogy elkülönüljön az igazitól! Ha elég sok lapot tetetnél fel az égre, akkor megspórolható lenne a városi közvilágítás is! Képzeljétek el, hogy ez mekkora takarékossággal járna!? Sokkal többet lehetne spórolni vele, mintha évente háromszor állítanák át az órákat oda-vissza! No milyen ötlet??? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.04.27. 14:37

És eljő az örök fényesség birodalma!
Szuper!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.04.27. 21:53

Képzeljük el a villany nélküli társadalmat! Gyertyával világítani,ingaóra, és felhúzós távcsöves óramű, teljes sötét égbolt, és kénytelen mindenki a nappal idején dolgozni és éjjel pihenni, avagy csillagos eget tanulmányozni. Nincs semmi TDM, és számítógép, nincs GOTO, és nincs zseblámpa és mobiltelefon. Nincs internet és nincs rádió sem. Kénytelen mindenki beszélni, levelet írni, és elmenni a másik emberhez, ha eszmét akar cserélni! Ugye milyen jó lenne? No hát ha több ésszel akarjuk a problémát megoldani, akkor nem a villanyt kell eltávolítani, hanem az eget nem kell kivilágítani! Kinek jó, ha belerondít abba, amit a másik használ. Ez az eget verő, azaz világító ötlet pont olyan, mitha belevizelnének a tányérodba amikor eszel! Avagy csövet dugnának az orrod lyukába, és oda füstölnének a dohányosok! Ez már valóságos is, mert ha kiül egy cigivel az alattunk lakó láncdohányos az erkélyre, akkor én már szívom is a távcső mellett állva a füstjét, és nincs ellene semmi hatékony lehetőségem! Hiába a kérés, a szép szó, az időegyeztetés, hogy legalább éjjel 1-től hajnali 4-ig ne tegye. Teszi, és ráadásul még véletlenül sem a másik erkélyen, amely nincs pontosan a távcső alatt. A felettünk lakó egész éjjel mindkét erkély külső falán 100W-os világítással szennyezi a somszéd ház oldalfalát, és bevilágít az ott lakók hálószobájába! És nem tudok velük sem szót érteni! Kínaiak. Milliomos áttelepültek, akiknek itt mindent szabad, mert kötvényt vásároltak? Itt tartonk. Ja és el ne feledjem, hogy már éjjel 1-ig megy a teljes díszvilágítás, még akkor is, ha senki nem kíváncsi 23 óra után a városra, mert eleget látta sötétedéstől este 10-ig. Már régen mulat valamelyik bárban, és taxival viteti tök részegen magát a szállodába. A mulatónegyedben meg senkit nem érdekel a Halászbástya éjjeli fénye, ugyanis nem látszik onnan. Van itt pénz pazarolni a villanyt, és égi reklámokra költeni! Egy szó nélkül bevezetik az idióták, és mi meg eltűrjük, hogy a tányérunkba vizeljenek! Birka egy nép a mostani! Sok az idióta vezető, menedzser és ötletgazda! Fényszennyezés, légszennyezés, felmelegedés, - az meg mi a fene? Ugyan már, kit érdekel? Ha nekem kevesebb lesz a profitom, akkor máris ellene teszek! Az, hogy más beledöglik, az sem érdekel - és ezt szó szerint így is gondolja és kijelenti nem egy, hanem a mai vezetők többsége, élükön a leggazdagabbakkal! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.04.28. 11:01

Nem tudom az embereknek hány százaléka az, amelyik eléri azt a szintet, hogy ne önpuszító önsorsrontó módon viselkedjen, de igen kevés lehet sajnos, így a többit is elpusztítja idővel.

A gondolkodási képesség egy bizonyos logikai lépésszint felett igen nehezére esik sokaknak, így nem látja be, hogy nem jól viselkedik.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.04.29. 19:20

tobe_ írta:
2019.04.28. 11:01
Nem tudom az embereknek hány százaléka az, amelyik eléri azt a szintet, hogy ne önpuszító önsorsrontó módon viselkedjen, de igen kevés lehet sajnos, így a többit is elpusztítja idővel.

A gondolkodási képesség egy bizonyos logikai lépésszint felett igen nehezére esik sokaknak, így nem látja be, hogy nem jól viselkedik.
Nem a fordítottját akartad írni? " hogy ne önpuszító .... módon viselkedjen, de igen kevés lehet sajnos, így a többit is elpusztítja " ??? Értem, de fordított az értelme!
Az előző mondatban nincs egyeztetve az egyes és többesszám! " nehezére esik sokaknak, így nem látja be " . A képességnek viszont nincs logikai szintje! Kissé zavaros a fogalmazás! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.04.30. 19:54

Ezért szaporábbak a technikailag fejletlenebb társadalmak, nálunk már az van, pl. ma voltam az orvosi rendelőben és a lányok mindegyike a telefonját nézegette, nem a fiúkat. :)

Csoda, hogy teherbe tudnak esni egyáltalán. :)
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: star rover » 2019.04.30. 21:17

tobe_ írta:
2019.04.30. 19:54
Ezért szaporábbak a technikailag fejletlenebb társadalmak, nálunk már az van, pl. ma voltam az orvosi rendelőben és a lányok mindegyike a telefonját nézegette, nem a fiúkat. :)

Csoda, hogy teherbe tudnak esni egyáltalán. :)
Szerintem a telefonban fiúk képeit nézték. :mrgreen:
Válasz küldése

Vissza: “Fényszennyezés”