APO refraktorok

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
ruszatti
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2013.11.16. 13:11

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: ruszatti » 2019.03.12. 20:24

LV426 írta:
2019.03.12. 19:34
Ablaküvegen keresztül nézem a bolygókat ameddig az idő nem engedi a kinti megfigyeléseket. Eddig nem volt ilyen gondom.... Akkor gondolom az van amit írtok hogy most a légkör nagyon pocsék és ez mossa el az okulárban a képet a Jupiterről.
Hűha! Így már mindent értek. :lol:
Rusz Attila
Távcsövek: Carton 60/910 refraktor, TAL-75R (75/600) refraktor
Binokulárok: 8x30 Zeiss Deltrintem, 7x50 Tento, 10x50 Tento
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.03.12. 20:58

Lehet, hogy kicsit tágabban kell értelmezni az ablaküvegen át való nézelődést, mint itt:
https://opticaleds.com/unusual-telescop ... dow-scope/
(Na jó, az üveget ő is kivette)
De lehet BK-7 optikai üvegből az ablak, síkra csiszolva.
Van még megoldás rá. :))))
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.03.12. 21:42

Képzeljétek el van a szekrényben hosszúnadrág,kapucnis pulóver, kabát de még sapka,kesztyű és sál is!!! És igaz ez már csoda számba megy de télicipő is van :O Na uraim viccet félre téve maximálisan igazatok van. Tényleg az volna a helyes észlelés ha ki pakolnék de ez valahogy ez a csillagászkodás is sajnos olyan nálam mint a horgászat. Imádom nem tudok nélküle élni de télen egyszerűen nincs hozzá kedv és kész pont és kérlek ne kössetek most abba bele hogy már nem téli hónap van és hogy ki lehet bírni bőven odakint mert hogy már + fokok vannak. Értem, de nincs hozzá hangulatom. Nyáron ez egy teljesen más feeling... Akkor szó nélkül reggelig is el vagyok és nem a jó idő miatt elsősorban hanem mert tényleg más akkor az ember kedve kint lenni a szabadban. A lényeg pedig akkor az hogy állításotok szerint az ablaküveg szét mossa a leképezést... Hát megvárom akkor a jobb időt és majd kipakolok akkor.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: aktorok

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.12. 21:53

"Na Géza nagy a te bűnöd" irja Laci. Abból adódik, méretre ilyen kis távcsövem is van és az ilyen állandóan felszerelve az asztalomon állhat. Megirtam, éjjel felébredve télvizek idején kipillanthatok vele a Holdra. Ezt egy hatvancentis csővel már nehéz megcsinálni nagy hossza miatt. Kényelmetlen. Pizsamásan persze nem nyitok ablakot. Télen ? Nem "megfigyelek" gyönyörködöm ilyenkor élvezve kis csövem lehetőségeit. Ezt szentségtörésnek veszik egyes mindenttudó önjelöltek annyit emlegetve, hogy ilyen más beállitásban jelenik itt meg az elkottyantott dolog.. Tehát "megfigyelni" ablakon keresztül soha nem tudsz, látod. De ha szeretett technikád (irigylésre méltó szép darab) cirógatni akarod, tegyed bárhogy. Ne ird meg itt sok szivtelen ember van jelen. Még soha nem adtak távcsövüknek puszit egy jó megfigyelés után. LV426, jól beletaláltál mikor ezt a kis csövet vetted. Ezeket a rövideket azóta hozzák ki a gyárak ilyen sok változatban, mióta a hosszabbak népszerütlenek lettek épp a méreteik miatt. Pedig jó képet adnak. Divat ? Figyelmesen nézve fent amit betettem olvashatod bizonyos okulárok esetében élesreállitási problémák adódhatnak. Állvány ? Sokkal többen irigylünk ezért a kis ékszerért mint gondolnád. Jó égnézegetést, később megfigyelést kivánok Neked.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.03.12. 22:21

LV426: az nem baj, ha valaki nem bírja a hideget. Nem vagyunk egyformák (én sem szeretek fagyoskodni, fáztam már épp eleget...).
A probléma az, hogy ablaküvegen át észlelsz egy ED-vel és megkérdezed, hogy a max. 20 fok magasan járó Jupiter miért nem bírja a nagyítást.
Mert ez arról szól, hogy súlyosan hiányoznak az alapok. Különben nem tennél fel ilyen kérdést.

Ez az egész meg azért probléma, mert habár bárki vehet magának bármilyen jó távcsövet, de mi itt, észlelő amatőrcsillagászok úgy gondolkodunk, hogy először kezdünk egy egyszerű csővel, megtanuljuk az eget és az észlelések technikáját, fejlesztjük a látásunkat, stb. Azaz tapasztalunk - és nem utolsó sorban sokat olvasunk szakirodalmat. Aztán egy ED vagy egy nagyobb műszer egy következő lépcsőfok. Mert ez a dolgok logikus menete.
Nem vagyunk rákészülve az ilyen kérdésekre ilyen aspektusokból.
Nem vagyunk rákészülve arra, hogy valaki egy kabrióval szállítja a sódert az építkezésre. Hogy jól értsük, mit szeretnék :-)
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: aktorok

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.12. 22:24

.géza írta:
2019.03.12. 21:53
"Na Géza nagy a te bűnöd" irja Laci. Abból adódik, méretre ilyen kis távcsövem is van és az ilyen állandóan felszerelve az asztalomon állhat. Megirtam, éjjel felébredve télvizek idején kipillanthatok vele a Holdra. Ezt egy hatvancentis csővel már nehéz megcsinálni nagy hossza miatt. Kényelmetlen. Pizsamásan persze nem nyitok ablakot. Télen ? Nem "megfigyelek" gyönyörködöm ilyenkor élvezve kis csövem lehetőségeit. Ezt szentségtörésnek veszik egyes mindenttudó önjelöltek annyit emlegetve, hogy ilyen más beállitásban jelenik itt meg az elkottyantott dolog.. Tehát "megfigyelni" ablakon keresztül soha nem tudsz, látod. De ha szeretett technikád (irigylésre méltó szép darab) cirógatni akarod, tegyed bárhogy. Ne ird meg itt sok szivtelen ember van jelen. Még soha nem adtak távcsövüknek puszit egy jó megfigyelés után. LV426, jól beletaláltál mikor ezt a kis csövet vetted. Ezeket a rövideket azóta hozzák ki a gyárak ilyen sok változatban, mióta a hosszabbak népszerütlenek lettek épp a méreteik miatt. Pedig jó képet adnak. Divat ? Figyelmesen nézve fent amit betettem olvashatod bizonyos okulárok esetében élesreállitási problémák adódhatnak. Állvány ? Sokkal többen irigylünk ezért a kis ékszerért mint gondolnád. Jó égnézegetést, később megfigyelést kivánok Neked.
Géza !
Megint lemaradt a mondókádból a "szerintem" :mrgreen: Légyszíves szokjál rá a használatára .
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.03.12. 22:36

Volt már előtte egy 70/900 akromátom. Nem vagyok teljesen kezdő. Nem gondolom azt hogy jelenleg cabrio-val szállítanék sódert. Illetve egyáltalán nem szeretnék elmélyülni a csillagászatban olyan szinten mint itt a többség. Én csak gyönyörködök az égitestek látványában semmi de semmi több. Nem akarok profi de fél profi csillagász sem lenni, tényleg csak arról szól ez nekem hogy láthassam a valóságban nem egy netes fotón hanem a valóságban a szememmel az égi objektumokat mert gyönyörűek.Egyébként pedig örülök Géza hogy vannak olyan emberkék mint te is, akik hasonlóképpen gondolkoznak mint én.Örülök hogy csodálod,szereted,gyönyörűnek találod ezt a kis távcsövet, én is így tekintek.A kis mérete, a teljesítménye, a megfizethető ára és a gyönyörű design-ja és nem utolsó sorban a praktikus gyári alukofferja miatt ami a hordozhatóságát könnyíti tényleg nagyon szerethető ez a távcső. Egyébiránt kívánok neked is és mindenki másnak is boldog pillanatokat bármit is néztek az égen a távcsöveiteken keresztül.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.03.13. 06:27

Ismét elgondolkodtam a reggeli kávé mellett.
Milyen jó kis szakmai fórum volt ez a csillagváros.
Basszus, mit keresek én itt?
Ha olvassa valami kompetens , akkor kérem, töröljön már engem innen!
Sziasztok, remélem Tarjánig összejön egy különleges távcső amit be tudok mutatni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.03.13. 07:29

Mizar: igazad van, észre kellett volna vennem/vennünk, hogy szétszakadt a mezőny amatőrcsillagászokra és lelkes laikusokra, akikkel persze semmi baj, sőt, legyenek jó sokan!
Úgy látom, ez okozza most a Csillagvárosban és a többi fórumon is a legnagyobb galibát, hogy elsőre nem látszik, ki hová tartozik. Mert ez alapján kellene kommunikálnunk egymással.

Ha valaki nem akar elmélyülni csak gyönyörködni, ha neki jó az ablaküvegen át a homályos kép, vagy a nyitott ablakon kitóduló meleg levegőben remegő kép, az ő dolga.
Egy amatőrcsillagász ettől hidegrázást kap.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.13. 07:40

A "magas szakmai tudással" rendelkező "különleges távcsövet " készitőnek nem egy "kezdő" szerűvel kéne versenyeznie. Milyen ember az, aki lefelé is tapos. Elképzelem vezet pedig nem is autószerelő.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”