Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.03.06. 16:00

D.Laci írta:
2019.03.06. 12:16
Attila írta:
2019.03.06. 11:05
.géza írta:
2019.03.06. 09:18
Tánc és illemtanárt is kéne meghallgatni...
Ez a fórum-bejegyzésem kicsit hosszabb lesz...

... Nagyon sajnálom, mert - ahogyan már korábban is írtam - mégiscsak ez az MCSE "hivatalos" közösségi oldala. Szerintem nem tesz neki jót, hogy moderáció és egyéb kontroll nélkül működik. Ezért én most kimoderálom magam.

További jó szájtépéseket kívánva,
üdv mindenkinek,
MDA

Mindenkinek szíve joga a részvétel, de van amikor már elfogy a tolerancia.
Sokszor gondolkodtam már én is azon, hogy nem nézek rá többé a fórumra, legutóbb az EV okulárok körüli hetekig tartó szarfűrész érlelte bennem a gondolatot.
Akkor jó ideig nem is kísértem figyelemmel, most valahogy ismét ilyen érzés fogott el.
Sanyinak nagyon igaza van, de ez egyben nagyon szomorú is. :(

D.Laci
Attila, Laci!
Nem akarom sokáig ragozni, de nem nektek kell elmenni innen!
A többit majd Tarjánban megbeszéljük. :)
Üdv.
vadfene
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.06.19. 17:12

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2019.03.06. 18:03

Nem gondoltam volna hogy eddig fajul.

Én miután rátaláltam erre a fórumra, azzal kezdtem, hogy a szó legszorosabb értelmében elejétől a végéig minden hozzászólást elolvastam, minden topikban, még ott is, ahol a téma nem vág bele a csillagászati érdeklődési körömbe.
Nagyon meggondolom, mielőtt hozzászólok bármit, még ha kérdés lenne is, először is mert valószínűleg valaki leírta/megválaszolta már, és nem szeretek spammelni, tartalom nélkül kommunikálni, ez nem a facebook.

Géza, ne haragudj, nem ismerlek, és egészen biztosan nagyon értékes ember vagy, szívesen elhallgatnálak élőben, csillagászattal kapcsolatban is - de a te hozzászólásaid NEM a fórum szakmai részébe valók.
Ha visszaszorítanád magad az Astrocaffé-ba, vagy a saját topikodba, minden oké lenne, de amit egyéb másik topikban művelsz, az szellemi értelemben vett szemetelés.
Dicséretes, hogy segíteni akarsz kezdőknek - ne tedd, mások jobban csinálják. Amiket leírsz, azok általában egyszerűen nem igazak, vagy csak félig, de te mégis tényként adod elő - egyéni stílusodban, ami vicces, de nem informatív. Káros.

Messze Attila a leghasznosabb tag itt, a tapasztalata, segítőkészsége, a kérlelhetetlenül objektív attitűdje iránytűként szolgálhatna itt mindenkinek - nem leszólván az ezernyi hasznos hozzászólást mások tollából.
Ezt nagyon-nagyon meg kéne becsülni.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.06. 18:11

Vadfene, én is visszaolvasok, mi hogy történt. Mikor új voltam a Fórumon, megdöbbentem mi mehet itt szabadon. Olyant kaptam a fejemre, hogy moderátorért kiáltottam mint ti négyen (?) most. Attila ott emlitette a "balhézos" szokásait tagoknak (ma még olvasható). Aztán eltürtem kénytelenségből gondolom mint többen mások, az itteni élet jellemzőjeként. Bizom, Tarjánban majd tényleg összedugjátok a fejetek, hogy javitsatok a stilusotokon. A Fórum hasznára lesz, a BLIKK kedvelők persze lemorzsolódnak. A történetem a 327 oldalon kezdődik (a konkrét sértés kitörlődött) :
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vadfene
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.06.19. 17:12

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2019.03.06. 19:04

megint hadoválsz össze-vissza.
mi itt többen kérünk különféleképpen, több topikban, hogy fejezd be, amit hónapok óta művelsz. Erre hozol egy majd' 4 éves screenshotot, ami szerint valaki valamikor valamit mondott neked, ami nem tetszett. Talán. Mert a screenshoton ilyen nem látszik.
Tényleg ennyire nem érted? Ennyire nehéz?
Akkor írom egyszerűen.

Menj el innen.
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.03.07. 08:19

Attila írta:
2019.03.06. 11:05
...mivel nem vagyok egy "Don Quijote-típus", és nem életcélom a szélmalomharc...
Azt készséggel beismerem, hogy a türelmem véges... Ezért én most kimoderálom magam...
Attila!

Én azért visszatapsolnálak (ha még olvasol bennünket)!

A magam részéről sokat tanultam az írásaidból és szerintem mások is. Mivel eddig Te voltál a Csillagváros egyik fő motorja, távozásoddal alaposan felbillenne az egyensúly. Ez a fórum igenis hasznos, mert ha nem létezne, lehet, hogy már a harmadik okulárkészletemet cserélném le abban reménykedve, hogy a SW Newtonom talán jobb képet fog adni, holott az objektív volt hibás.

Ha a "hajó" süllyedni kezd, én azt mondom, ne hagyjuk, hanem inkább tömjük be a lyukakat! Becsüljük meg, hogy van egy fórum, amely képes ellensúlyozni a marketing szövegeket és tévhiteket!

A "szélmalmok" meg csak hadd pörögjenek, hidd el: egy értelmesebb kezdő is ki tudja magának mazsolázni a számára releváns információkat. Aki meg nem, annak úgyis mindegy...

Szóval visszavárunk! :) (Bátorkodom a többiek nevében is beszélni.)

Üdv, András
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.07. 08:33

Én is értelmetlennek látom az esetleges elmenését, de már többször visszajött. Most is bizom benne. A blogját gyakran megkerestem.Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at. Attól lett forró a levegő úgy látom. (látom, igy jónak tünik).
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.07. 09:55

Lovász András írta:
2019.03.07. 08:19
Attila írta:
2019.03.06. 11:05
...mivel nem vagyok egy "Don Quijote-típus", és nem életcélom a szélmalomharc...
Azt készséggel beismerem, hogy a türelmem véges... Ezért én most kimoderálom magam...
Attila!

Én azért visszatapsolnálak (ha még olvasol bennünket)!

A magam részéről sokat tanultam az írásaidból és szerintem mások is. Mivel eddig Te voltál a Csillagváros egyik fő motorja, távozásoddal alaposan felbillenne az egyensúly. Ez a fórum igenis hasznos, mert ha nem létezne, lehet, hogy már a harmadik okulárkészletemet cserélném le abban reménykedve, hogy a SW Newtonom talán jobb képet fog adni, holott az objektív volt hibás.

Ha a "hajó" süllyedni kezd, én azt mondom, ne hagyjuk, hanem inkább tömjük be a lyukakat! Becsüljük meg, hogy van egy fórum, amely képes ellensúlyozni a marketing szövegeket és tévhiteket!

A "szélmalmok" meg csak hadd pörögjenek, hidd el: egy értelmesebb kezdő is ki tudja magának mazsolázni a számára releváns információkat. Aki meg nem, annak úgyis mindegy...

Szóval visszavárunk! :) (Bátorkodom a többiek nevében is beszélni.)

Üdv, András

Ehhez csatlakoznék én is .
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.07. 09:57

.géza írta:
2019.03.07. 08:33
Én is értelmetlennek látom az esetleges elmenését, de már többször visszajött. Most is bizom benne. A blogját gyakran megkerestem.Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at. Attól lett forró a levegő úgy látom. (látom, igy jónak tünik).
Nem Géza , a baj a hülyeségeiddel kezdődik és láthatóan most sem értesz az egészből semmit :evil:
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.03.07. 11:12

.géza írta:
2019.03.07. 08:33
...Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at.
Szavadon fogunk! Ha mégis becsusszanna, csak annyit kiáltunk: TÖPÖRTYŰ!!! :lol: :lol: :lol:
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.07. 11:49

Lovász András írta:
2019.03.07. 11:12
.géza írta:
2019.03.07. 08:33
...Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at.
Szavadon fogunk! Ha mégis becsusszanna, csak annyit kiáltunk: TÖPÖRTYŰ!!! :lol: :lol: :lol:
Sajnos demens az olvtárs , úgyhogy nehéz lesz ... :mrgreen:
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”