Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.06. 09:18

Tánc és illemtanárt is kéne meghallgatni...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.03.06. 09:44

mizar írta:
2019.03.06. 07:00
Sziasztok!
Sajnos, már több hónapja ha szakmai kérdésem van, vagy normális hangnemben értelmesen szeretnék fórumozni akkor máshová kell írnom...
... Ez igy nagyon gagyi az egész, nekem ugyan nincs faszbukom, de szerintem ott is komolyabb diskurzus folyik. Persze, lehet, hogy mások szemében én is ide tartozok, de akkor önkritikát fogok gyakorolni, csak szóljatok, ha így van.

Mizar-nak mindig ( na jó, legtöbbször) igaza van. Sokszor az érdemi diskurzus, vita személyeskedésbe megy át, ami nem használ a fórum olvasottságának.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.03.06. 11:05

.géza írta:
2019.03.06. 09:18
Tánc és illemtanárt is kéne meghallgatni...
Ez a fórum-bejegyzésem kicsit hosszabb lesz, és "nyíltan személyeskedő", amiért előre is elnézést kérek, de talán megbocsátható, mivel ez az utolsó fórumbeli szereplésem.
Tudod, Géza, piszok nehéz lenne megfogalmazni a válaszomat úgy, hogy ne legyen sértő (vagy "személyeskedő"), ezért egy szakállas viccel próbálok rávilágítani a probléma lényegére.

A tanító néni megkérdezi a gyerekeket, hogy mi készülhet a libából.
Móricka majd kiesik a padból, úgy jelentkezik, és mondja: "Töpörtyű!"
A tanító néni megdicséri: "Nagyon jó, Móricka, ügyes vagy. És még mi készülhet a libából?"
Móricka ismét jelentkezik: "Töpörtyű!"
A tanító néni: "Rendben van, Móricka, ezt már mondtad, de mi készülhet még a libából?"
Móricka: "Töpörtyű!"
- Na ide figyelj, Móricka! Este, ha lefekszel aludni, mire hajtod a fejed?
- Párnára.
- Kitűnő! És a párna mivel van megtömve?
- Libatollal.
- Nagyon jó!!! Tehát mi készülhet még a libából?
- Töpörtyű!

A te eseted annyival komplikáltabb, hogy még a "töpörtyű" sem a helyes válasz...
A hozzászólásaidból teljesen világosan látszik, hogy a legalapvetőbb ismeretekkel sem vagy tisztában; ehhez képest pedig tévedhetetlen magabiztossággal osztod az észt mindenkinek... Hangsúlyozom: nem véleményként!!!! (Ami egyébként még tolerálható is lenne - legalábbis egy darabig.)

Azt készséggel beismerem, hogy a türelmem véges, talán az átlaghoz képest is "végesebb". Ugyanakkor a jólneveltségemmel és illemtudásommal eddig még nem igazán volt baja senkinek (vagy csak udvariasan elhallgatták, de hogy mindenki elhallgatta volna a közelemben sajnos közel hatvan éven át, az kétlem - ismerve egy-két barátom, közeli ismerősöm, de főleg a feleségem szókimondó stílusát...). A lényeg, hogy van az a szintű - hogy is fogalmazzak finoman - "értetlenség", ami már engem is kihoz a sodromból.

De mivel nem vagyok egy "Don Quijote-típus", és nem életcélom a szélmalomharc, te pedig, kedves Géza, sokkal kitartóbb vagy a "töpörtyűzésben", mint az én toleranciaszintem, ezért inkább úgy döntöttem, elég volt. Pláne, hogy még pártfogóid is vannak a hülyeséghez; e szerint mégiscsak én vagyok a nem idevaló. Tehát told nyugodtan tovább a minden szakmaiságot nélkülöző gumicsontjaidat, én nem foglak tovább zavarni ebben.

De hogy a blogomat olvasgató érdeklődő kezdőket, vagy kevésbé tapasztaltakat (azért vannak még érdeklődők is hál' Istennek...) ne hagyjam cserben, a korábbi blog-om feltöltését ide folytatom (merthogy többen magánlevélben kérték is), ahogy lesz rá időm, és tovább is írogatom majd a szerintem megosztásra érdemes, és többnyire az észleléssel és a műszerekkel összefüggő témákat, tapasztalataimat. Ha valakit érdekel, elolvassa, és hasznosnak is találja, annak nagyon örülök, ha meg valaki "fikázni" akarja, tegye bátran. Én mostantól csak "output-üzemmódban" használom a Csillagvárost - legalábbis amíg meg nem szüntetik a blog-omat...

Egy nagyon kedves és a saját érdeklődési körén belül nagy tudású amatőrcsillagász ismerősöm már régen visszavonulót fújt hasonló okokból. Én akkor még nem értettem vele egyet, és próbáltam jobban a közösségen belül tartani, mondván, ha az értelmesebb emberek kiszállnak a csónakból, akkor kik maradnak? De igaza van, be kell látnom: ez látszik ezen a fórumon is, egyre kevesebb a látogató, ahogy Sanyi is jól összefoglalta. Nagyon sajnálom, mert - ahogyan már korábban is írtam - mégiscsak ez az MCSE "hivatalos" közösségi oldala. Szerintem nem tesz neki jót, hogy moderáció és egyéb kontroll nélkül működik. Ezért én most kimoderálom magam.

További jó szájtépéseket kívánva,
üdv mindenkinek,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.06. 11:38

mizar írta:
2019.03.06. 07:00
Sziasztok!
Sajnos, már több hónapja ha szakmai kérdésem van, vagy normális hangnemben értelmesen szeretnék fórumozni akkor máshová kell írnom. Főleg a német fórumokat részesítem előnyben, iszonyatosan profin, részletesen, bizonyíthatóan tudnak mindent elmondani. Össze sem lehet hasonlítani a két fórumot, mintha ez egy másik bolygón lenne. A hazai szerény szakmai beszélgetésünk is máshol zajlik, esetleg privát módon. Mit is akarok ezzel mondani? Azt, hogy a másokat folyamatosan félrevezető, hamis információval etető embereket mindenhonnan már régen kitették volna. Ez igy nagyon gagyi az egész, nekem ugyan nincs faszbukom, de szerintem ott is komolyabb diskurzus folyik. Persze, lehet, hogy mások szemében én is ide tartozok, de akkor önkritikát fogok gyakorolni, csak szóljatok, ha így van.
Egy kis kötetlen beszélgetés belefér , az sem jó , ha túl száraz egy fórum ... bár igaz Géza néha már túl sok baromságot hord össze , ami betudható az előrehaladott korának ( szándékosságot nem feltételezve ) . Az a baj szerintem , hogy nincs gazdája a fórumnak , pedig ennek kellene lennie az MCSE netes zászlóshajójának , de láthatóan szarnak rá , ami elég szomorú :?
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.06. 12:15

Kénytelen vagyok megint belebarmolni, nem egészen igy van. Nem "szarnak" (a gyerekkort nehéz levetkőzni) rá, pld. Attila blogját kérésünkre hamar betették. Neked néha örülnöd kéne a nem szigorú ellenörzésnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .géza 2019.03.06. 12:16-kor.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.03.06. 12:16

Attila írta:
2019.03.06. 11:05
.géza írta:
2019.03.06. 09:18
Tánc és illemtanárt is kéne meghallgatni...
Ez a fórum-bejegyzésem kicsit hosszabb lesz...

... Nagyon sajnálom, mert - ahogyan már korábban is írtam - mégiscsak ez az MCSE "hivatalos" közösségi oldala. Szerintem nem tesz neki jót, hogy moderáció és egyéb kontroll nélkül működik. Ezért én most kimoderálom magam.

További jó szájtépéseket kívánva,
üdv mindenkinek,
MDA

Mindenkinek szíve joga a részvétel, de van amikor már elfogy a tolerancia.
Sokszor gondolkodtam már én is azon, hogy nem nézek rá többé a fórumra, legutóbb az EV okulárok körüli hetekig tartó szarfűrész érlelte bennem a gondolatot.
Akkor jó ideig nem is kísértem figyelemmel, most valahogy ismét ilyen érzés fogott el.
Sanyinak nagyon igaza van, de ez egyben nagyon szomorú is. :(

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.06. 12:19

Megértelek és hiányozni fogsz.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.06. 12:28

.géza írta:
2019.03.06. 12:15
Kénytelen vagyok megint belebarmolni, nem egészen igy van. Nem "szarnak" (a gyerekkort nehéz levetkőzni) rá, pld. Attila blogját kérésünkre hamar betették. Neked néha örülnöd kéne a nem szigorú ellenörzésnek.
... hát a moderáció hiányát inkább :mrgreen: neked kell áldanod ...
Sajnos a fórum már a kezdetektől , mostoha gyermek , pedig ez lenne az igazi platform az amatőrök kapcsolattartásának , a szakmai kérdések megvitatásának , a kezdők segítésének ...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.06. 12:35

Istenem. Megint rólam fecsegsz, a moderációtol kellett volna elnézést kérned.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.03.06. 15:57

.géza írta:
2019.03.06. 09:18
Tánc és illemtanárt is kéne meghallgatni...
Nagyon szomorú, hogy mindössze egy ilyen cinikus hozzászólásra futja tőled, több évtizedes tapasztalatod van, a mi generációnk szemében példakép lehetnél. Írhatnál nagyszerű észlelésekről, küldhetnél rajzokat, taníthatnád a kezdőket hogyan egészítsék ki felszerelésüket olcsón egy kis kreativitással ahogy régebben meg is tetted. De te sajnos már nem mutatsz példát, folyamatosan próbálod megcáfolni a fizika törvényeit, az empirikus megfigyeléseid nem tényszerűek, hanem átírják őket az érzelmi alapú kötődések és látomások. Így hirdeted a hamis információkat, a több évtizedes múlttal rendelkező optikai cégek (Zeiss, D & G, Jaegers, és még sorolhatnám) értékeit semmibe veszed, világhírű optikusok (Anton Kutter, Ludwig Schupmann, és még sorolhatnám, vagy hazai viszonylatban Kulin György) szakmai múltját kérdőjelezed meg tényszerű állításaiddal. Ez nem szakmai dilettantizmus, hanem szakmai idiotizmus. Sajnálom csillagvárost, hogy idáig süllyedt, ez nem csupán a fészbukon múlt és a fórumozási szokásokon. Olvastam egy régebbi cikket valamelyik meteorban, ahol a cikkíró szővátette, mennyire szomorú, hogy szakmai oldalakon binokulár helyett binoklit írnak. Sajnos, nekem is szólt a kritika, azóta megpróbálok erre odafigyelni. A te írásaidban a "szemes", "gyutáv", a sz................................. valami (és még sorolhatnám a többit) engem kifejezetten irritál, ha tehetem nem is olvasom az írásaidat. De már nem nagyon lehet szó nélkül hagyni a hamis információ itteni hirdetését, mert a legnagyobb kárt ezzel teszed. Megmutathatnád, hogy maradt még benned valami tisztelet az amatőrcsillagászat iránt, én a helyedben magam kérném innen a törlésemet.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”