Meteor csillagászati évkönyv 2019

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Meteor csillagászati évkönyv 2019

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.12. 13:34

Ha ez mindig egy időben pont Karácsony tájékára esik, érdemes lenne egy autóval elindulva végigmenni az országon és akkor azonal megkapná mindenki, az se kerülne több lehet. :)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Meteor csillagászati évkönyv 2019

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.01.12. 13:40

Attila írta:
2019.01.10. 20:15
Ha nem derült volna ki: magamat is a "génhibások" közé sorolom.
Az ironizálásom ezek szerint nem volt elég érthető, pedig magától értetődőnek gondoltam, hiszen én is itt vagyok...


MDA
Kedves Attila! Értettem, még azt is, amit le sem írtál... Hasonlóan vélekedek arról a másik helyről, egyszerűen nem szeretem, túl rámenősek, mindenre kíváncsiak, és alig lehet tőlük, illetve a kéretlen dolgaiktól megszabadulni. Ezt természetesen mások tapasztalatából tudom, ők panaszkodnak nyakra-főre a sok kéretlen dolgokra, az indokolatlan törlésekre, figyelmeztetésekre, szóval a "testvérke" megfigyelő tevékenysége már sokakat kiakasztott ismerőseim közül. Nagyon nem szeretem megadni saját adataimat tok idegeneknek visszaélés céljára, mert ugyan minek neki a lábméretem és a fejbőségem és a legmagasabb iskolai végzettségem, a nyóc elllemmi (három első és négy második). No már itt is kikotyogom a titkaimat, sőt kérés nélkül. Most má mindegy, úgysem marad titokban semmi!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Meteor csillagászati évkönyv 2019

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.01.12. 13:50

tobe_ írta:
2019.01.12. 13:34
Ha ez mindig egy időben pont Karácsony tájékára esik, érdemes lenne egy autóval elindulva végigmenni az országon és akkor azonal megkapná mindenki, az se kerülne több lehet. :)
Az 2019-es évkönyvet rendben megkaptam. Feltehetően előbb adták fel, azaz nem egyszerre. Már korán, ha jól emlékszem 12-én megkaptam. Valahol máshol lesz a gond. Nem kell autóval széthordani a kifizetett szolgáltatás helyett senkinek! Az viszont elgondolkodtató, hogy hajó előre befizetem a tagdíjat, akkor lehetne-e egyszerre küldeni az évkönyvet a decemberi lappal? Ennek is lehet valami oka, habár ez kevesebb munkával járna a postának is! Szerintem egyszerű szervezési probléma, és a megoldásra várni kell még néhány évtizedet, mire elérünk arra a fejlettségi szintre, hogy ezt is megoldjuk. Úgy saccolom, hogy azt már nem fogom megérni, elvégre a közbenső lépéseket nem tudják ma sem kihagyni!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Meteor csillagászati évkönyv 2019

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.01.12. 15:51

Imre írta:
2019.01.12. 13:50
tobe_ írta:
2019.01.12. 13:34
Ha ez mindig egy időben pont Karácsony tájékára esik, érdemes lenne egy autóval elindulva végigmenni az országon és akkor azonal megkapná mindenki, az se kerülne több lehet. :)
Az 2019-es évkönyvet rendben megkaptam. Feltehetően előbb adták fel, azaz nem egyszerre. Már korán, ha jól emlékszem 12-én megkaptam. Valahol máshol lesz a gond. Nem kell autóval széthordani a kifizetett szolgáltatás helyett senkinek! Az viszont elgondolkodtató, hogy hajó előre befizetem a tagdíjat, akkor lehetne-e egyszerre küldeni az évkönyvet a decemberi lappal? Ennek is lehet valami oka, habár ez kevesebb munkával járna a postának is! Szerintem egyszerű szervezési probléma, és a megoldásra várni kell még néhány évtizedet, mire elérünk arra a fejlettségi szintre, hogy ezt is megoldjuk. Úgy saccolom, hogy azt már nem fogom megérni, elvégre a közbenső lépéseket nem tudják ma sem kihagyni!

Imre!
Amit Te ésszerűnek gondolsz ill. elvársz, az már szinte megoldhatatlan logisztikai feladat, még ha költséghatékony is. ;)

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Nbazs
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.12.10. 21:39

Re: Meteor csillagászati évkönyv 2019

Hozzászólás Szerző: Nbazs » 2019.01.20. 16:28

Nos jelentem, nekem is megérkezett az évkönyv és a januári Meteor, egyszerre hozta ki a posta. (Az én "hibám" hogy csak most, az utolsó pillanatig bíztam benne, hogy feljutok a Polarisba személyesen fizetni, így aztán végül csak a két ünnep között utaltam.)

Imre felvetésére: A kézbesítés úgy történik, hogy Attila viszi el a postának a kész Meteorokat (többször segédkeztem már a Polarisban a bepakolásuknál, nem kis mennyiségről van szó), amit aztán a posta fóliáz, és kézbesít a náluk levő cím-adatbázis alapján. Így technikailag nem megoldható az MCSE részéről a decemberivel közös küldés, hiszen két külön adatbázisról van szó. A januári Meteorral tudnák közösen küldeni az évkönyvet, de az azt jelentené, hogy a korábbi fizetők is csak hónap közepén kapják meg.
SW 120/600 RFT, SW 127/1500 MC, AZ-4, EQ-3
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”