A legjobb távcső ...

Lencsés- és tükrös távcsövek
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: star rover » 2018.04.26. 22:59

géza írta:mi van Mirceával?


Megsértődött valami apróságért már régebben és azt írta, hogy nem ír többé erre a fórumra. A román fórumon viszont aktív, ott moderátor is. Járdacsillagászatot is tartott, most, 21-én, Aradon, az egyik barátjával. Sok érdeklődő volt.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.27. 11:41

Igen. Itt lappang egy "kemény vonal" ami külföldön elképzelhetetlen. Moderátor más. Kössz.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.27. 12:05

géza írta:Igen. Itt lappang egy "kemény vonal" ami külföldön elképzelhetetlen. Moderátor más. Kössz.


Géza!

Mielőtt félreértenéd: nekem SEMMI konfliktusom nem volt Mircea-val; kifejezetten tetszett, amiket, és ahogyan írt. Pl. az is jópofa volt, hogy rendszeresen két s-sel írta a "kis" szót, amúgy amerikásan, ami viszont csókot (vagy puszit) jelent... Értékeltem, hogy magyarul írt ide, és abszolút szimpatikus volt. Nagyon tetszettek a házilagos kivitelezésű eszközei is!!! Nem tudom, hogy ki vagy mi miatt sértődött meg, nem is igazán értettem. Őszintén sajnálom, hogy már nem látogat ide.

(Úgy gondolom: a "kemény vonalat" rám értetted - többszöri vélemény-eltérésünk miatt -, ezért írtam le a fentieket; bár én nem "lappangok", sőt...)

Nem tudom, te hány külföldi szakmai fórumot olvasol guglival, és mennyire érted őket, de nem hogy nem elképzelhetetlenek, de nagyon is gyakoriak a kemény vélemény-eltérések és pengeváltások ott is (saját tapasztalat; pl. amikor a TDM-re azt írták több helyütt is, hogy hülyeség, és működésképtelen a cucc. Csak a S&T és az Astronomy magazinok pozitív tesztcikkei után némultak el a "kötözködők"...).


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.27. 13:06

A politikus, ha a lábadra lép, addig nem száll le róla, amig bocsánatot nem kérsz. Most mit tegyek ? Meg vagyok döbbenve. Ez csill.am. fórum. Sz.,.........................ápr. 29. A kutya sem emlitett. Meg kell szokni itt az egyenes beszédet nem a "sorok között" keresni "pengeváltást". Ez lehetne ökölszabály.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.04.29. 19:41-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.27. 13:15

Nem (most sem) értelek, Géza, de ez biztosan az én hibám.
Maradjunk a távcsöveknél...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.04.27. 13:42

géza írta:Igen. Itt lappang egy "kemény vonal" ami külföldön elképzelhetetlen. Moderátor más. Kössz.


Német fórumon, a moderátor már régen szólt volna, hogy vagy a témáról (A legjobb távcső) folyik a beszélgetés, vagy lehet menni a p...csába.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.04.27. 17:03

mizar írta:
géza írta:Igen. Itt lappang egy "kemény vonal" ami külföldön elképzelhetetlen. Moderátor más. Kössz.


Német fórumon, a moderátor már régen szólt volna, hogy vagy a témáról (A legjobb távcső) folyik a beszélgetés, vagy lehet menni a p...csába.


Én személy szerint jobban szeretem a kötetlen beszélgetést bármilyen témájú topicban . A csapongás része a normális kommunikációnak , a túl szoros mederbe kényszerítés előbb utóbb elveszi a kedvet a diskurálástól ...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.05.02. 09:40

Mind több kis parabolikus tükör jelenik meg, ragasztottnak látszó (nem láthatók kollimáló csavarok a képeiken) tükörrel. Ez talán azt jelenti, a gyakori kollimálási javaslatok túlságosan tökélyre törőek lehetnek gyakorlati szempontból vagy kitaláltak valami ragasztóanyagot ami nagyon fix marad. Azt is olvasom itt, a segédtükör magában, későbbi utánállitásra igen körülményes fixált főtükörnél (Newton). Vagy eleve a kisebb igény olcsóbb kielégitése a dolog, hogy meg lehet úszni ilyen egyszerüsitésekkel, legyen még értelme astro megfigyelésekre. Ujabb divat ez és megérheti ha szériázzák, ennyire eladhatónak itélik. Nem tudom, idegenkedek tőle.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.05.02. 12:27

géza írta:Mind több kis parabolikus tükör jelenik meg, ragasztottnak látszó (nem láthatók kollimáló csavarok a képeiken) tükörrel. Ez talán azt jelenti, a gyakori kollimálási javaslatok túlságosan tökélyre törőek lehetnek gyakorlati szempontból vagy kitaláltak valami ragasztóanyagot ami nagyon fix marad. Azt is olvasom itt, a segédtükör magában, későbbi utánállitásra igen körülményes fixált főtükörnél (Newton). Vagy eleve a kisebb igény olcsóbb kielégitése a dolog, hogy meg lehet úszni ilyen egyszerüsitésekkel, legyen még értelme astro megfigyelésekre. Ujabb divat ez és megérheti ha szériázzák, ennyire eladhatónak itélik. Nem tudom, idegenkedek tőle.



Valószínűleg sima költségcsökkentés áll a háttérben a karbantartás mentes kivitel álcájában. Sajnos a beragasztás ritkán sikerül a megfelelő pozícióban . Az én kis nippem is ferde tükörrel lett megcsinálva . :(
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.05.02. 18:51

A dolog azért piszkál mert megint olvasom "benzoll" egy évig a "Legjobb távcsövének" egész jó leirását. Rokonlélek, megpróbál segiteni is a bajokon pld. forgatta a tükröt. A tükör egész életem elhanyagolt területe volt méretei, optikai tulajdonságai (? a lencse más...) miatt. Hogy ne fejezzem be hiányosan a csillagászó életem, hosszas spekulálás után legutóbb a kis parabola 114/500-at megvettem. Nem bántam meg. Sidius a táborban bemutatott kis nyitott egyszerűen gyönyörű tükre meginditotta a fantáziámat, át kéne szerelni hasonló de nyitott Newtonra. Azóta ezt persze elvetettem, a kis jószág annyira ügyes, esetleg elrontanám. Nekem ma homályos, mennyire érdemes forszirozni a tükör finombeállitását, hogy az használhatóvá váljon értelmes megfigyelésre. Arra gondolok, a kettőst nem mérni (azt táblázatból) hanem észrevenni akarom a műszerem képességein belül. A másik, van-e valami mezei módja megállapitani, adott tükör parabolikus vagy nem. L.Ferivel mi lehet, nem jár erre. Ő tanitott kollimálni, gyönyörű rajzai vannak, néztük az albumát, satirozatlan finom vonalakkal épitett Hold tájait, mikor kollimálta a Kiscicámat a csillagdában. Kellemes hűs volt, ahogy nézem a képet.. Sz.,.............máj. 4. Ezekkel a kicsikkel kell látni a Vénusz fázisváltozásait (kattintani a Vénusznál-nál: idei fázisok). Minőségpróba is..http://translate.google.com/translate?h ... hats-up%2F ( szoktam nézegetni) a ford.nélk. változat: ( http://www.popastro.com/main_spa1/young ... /whats-up/ )
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.05.04. 18:07-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”