Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.03.21. 20:23

Érdekes, hogy ezt az orosz űrállomást nem tudják irányítottan bevezetni Szibériába vagy valami tengerbe, de a meteortól meg hogy akarnak megvédeni bennünket, ha még ennyi sem megy ? Igaz ennek túl sok veszélye nincs, nem éri meg a pénzt, de azért mégis. :)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2018.03.23. 09:40

Szóval kidob a Google valamit, és ahelyett, hogy rendesen megnézed a honlapunkat,inkább rúgsz egyet az MCSE-be.

Általában kerestem észlelési ajánlatokat, és aztán elé írtam, hogy MCSE. Nem tehetek róla, hogy a régit dobta ki. Nem rúgtam az egyesületbe, igazságtalan vagy. Nem kellene rögtön megsértődni. Pusztán megállapítottam a fenti tényt.

Nem az oldalatokat akartam böngészni éppen, csak érdekelt, mi látható. És azért írtam be később, hogy MCSE, mert így megbízhatóbbnak találtam a keresést. Tévedtem.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.23. 09:49

SzZoli írta:... Nem rúgtam az egyesületbe, igazságtalan vagy. Nem kellene rögtön megsértődni. ...


A "szégyen" kitételt ezek szerint te dicséretként értelmezed? Furcsa...

Belátni, hogy hibáztál, és bocsánatot kérni nem emberi gyengeség, sőt!!!
Ugyanakkor kitartani és foggal-körömmel ragaszkodni a nyilvánvaló hibához, az nem emeli a respektedet...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
MrGer
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.07.18. 22:15

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: MrGer » 2018.03.23. 10:19

Hello Emberek!

Adott valaki, akit érdekel mit látható az égen:, és "Gugliban keresve, MCSE észlelési ajánlat, ez jött elő.', tehát ez az oldal: 'http://www.mcse.hu/category/egyesulet/eszlelesi-ajanlat/', amin a legutolsó észlelési ajálat 2017.novemberi.

(Égi kalendárium: 2017. november - Szerző: Magyar Csillagászati Egyesület | 2017. november 1, szerda).


- Ennyi volt a törénet, erre reagált Mizser Attila, hogy bocs, de nem frissítettük, majd pár nap múlva már egyesületbe rúgásról beszélt.....

- És erre jön Mádai Attila, aki meg valami zavaros szégyenről meg ilyesmiről....
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.03.23. 10:33

MrGer írta:Hello Emberek!

Adott valaki, akit érdekel mit látható az égen:, és "Gugliban keresve, MCSE észlelési ajánlat, ez jött elő.', tehát ez az oldal: 'http://www.mcse.hu/category/egyesulet/eszlelesi-ajanlat/', amin a legutolsó észlelési ajálat 2017.novemberi.

(Égi kalendárium: 2017. november - Szerző: Magyar Csillagászati Egyesület | 2017. november 1, szerda).


- Ennyi volt a törénet, erre reagált Mizser Attila, hogy bocs, de nem frissítettük, majd pár nap múlva már egyesületbe rúgásról beszélt.....

- És erre jön Mádai Attila, aki meg valami zavaros szégyenről meg ilyesmiről....



Egyre több itt a "szemüveges" ember....átvitt értelemben is.
Az általuk viselt szemüveg valami különleges anyagból, vagy valami különleges megmunkálással készült
talán az okozza, hogy egy sajátságos szemszögből képesek nézni a világ eme szegletét.
Az átlagemberhez képest egy picikét torz egy picikét ferde módon, de az önmaguk tökéletességében szentül meggyőződve és a szervezetet mint a megbonthatatlan isteni manifesztációt látva .
Valójában tucatnyian sincsenek, de ők mindenhol a hangadók, a terminátorok, a rend és a változtathatatlan axiómák éber védelmezői.
Ennek egy nem ritka példáját láthatjuk....
Ui: a következő nem dicsérő hozzászólásod után leszel majd : troll, idióta, szellemi fogyatékos, buta, kizárandó, megszégyenítendő, eltaposandó féreg...vagy valami ezzel szinonima fogalom alá tartozó :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiskun Alajos 2018.03.23. 10:36-kor.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.03.23. 10:34

Attila írta:
SzZoli írta:... Nem rúgtam az egyesületbe, igazságtalan vagy. Nem kellene rögtön megsértődni. ...


A "szégyen" kitételt ezek szerint te dicséretként értelmezed? Furcsa...

Belátni, hogy hibáztál, és bocsánatot kérni nem emberi gyengeség, sőt!!!
Ugyanakkor kitartani és foggal-körömmel ragaszkodni a nyilvánvaló hibához, az nem emeli a respektedet...

MDA


Azért a válasz is kicsit nárcisztikusra sikeredett ... azonnal belerúgást vizionálni ? ... nem kellene :-(
Sidius

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.03.23. 10:50

A hozzászóló nyilván törölte a "szégyen" minősítést, de ott volt, és MCSE-re vonatkozott. De ezért lehet utólag is szerkeszteni a hozzászólást. Viszont mindenki számára érdemes még melegében felülvizsgálni a hangnemet, és nem megpróbálni hülyét csinálni mindenkiből egy utólagos törléssel.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.23. 10:52

Szabó Zoltán írta: 2018. március 20., kedd 15:00 "Szégyen, hogy az MCSE legfrissebb észlelési ajánlata most, márciusban 2017. novemberi." egy Google által (nyilvánvalóan tévesen) leszűrt link alapján, merthogy "normálisan" rákeresve az MCSE oldalon ott van a márciusi ajánlat.

Ez minden, csak nem baráti bejegyzés. Attila (MZS) teljesen jogosan tette szóvá.

Attila szarkasztikus bocsánat kérése nem a frissítés elmaradása miatt történt, hanem a Google keresőmotorjának a hibája miatt...

Mizser Attilát és az MCSE-t sem tisztem védeni, de a saját fészkébe nem piszkít normális ember, még ha hiba is van benne, akkor is javítja és nem támadja.

Az pedig kifejezetten elkeserít, hogy milyen sokan védik itt a Csillagvárosban azt, aki az MCSE-t szapulja (a trollok kivételével, mert ők azért léteznek, hogy ezt tegyék).

Bár manapság már semmin sem csodálkozom...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.03.23. 11:06

Attila írta:Szabó Zoltán írta: 2018. március 20., kedd 15:00 "Szégyen, hogy az MCSE legfrissebb észlelési ajánlata most, márciusban 2017. novemberi." egy Google által (nyilvánvalóan tévesen) leszűrt link alapján, merthogy "normálisan" rákeresve az MCSE oldalon ott van a márciusi ajánlat.

Ez minden, csak nem baráti bejegyzés. Attila (MZS) teljesen jogosan tette szóvá.

Attila szarkasztikus bocsánat kérése nem a frissítés elmaradása miatt történt, hanem a Google keresőmotorjának a hibája miatt...

Mizser Attilát és az MCSE-t sem tisztem védeni, de a saját fészkébe nem piszkít normális ember, még ha hiba is van benne, akkor is javítja és nem támadja.

Az pedig kifejezetten elkeserít, hogy milyen sokan védik itt a Csillagvárosban azt, aki az MCSE-t szapulja (a trollok kivételével, mert ők azért léteznek, hogy ezt tegyék).

Bár manapság már semmin sem csodálkozom...


MDA


Csak a stílus , hogy bánccsák az MCSE-t ... Le lehet ezt normálisan is kommunikálni , hogy valószínűleg a gugli egy régebbi állapotoz dobott ki , nézd meg a honlapunkat és ott találsz friss észlelési ajánlatokat ... ennyi lenne ;)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.23. 11:14

Végh Zoli írta:Csak a stílus , hogy bánccsák az MCSE-t ... Le lehet ezt normálisan is kommunikálni , hogy valószínűleg a gugli egy régebbi állapotoz dobott ki , nézd meg a honlapunkat és ott találsz friss észlelési ajánlatokat ... ennyi lenne ;)


Épp erről beszélek!!!
Nem az eredeti és "bicskanyitogató" bejegyzést kritizálod, hanem a méltán sértődött választ.

Ezt én továbbra sem értem.
Nyilván az én neveltetésemmel van baj... 8-)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”