Mutasd az okulárjaidat!

géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.15. 23:32

"Zoli", akkor pont ilyen mint ez a katalóguskép. Gondoltam. Tudod, a hitelesség..
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.03.16. 11:26

géza írta:"Zoli", akkor pont ilyen mint ez a katalóguskép. Gondoltam. Tudod, a hitelesség..


Most szívatsz , vagy hazugnak tartasz ? :evil:
De a kedvedért az esőben lázasan is felmegyek a csillagvizsgálóba :
mini dobson 001.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.16. 11:35

Megérte ! Szép hely lehet. Nekem nincs. Volt utalásod valakire, akit egyébként becsülök. Bár Ő sem nagyon nyugodtan fogalmaz, ha az igazát érzi...nagyjából : mit látni ezen a picin? Valamit csak kell, ha már szériázták. Sz.,márc.18................................Zoli, nagy hibát követtem el, nem Te, hanem Alajosnak is volt utalása valakire, nekem nem tetszett. Tényleg kekeckedtem. Megbocsájthatatlan.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.03.18. 11:28-kor.
Sidius

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.03.16. 13:14

Megígérem, hogy ezt a témát is befejezem ezzel, de mi az hogy nem jól, vagy, hogy jól beragasztva?
Nincs olyan, hogy jó ragasztás egy optika esetén. Ezt csak szurok-gyanta méhviasz eleggyel lehet elkövetni, azzal se könnyen. Olyan, mintha a gitár, vagy a hegedű nyakát felszegelnék a korpuszára. Tudom, hogy nagyrészt hiába mondom, de hátha nem teljesen hiába... (Tarjánban azért kiderült, hogy nem teljesen hiába.) Persze nekem mindegy, csak úgy leírtam.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.03.16. 16:52

Sidius írta:Megígérem, hogy ezt a témát is befejezem ezzel, de mi az hogy nem jól, vagy, hogy jól beragasztva?
Nincs olyan, hogy jó ragasztás egy optika esetén. Ezt csak szurok-gyanta méhviasz eleggyel lehet elkövetni, azzal se könnyen. Olyan, mintha a gitár, vagy a hegedű nyakát felszegelnék a korpuszára. Tudom, hogy nagyrészt hiába mondom, de hátha nem teljesen hiába... (Tarjánban azért kiderült, hogy nem teljesen hiába.) Persze nekem mindegy, csak úgy leírtam.


Azt jelenti ráférne a jusztír , ha jól állna sose mozdulna el olyan kis cuccról beszélünk és szebb képet adna . De hát egy nipphez képest egész használható :-)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.16. 20:25

Nipp, nagyon találó. Nekem tetszenek ezek a pici Dobsonosok. Zoli polca békésen kedves lett vele. Zene fülemnek, valamennyit látni is vele. Elférne az én polcomon is egy az 70/500 helyett, ami nagy. Pld. ez a legutóbbi MAK ilyenformán nagy kisértésbe hozott. Nehéz kimászni a gyüjtőszenvedélyből. A kis zsebnapórám (lásd ott) máig igen kedves, használt darabom. Tulajdonképen minden jó ami működni tud. Egyik kicsit, a másik többet. Egy műszaki kicsinyités ami működtethető, igen kedves játékká válhat. Ükapám a kincsei közt tartotta volna. Jobb okulárjaim meg is vannak egyhez. Gyorsan abbahagyom... Elgondolkodtató, rengeteget eladhatnak belőle ha állandósult szériák ezek, de nem sokat hirdetnek eladásra használtan. Olyan "elvan,jó ha van".
zbaka
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.04.06. 13:57

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: zbaka » 2018.04.12. 17:16

Sziasztok!

Kezdő vagyok es a kovetkezo okularkeszlettel rendelkezem:

25 mm Barium (gyari)
21 mm Baader Hyperion
17 mm Skywatcher Plössl
10 mm Barium (gyari)
5 mm Baader Hyperion
Tervben van:
Scopium SWA 10 mm okulár
+ Egy 30 mm koruli melyegezos okular

Szűrők:
Castell UHC
Castell OIII

Jelenleg egy 150/750 Skywatcher tavcsovem van (EQ-3). Minden bizonnyal nem a legoptimalisabban valogattam ossze (kicsit az 5mm-es Hyperiont megbantam), viszont ha van tippetek a 30mm-esre akkor ne kimeljetek.

Koszonom!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.04.12. 17:28

Szia!

A 21 mm-es Hyperion nem jó nagy látómezejű mélyegezésre? Miért nem? 1,9fok LM/36x nagyítás. A távcsöveddel az elméleti szélső határ a 2,4fok/25x nagyítás. Majdnem ott vagy, és a Hyperion jó okulár.

Miért bántad meg az 5 mm-es Hyperiont?
Vurai Tamás
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.02.26. 16:50

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Vurai Tamás » 2018.04.12. 21:47

Én is elbizonytalanodtam... Ahogy igyekeztem tájékozódni, a Baader Hyperion volt a kiválasztott. Éppen itt ezen a fórumon "húzták le" az 5 mm-est, hogy a széria nem igazán sikerült darabja, a 8 mm-es közgyűrűvel szebb képet ad, mint az 5-ös... Pedig azt számolgattam, gondoltam, hogy három hyperionnal (21,10,5) a két közgyűrűvel lenne egy "teljes sorozatom", ami a leiratok szerint nagy látószögű, jó minőségű. Ezt még egy okulárral kellene kiegészíteni, a kis nagyításokhoz. Ha pedig azt számolom, hogy a két közgyűrűvel 12 okulárvariációm van, akkor az ár is egészen "baráti". Igaz, hogy "csavargatni" kell, de felsőkategóriásnak mondott - írt minőség még talán elérhető áron... Ráadásul, ezek az okulárok rendelkeznek a fényképezéshez csatlakozási lehetőséggel. Tehát "több legyet is üthetek egy csapásra". Kérlek adjatok tanácsot, miben tévedek? Tévedek? Egyúttal szeretném megkérdezni, hogy a 200/800-as f4-es newtonhoz megfelelőnek találjátok-e ezt a sorozatot, ha nem, akkor melyik lenne jó? (Naglerre nincs pénzem :( )
Üdv!
Tamás
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.12. 22:13

A Hyperionok 3,6mm -el indultak, de mivel az 5mm-es gyürüzve jobbat mutatott, nem folytatták. Erre gondolok. Az 5-ös Hyp-et egyik legjobb rövid nagylátószögünek tartják. Én is. Használt darabnál fordulhat elő esetleg torzulás, mindig újat kell venni. Pld. rosszul kezelt, lekopott bevonatok ill. hiányuk a használt darabokkal járnak . Csak újat mindig, megbizható helyről. A Hyperionok igen jó minőség ár arány majdnem hetven fokkal. Nem kicsi. Német fórumokon a Hyperion és a Baader Ortho sorokat tartják legsikeresebbnek olcsóságuk miatt.
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”