Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
tomszechy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.01. 07:48

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tomszechy » 2018.02.03. 21:31

A német Teleskop Service “sajátmárkás” cuccairól van tapasztalata valakinek?
Ezekről a Newtonokról konkrétan:
https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p7058_TS-Optics-Starscope1306---130-650-mm-beginner-telescope-with-equatorial-mount.html

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php?products_id=5546#cs

Már-már gyanúsan jó áruk van, de vajon miért?
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.04. 08:35

TS optiktól amerikaiak is rendelnek panaszkodva a sokáig tartó vámeljárásra, fórumokon. Európában más a helyzet, mivel németsége miatt zónán belül van vám ügyben, hallom. Mindig itt nézegetem az "elérhető" újdonságokat. A jelzett darabokhoz ráadásul Plösslt ad. Németes minőség, nem szidják. Talán szigorúbbak Kinában .
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2018.02.04. 08:58

Géza, Németországban más a vám és a áfa mértéke, ezért tudják kedvezőbb árban értékesíteni a termékeket. Másfelől, hogy kevesebb a panasz? Talán azért mert a megrendelő magasabb minőségi követelményt állít a gyártóval szemben és ezt tudja is érvényesíteni. Azért a drága kinai termékekben is ott lakozik a kínai filing.

üdv.-,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.04. 09:24

Gábor, valahogy igy van. Nézegetem, nem TS csak Bresser, de igen szimpatikus kezdőkészlet ez. Ugyan nem javallja terepinek, de nem hosszú, elmegy annak is ha más nincs a háznál. Meg az EQ-Azimut fej. Érdekes, nézegetem nagyitva.https://www.astroshop.de/bresser-telesk ... r_1_select A magnéziumfluoridos bevonat ilyen olcsónál, megint érdekes.https://www.google.hu/search?q=mgf2+coa ... grVpDqQsFM: Meg a smartphone kapcsolat, Nincs bosszantóbb egy elkapkodott vásárlásnál. Szimpatikusak kezdetnek ezek az Azimut-EQ rendszerek. Nem volt még kezemben. https://www.astroshop.eu/skywatcher-tel ... r_1_select Több változata jött mostanában piacra. Az állványaik gyengének tűnnek, fotókon. Jó a mostani kezdőknek... ez a telefonfotós dolog is, egy mozdulattal egy emlékkép a látottról. El nem képzeltem volna ezt húsz évvel ezelött.
tomszechy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.01. 07:48

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tomszechy » 2018.02.07. 11:41

A minap elmentem (végre) az egyik távcsőboltba is, ahol szintén Dobsonra próbáltak rábeszélni. Úgyhogy most már tényleg teljesen meg vagyok lőve :)
Abban tud valaki tippet adni, hol tudnék Budapest környékén, a következő hetekben megnézni-kipróbálni (lehetőleg egymás mellett és nem a szomszéd házát nézve) egy 90/900 kategóriájú akromátot, egy 130/650 newtont és egy 150/1200 körüli dobsont :?:
Az MCSE lapján sajnos nem találtam ilyet, legközelebb a szokásos Polarisos bemutatók vannak, de azt nem tudom, ott vannak-e ilyen távcsövek is?
Szola
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.01.29. 19:42

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Szola » 2018.02.07. 19:26

tomszechy írta:A minap elmentem (végre) az egyik távcsőboltba is, ahol szintén Dobsonra próbáltak rábeszélni. Úgyhogy most már tényleg teljesen meg vagyok lőve :)
Abban tud valaki tippet adni, hol tudnék Budapest környékén, a következő hetekben megnézni-kipróbálni (lehetőleg egymás mellett és nem a szomszéd házát nézve) egy 90/900 kategóriájú akromátot, egy 130/650 newtont és egy 150/1200 körüli dobsont :?:
Az MCSE lapján sajnos nem találtam ilyet, legközelebb a szokásos Polarisos bemutatók vannak, de azt nem tudom, ott vannak-e ilyen távcsövek is?


Menjünk ketten! De nálam már csak a két utóbbi játszik. :) Viszont jól meg kell gondolni, mert tegnap sasoltam az oksikat és olyanok vannak, hogy magam alá csinálok! :o
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.08. 11:02

tomszechy írta:A minap elmentem (végre) az egyik távcsőboltba is, ahol szintén Dobsonra próbáltak rábeszélni. Úgyhogy most már tényleg teljesen meg vagyok lőve :)
Abban tud valaki tippet adni, hol tudnék Budapest környékén, a következő hetekben megnézni-kipróbálni (lehetőleg egymás mellett és nem a szomszéd házát nézve) egy 90/900 kategóriájú akromátot, egy 130/650 newtont és egy 150/1200 körüli dobsont :?:
Az MCSE lapján sajnos nem találtam ilyet, legközelebb a szokásos Polarisos bemutatók vannak, de azt nem tudom, ott vannak-e ilyen távcsövek is?



A bolti 150-es helyett inkább ezt a használt 200-as ajánlanám , ha már dobsonról beszélünk : https://www.tavcso-mikroszkop.hu/bazar/ ... 1518006999
Jóval többet mutat az égből , praktikusan összecsukható szállításra , tárolásra és árban ugyan ott van .
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.08. 12:01

Hány kiló lehet egy ilyen 200-1200as szerkezet ? Mindig olvasok róluk, "pöcögtetős" állitásúak. Max nagyitásánál egy pöccenésre nem ugrik el a céltól ? Nekem már a 180x nál kis csövekkel ( 2 - 4 kiló) is probléma a rezgés néha. Az ilyen nagyon hosszúaknak tényleg kell egy stabil finommozgásu állvány.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.08. 12:29

géza írta:Hány kiló lehet egy ilyen 200-1200as szerkezet ? Mindig olvasok róluk, "pöcögtetős" állitásúak. Max nagyitásánál egy pöccenésre nem ugrik el a céltól ? Nekem már a 180x nál kis csövekkel ( 2 - 4 kiló) is probléma a rezgés néha. Az ilyen nagyon hosszúaknak tényleg kell egy stabil finommozgásu állvány.


Teljesen rendben van a mozgatása , mind cipelésileg , mind követésileg . Próbálj ki egyet és utána nyilatkozz ...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.08. 12:42

Nincs alkalmam kipróbálni, azért kérdeztem. Roppant nagyoknak, nehezeknek is mondják ezeket. Saccolom 30 kiló körülire. Kb. embermagasságú is lehet ez a hosszú tipus . Gondolom. Zoli, megköszönöm előre, ha irnál véleményt erről, a kezdőknek ajánlottról.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”