Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
Alexian74
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.04. 09:23

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Alexian74 » 2017.12.28. 08:58

Bali21 írta:Ma útba esett a Piac utcán a Szabó Lőrinc könyvesbolt,de nem volt nekik a Péter könyve.Holnap megnézem egy nagyobb boltba,hátha sikerem lesz.Jókat hallottam felőle..Mindenképp beszerzem.Állítólag alap.


Én itt összegyüjtöttem pár hasznosat!
A "Csillagképek (Térkép)" ha megnézed, az utolsó oldalon van a jelmagyararázat.

http://agweb.uw.hu/download.html
AG WEB (Astronomy) lnk: https://www.agweb.hu
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2017.12.28. 09:52

Bali21 írta:Ma útba esett a Piac utcán a Szabó Lőrinc könyvesbolt,de nem volt nekik a Péter könyve.Holnap megnézem egy nagyobb boltba,hátha sikerem lesz.Jókat hallottam felőle..Mindenképp beszerzem.Állítólag alap.


Mi lenne , ha a távcsőboltban keresnéd ? ;) https://www.tavcso.hu/termekcsoport/kiadv_kisatlasz
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1694
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.12.28. 09:58

Vagy itt:

https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek ... vcsovekhez

és nagyon jó szolgálatot tesz egy planiszféra is, ami mindig az aktuális időpont szerint beállítható.

https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek ... llagterkep

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
L1ghtman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.01.21. 18:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: L1ghtman » 2018.01.25. 18:20

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy Jó kis telescopot eddig mondhatni egy alap volt refraktorom volt.
Milyet ajánlatok, mondhatni astrofotokat is szeretnék készíteni.
Úgy hallottam hogy a dobsonok erre a célra nem nagyon alkalmasak vagy tévednék?
Egy 150/750 Newton-t néztem ki Goto állvánnyal nem tudom, vagy ennek az árából már jobbat veszek?
A goto állvány mennyire stabil?
Egy Nikon 3200d-vel szeretnék fotozgatni, egyenlőre csak sima objektívval rebesgetem a szárnyaimat:)
Köszönöm a segítséget.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2018.01.25. 19:43

L1ghtman írta:Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy Jó kis telescopot eddig mondhatni egy alap volt refraktorom volt.
Milyet ajánlatok, mondhatni astrofotokat is szeretnék készíteni.
Úgy hallottam hogy a dobsonok erre a célra nem nagyon alkalmasak vagy tévednék?
Egy 150/750 Newton-t néztem ki Goto állvánnyal nem tudom, vagy ennek az árából már jobbat veszek?
A goto állvány mennyire stabil?
Egy Nikon 3200d-vel szeretnék fotozgatni, egyenlőre csak sima objektívval rebesgetem a szárnyaimat:)
Köszönöm a segítséget.

Kezd ezzel: https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek ... zas-abc-je
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Szola
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.01.29. 19:42

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Szola » 2018.01.29. 20:06

Sziasztok!

2012-ig olvastam vissza több éjszakán keresztül, de nem találtam írást Celestron Astromaster 130/650 - röl. Teljesen kezdő vagyok, ezért minden infót elolvasok mielőtt eldöntöm milyen teleszkópot vegyek. Használ-e, vagy volt-e nektek ilyen?

Köszi
Üdv:Laci
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2018.01.29. 20:57

Szola írta:2012-ig olvastam vissza több éjszakán keresztül, de nem találtam írást Celestron Astromaster 130/650 - röl. Teljesen kezdő vagyok, ezért minden infót elolvasok mielőtt eldöntöm milyen teleszkópot vegyek. Használ-e, vagy volt-e nektek ilyen?

Miért ezen gondolkozol? Inkább a SkyWatcher 130/650 EQ-2 távcsövet válaszd, ha már ebben gondolkozol. Az Astromaster főtükre gömbtükör, nem parabolatükör emiatt nem ad olyan éles képet. A segédtükör tartólábak vastag műnyagból vannak, a skyWatcheré vékony, fém. A Celestron Astromaster starpointere fixen rögzített, nehezebben cserélhető.

Az Astromaster előnye, hogy stabilabb acéllábú mechanikán van, valamint kicsit szebben néz ki. Ha inkább a szoba sarkában disznek szeretnéd, válaszd az Astromastert. Ha használni, akkor a SkyWachert.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Szola
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.01.29. 19:42

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Szola » 2018.01.29. 22:35

SzarkaLevente írta:
Szola írta:2012-ig olvastam vissza több éjszakán keresztül, de nem találtam írást Celestron Astromaster 130/650 - röl. Teljesen kezdő vagyok, ezért minden infót elolvasok mielőtt eldöntöm milyen teleszkópot vegyek. Használ-e, vagy volt-e nektek ilyen?

Miért ezen gondolkozol? Inkább a SkyWatcher 130/650 EQ-2 távcsövet válaszd, ha már ebben gondolkozol. Az Astromaster főtükre gömbtükör, nem parabolatükör emiatt nem ad olyan éles képet. A segédtükör tartólábak vastag műnyagból vannak, a skyWatcheré vékony, fém. A Celestron Astromaster starpointere fixen rögzített, nehezebben cserélhető.

Az Astromaster előnye, hogy stabilabb acéllábú mechanikán van, valamint kicsit szebben néz ki. Ha inkább a szoba sarkában disznek szeretnéd, válaszd az Astromastert. Ha használni, akkor a SkyWachert.



Ez korrekt válasz Levente, köszönöm!

Még egy dolog: az EQ2 -röl szinte mindenki negatívan beszél a beremegés miatt. Milyen más alternatívát javasolsz helyette? Tudok csak tubust venni és hozzá bármilyen mechanikát?

Üdv:Laci
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2018.01.29. 23:09

Szola írta:Ez korrekt válasz Levente, köszönöm!

Még egy dolog: az EQ2 -röl szinte mindenki negatívan beszél a beremegés miatt. Milyen más alternatívát javasolsz helyette? Tudok csak tubust venni és hozzá bármilyen mechanikát?

Sajnos, az EQ-2 nem túl stabil de a 130/650 viszonylag rövid tubushossza miatt talán nincs olyan nagyon "hátrányos" helyzetben. Egy fokkal komolyabb, stabilabb mechanika (EQ-3, EQ-4) sajnos önmagában kerül annyiba, mint a komplett 130/650 EQ-2-n így anyagilag elég jelentős pluszt jelent külön-külön megvenni a 130/650-et és egy nagyobb mechanikát.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Szola
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.01.29. 19:42

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Szola » 2018.01.29. 23:35

SzarkaLevente írta:
Szola írta:Ez korrekt válasz Levente, köszönöm!

Még egy dolog: az EQ2 -röl szinte mindenki negatívan beszél a beremegés miatt. Milyen más alternatívát javasolsz helyette? Tudok csak tubust venni és hozzá bármilyen mechanikát?

Sajnos, az EQ-2 nem túl stabil de a 130/650 viszonylag rövid tubushossza miatt talán nincs olyan nagyon "hátrányos" helyzetben. Egy fokkal komolyabb, stabilabb mechanika (EQ-3, EQ-4) sajnos önmagában kerül annyiba, mint a komplett 130/650 EQ-2-n így anyagilag elég jelentős pluszt jelent külön-külön megvenni a 130/650-et és egy nagyobb mechanikát.



Épp most találtam egy bemutatót erről: Az-Pronto - szimpatikus darab. És ezzel még olcsóbb is mint a EQ-2 -vel, vajon miért?
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”