Első távcső vásárlása

Lencsés- és tükrös távcsövek
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.01. 15:26

Imre írta:A gyerekek legalább fele városokban él, tehát ami minden másodiknak megoldás lehet, az nem is hasznos? :o


Troll on: "tartózkodási hely: Budapest" Több kérdésem nincs :lol: " Troll off

Bocsáss meg ezért. Nem akarom szítani az ellentéteket, amik vagy vannak vagy nincsenek. Ez valamilyen szinten intelligencia kérdése. De Engem hol érdekel, hogy a gyerekek fele városban lakik? aki nem ott az meg??? Nem lakhat mindenki budapaesten/ nagyvásrosban.. :D
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.01.01. 15:34

Buék !
Mi van itt már megint ? Mindenki bepezsgőzött :lol:
A saját távcső jó dolog , bármikor belenézhet a kezdő , amikor kedve tartja , a szakkörbe járás , már ha van elérhető közelségben meg macera a családnak , mert azt a gyereket este hozni vinni kell stb ...
Egyébként a 70/500-as jó kis cső , de nagyon hamar kinövi az ember . Mindig is hiányoltam a távcsőkölcsönzés lehetőségét az MCSE-nél . Nekem logikus lenne , hogy tíz-húsz kisebb távcső ( 80-90mm-es lencsés ill 130-150mm-es newton ) ilyen célból való beszerzése . Akkor nem kellene ezeket a felesleges köröket lefutni a kezdőknek . Az éves tagdíjért , plusz némi kölcsönzési díjért egy normális csővel nézelődhet pár hetet , aztán eldöntheti , hogy milyet vesz , ha tényleg érdekli .
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.01. 15:54

Végh Zoli írta:Buék ! .... Mindig is hiányoltam a távcsőkölcsönzés lehetőségét az MCSE-nél . Nekem logikus lenne , hogy tíz-húsz kisebb távcső ( 80-90mm-es lencsés ill 130-150mm-es newton ) ilyen célból való beszerzése . Akkor nem kellene ezeket a felesleges köröket lefutni a kezdőknek . Az éves tagdíjért , plusz némi kölcsönzési díjért egy normális csővel nézelődhet pár hetet , aztán eldöntheti , hogy milyet vesz , ha tényleg érdekli .
Na ez egy jó megoldás lehetne, városi és falusi gyerekeknek egyaránt! :) Aki nem használja már sajátját, és csak a sufniban tartja, az átadhatná jutányos áron az MCSE részére! Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.01. 16:49

Imre írta: Na ez egy jó megoldás lehetne, városi és falusi gyerekeknek egyaránt! :) Aki nem használja már sajátját, és csak a sufniban tartja, az átadhatná jutányos áron az MCSE részére! Imre


Nekem meg ez jutott eszembe. (alsó kép):
DSC_0755r.jpg

Sőt manapság jobb a helyzet. Most csakkoltam, az alibabán lehetne rendelni 10-20 dolcsiklért pl 50-60mm-es akromátokat nagyobb tételbe. Semmi akadálya nem lenne az MCSE-nek megszervezni/összedobni pl távcsöápítő szettet. mondjuk 5-10 ezer forintért. (tuti a tagságban lenne olyan, aki tudna egyszerű szerszámot mondjuk foglalatnak.. MEg lehetne mellécsapni 5-6 kisebb lencsét, amiből okulárt lehetne építeni. Szerintem simán ki lehetne hozni 1/3 árból mint a legolcsóbb SW. Jó, tudom minőség. De nekem is az volt a legnagyobb élmény, amikor a saját készítésű tévcsöveimmel eredményt értem. (pl ezt a "készletet úgy megcsinálni, hogy egy gyerek az apjával 1-2 óra alatt összedobja szabvány elemekből. (csövek/ eszközök).. )
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.02. 00:47

Ez a megoldás is tetszik, de már hallom is, - hogy a dióverők kora lejárt - az összerakható dolgok csak játékszerek - erre már tényleg nincs kapacitás - és a többi kifogást, hogy miért nem lehet, és marhaság az egész, pedig szerintem nem az. Ha mást is lehetne belőle készíteni, pl. egy kis mikroszkópot a lencsékből, avagy periszkópot, vagy tartozna hozzá egy mini működő elemes asztali mechanika is, akkor igen, megérné. Már maga a kézügyesség fejlesztése okán is. Biztos van olyan hasznos, mint egy műanyag elemekből összedugdosható motoros kisautó, és legalább értelmes célra használható, nem csak ide-oda gurul!
Két részletre is lehetne bontani. Az egyik egy optikai, a másik egy mechanikai építődoboz. Elvihető a nyári táborba, és ott egyik nap összerakva a mechanikát, egy másikon az optikát, majd a kettő összeépítésével készitett mini távcsővel lehetne esti órákban nézegetni az eget, lerajzolni stb. Bele lehet kalkulálni egy-egy dobozt a tábor költségébe, mint oktatóeszközt, amit végül haza is vihetnek a táborozók. Persze lehet téli tábort is szervezni, mert összeépíthető a meleg szobában is! Ez is lehet egy ajándék a gyerkőcnek! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2018.01.02. 09:39

Hali!

Nem reklám gyanánt, de ez kb. az amit Imre írtál: https://www.tavcso.hu/termekcsoport/astromedia-tavcso
Én a "Akromatikus Kepler-távcső (AM-240-BLT)" gondolok.

Üdv:
Gergő
Üdv:
Gergő (RKM)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2018.01.02. 11:47

Semmi akadálya nem lenne az MCSE-nek megszervezni/összedobni pl távcsöápítő szettet. mondjuk 5-10 ezer forintért. .... MEg lehetne mellécsapni 5-6 kisebb lencsét, amiből okulárt lehetne építeni. Szerintem simán ki lehetne hozni 1/3 árból mint a legolcsóbb SW.


https://tavcso.hu/csillagaszat/kategori ... kai-elemek

Csak a palettát kellene bővíteni, és itt a csináld magad távcső.
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2018.01.03. 10:23

Úgy látom itt mindenki próbál a saját, erősen szubjektív érvei mellett kiállni és ez a sok különböző vélemény úgy összezavarja az új távcsővet vásárolni szándékozó embert, hogy elmegy a kedve az egésztől. Néha a sok "jótanács" inkább tűnik egy IQ-párbajnak mint segítségnek, szerintem nem jól van ez így... Mivel mindíg ugyan oda lyukadunk ki, hogy "nézzél bele minnél több csőbe, menj a Polarisba, próbáld ki azután meglátod", a következő lenne a javaslatom, szerintem nem nagy dolog lenne, pláne úgy hogy sokan a csillagászat népszerűsítése mellett vagyunk: Ha valaki távcsövet szeretne vásárolni de nem nagyon tud dönteni, akkor egy listából vagy mittudoménmiből kiválaszthatná a lakóhelyéhez legközelebb lakó amatőrt aki megmutathatná neki a távcsövet, belenézhetne, ismerkedhetne a kezelésével. Szerintem a listának tartalmaznia kellene azokat a műszereket amiket be tudna mutatni, egy lakóhelyet és egy elérhetőséget. Én máris jelenkeznék elsőként a listára. Be tudok mutani egy 200/1200-as Nevtont, a híresen lefikázott/égbe emelt(mindenkinek izlés szerint) 70/500-as refraktort, egy 10/50-es binoklit és egy MOM találatmegfigyelő távcsövet. Ha bárki kíváncsi ezek bármelyikére, ki szertné próbálni, belenézni megtapogatni, megemelni, ÓVATOSAN cipelni :) hogy milyen nehéz, keressen nyugodtan az adatlapomban szereplő elérhetőségeim bármelyikén, szívesen segítek.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.03. 10:28

Zsolti82 írta:... Ha valaki távcsövet szeretne vásárolni de nem nagyon tud dönteni, akkor egy listából vagy mittudoménmiből kiválaszthatná a lakóhelyéhez legközelebb lakó amatőrt aki megmutathatná neki a távcsövet, belenézhetne, ismerkedhetne a kezelésével. Szerintem a listának tartalmaznia kellene azokat a műszereket amiket be tudna mutatni, egy lakóhelyet és egy elérhetőséget. ...


Ez nagyon jó ötlet, hozzám is jöhetnek.
Ráadásul lista sem kell, csak mindenkinek ki kell tölteni a csillagvárosos adatlapját; abból pl. kiderül, hogy én Érden lakom, és milyen cuccaim vannak...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2018.01.03. 10:45

Még egy dolog jutott eszembe... Ha valaki mondjuk a-között hezitál hogy 6mm-es Ortho-t, vagy egy fókuszállító gyürűkkel megspékelt Hyperion-t vásároljon-e, nálam akár azt is megteheti hogy összehasonlítja a saját szemével. Van még jónéhány eszközöm amit fel tudok ajánlani egy próba erejéig, akár egy közös észlelésnél akár egy személyes látogatásnál. De ahhoz hogy tudja az érdeklődő hogy mik a lehetőségek az adott helyszinen, ahhoz tényleg egy részletes lista kell a rendelkezésreálló eszközökről. A listát vagy bármilyen megjelölést a fórumon a regisztrált tagoknál azért gondoltam, mert ha valaki fél év múlva regisztrál ide, nem biztos hogy tudni fogja hogy itt erre is van lehetősége ebben a közösségben.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”