Első távcső vásárlása

Lencsés- és tükrös távcsövek
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.01. 13:24

Attila írta:
attila dezső írta:... Egy 70/500-ast ajánlottam ...


Fáj a fele? Szedjen 70/500-as akromátot!!!
Leállt az autója? Tankoljon bele 70/500-as akromátot!!!
Vizelési nehézségei vannak? Használjon 70/500-as akromátot húgykő-eltávolításra!!!

Ez egy csodatávcső lehet!!! Mindenki ezt ajánlja mindenkinek, mindenre... :lol: :lol: :lol:

Nekem is van egy ilyen (ritkán használt vezetőcső céljára), de én a 7x50-es binoklimat SOKKAL hasznosabbnak tartom ebben a (80-100mm alatti) mérettartományban...


MDA


Attila.

Figyi, amikor neked szegezik a kérdést, és azt mondják nagyon max 30000 FORINT, és nem dollár akkor nem mondhatom azt, hogy hája minimum 76/480 Televue 2000 dodoért, + plusz egy losmandy 2500 dodoért. Mert az alatt nincs élet. Értem én, hogy egy 8x50-es binokulár "jobb".. De gondolkodjunk egy kicsit gyerekfejjel. Mi fogja meg, (ahogy) engem is 7-8 évesen? A hold. És bizony a hold, még mindig jobban "mutat" egy 70/500-asban mint egy binokliban. És persze a Jupiter a holdjaival, és a Szaturnusz a gyűrűivel. Másrészt egy ezt ugye nem kell kollimálni, az AZ-2 es mechanika pedig egy gyereknek is magától értetődő.

Értem én, mit akarsz mondani. És valamennyire egyetértek, hogy hülyeség az, hogy a legnagyobb koponyák mind "szar" cuccal kezdték. Ez bizony erős sarkítás. Mert aki nem, az nem kerül bele ebbe a "statisztikába". És sajnos azok sem, akikből lehet hogy nagy "koponya"/akármi lehetett volna, csak kezdésnek megdobták valami "sz*rral" és az végleg elvette a kedvüket. De még1szer: szerintem egy gyereknek bőven jó ez a kezdő szett.. Pont.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.01. 13:43

attila dezső írta:... szerintem egy gyereknek bőven jó ez a kezdő szett.


Hát persze, hogy jó!
Meg egy csomó más is jó...

Én csak azon mosolygok, hogy mindenki ennél köt ki.
De nincs ezzel semmi gond (bár számomra kissé színesebb a világ...). :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.01. 13:51

attila dezső írta:[
Figyi, amikor neked szegezik a kérdést, és azt mondják nagyon max 30000 FORINT,


Igen, lehet ezt ragozni a végtelenig.

Ma egy amatőrcsillagászat iránt érdeklődőnek nincs könnyű dolga, ha itt kér tanácsot.
Van a "begyepesedett" korosztály, mint jómagam, aki Urániás lencsével kezdte, aztán blabla, blabla.
És amikor huszonvalahány év elteltével újrakezdtem, hallgattam a tapasztaltabbak tanácsára és 25 ezerért inkább egy 1978-ban gyártott Mizart vettem, mint egy vadi új akromátot 30-ért. És igazuk volt!
Soha nem kollimáltam, a mai napig magasan az egyik legjobb távcsőnek tartom. Ne is hasonlítsuk össze egy 70/500-al, mert méltatlan hozzá.
Részemről mindenki azzal nézi az eget, amivel akarja.
Ma, ha megtehetem, inkább eget veszek a távcsőhöz. (Értsd. elutazok egy igazán sötét helyre) :D
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.01. 14:03

Általában fordítva szokott lenni, mert a zenetanár is azt állítja, hogy a kezdő zenésznek jó hangszerre van szüksége a tanuláshoz. A profi muzsikus egy ócska hangszerrel is képes csodát művelni! Egy kezdő meg sem tudja szólaltatni. Aki egy jobb távcsővel tanulta az eget nézni, az egy gyengébbel is meglátja azt, amit más észre sem vesz. Sajnos ez így van! Tapasztalati tény, és szerintem sem vitatéma. A fő, hogy megtanuljon látni az, aki ilyen dolgokkal szeretne foglalkozni, élményt szerezni, és ne szegje kedvét egy színhibás roncs! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.01. 14:13

Attila írta:
Én csak azon mosolygok, hogy mindenki ennél köt ki.
De nincs ezzel semmi gond (bár számomra kissé színesebb a világ...). :D

MDA


Akkor az SW jól belötte ezt a szetett! :D Persze, felnőtt fejjel másképp gondolkodik az ember. De ha a gyerek "csillagász" távcsövet akar, és te binókulárt nyomsz a kezébe, mert hidd el fiam EZ jobb... Akkor nem biztos, hogy a kívánt hatást éred el. :D És bizony nagyon egyetértek azzal az állítással, is, hogy a legtöbb "kínai" vacak ahogy hívod az SW cuccok nagy részét, lehetne jobb is. Sőt sokszor nem is dobna az áron, csak egy kicsivel több odafigyelés kellene a részükről. Ez van..
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.01. 14:21

mizar írta:
attila dezső írta:[
Figyi, amikor neked szegezik a kérdést, és azt mondják nagyon max 30000 FORINT,


Igen, lehet ezt ragozni a végtelenig.


És amikor huszonvalahány év elteltével újrakezdtem, hallgattam a tapasztaltabbak tanácsára és 25 ezerért inkább egy 1978-ban gyártott Mizart vettem, mint egy vadi új akromátot 30-ért. És igazuk volt! ....

.....Ma, ha megtehetem, inkább eget veszek a távcsőhöz. (Értsd. elutazok egy igazán sötét helyre) :D


Akkor még egy kicsit ragozom.. Szóval amikor az ismerősöd rád ír 1-2 héttel kari előtt, hogy ajánlj valamit, akkor nem írhatom azt, oké nézegesd az aprót, aztán majd ha felbukkan valami régi cucc (ez és ez) akkor csapj le rá, de azért figyelj erre és erre. Ugye érted. Pl én is fél évig "vadásztam" egy ED 80-ast az aprón, ami optikailag válogatott volt, és 2/3 áron mint az új.. (ami 50-50 esélyel optikailag jó vagy kiválló, vagy közepes. esetleg sz*r)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.01. 14:43

Biztos, hogy kell egy kezdőnek saját távcső? Egyáltalán nem biztos! Lehet, hogy többre megy azzal, ha egy szakkőrbe irányítjuk, ahova szinte ingyen elmehet, rendszeresen. Olyan szakkőrt válasszunk, ahol van profi távcső, és bele is tud nézni, jó vezetője van, és hasonó társai is lesznek. Ezzel sokkal többet használunk, és ráadásul spórolhatunk is, mert ha mégse érdekli annyira, mint gondolta, akkor nem marad a spájzban egy profi drága, vagy egy ócska eladhatatlan szerkezet! Ha meg úgy alakul a dolog, akkor majd eldönti, hogy mit vesz, eget, vagy távcsövet, apót, vagy tükröset, binót, vagy monót, esetleg egy gyengébb akromátot. Ha már a szakkőrben sokat tapasztalt, akkor remélhetőleg nem is lesz szüksége itt tanácskérésre! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.01. 14:55

Imre írta:Biztos, hogy kell egy kezdőnek saját távcső? Egyáltalán nem biztos! Lehet, hogy többre megy azzal, ha egy szakkőrbe irányítjuk, ahova szinte ingyen elmehet, rendszeresen. Olyan szakkőrt válasszunk, ahol van profi távcső, és bele is tud nézni, jó vezetője van, és hasonó társai is lesznek.


És igen, Ezek a lehetőségek csak úgy hemzsegnek egy dunántúli kis faluban.. :lol: Mondjuk nekem anno mázlim, volt, 35 éve volt szakkör. Aztán a szakkörvezető elköltözött..
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.01. 15:13

attila dezső írta:
Imre írta:Biztos, hogy kell egy kezdőnek saját távcső? Egyáltalán nem biztos! Lehet, hogy többre megy azzal, ha egy szakkőrbe irányítjuk, ahova szinte ingyen elmehet, rendszeresen. Olyan szakkőrt válasszunk, ahol van profi távcső, és bele is tud nézni, jó vezetője van, és hasonó társai is lesznek.


És igen, Ezek a lehetőségek csak úgy hemzsegnek egy dunántúli kis faluban.. :lol: Mondjuk nekem anno mázlim, volt, 35 éve volt szakkör. Aztán a szakkörvezető elköltözött..

A gyerekek legalább fele városokban él, tehát ami minden másodiknak megoldás lehet, az nem is hasznos? :o
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.01. 15:22

attila dezső írta:Pl én is fél évig "vadásztam" egy ED 80-ast az aprón, ami optikailag válogatott volt, és 2/3 áron mint az új..


Más:
Használod még a 150-es F/6-ot?
De belekezdtél egy 200-as Newtonba is igaz?
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”