EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2017.10.30. 08:06

Érdeklődve figyelem ezt a vitát. Először az a vita tárgya hogy ugyan az-e az SW és a Celestron. Pedig senki nem tudja biztosan... Azután azon megy a vita hogy van-e egyáltalán minőségellenőrzés és ha van akkor milyen. De ezt sem tudja senki biztosan... Azután meg van állapítva hogy ez szar. Egyáltalán nem szar, ha el tudod dönteni hogy milyen mechanikát szeretnél. Fotózni akarsz vagy "nézelődni"? Én nem mennék boldogabban oda a távcsőhöz ha tudnám hogy sokkal pontosabb a követés. Sőt, verném a fejemet a falba hogy miért adtam ki hatszor annyi pénzt egy jobb minőségű mechanikáért ha úgysem használom ki a tudását. Viszont arra amire én használom arra a szar EQ-5 GOTO nekem tökéletes. Most akkor az SW EQ-5 szar vagy tökéletes??? Vagy csak az embernek tisztában kell lennie a saját igényeivel? Vagy csak olyan rossz a szemem hogy a Napfoltok megfigyelése közben nem veszem észre a csigakerekek illesztési hibáit? Mindegy, jó lesz nekem ez a szar is, úgysem tervezek fotózni a távcsövemmel...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.30. 08:44

Zsolti82 írta:... Vagy csak az embernek tisztában kell lennie a saját igényeivel? ...


Pontosan.
Ezért írod, hogy jó, én meg hogy szar.

De olyan embert is ismerek, aki a Paramount-ra is azt mondja, hogy szar...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Guest

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.10.30. 08:49

:lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem is EQ6 gotom van,még az első eresztésekből.Valóban igen SZAR volt.Aztán nekiláttam kijavítani.Most már elköltöttem csak a gotora 400 ezret kb.(2 éve leégett a vezérlő panelje is)---Nosza vettem másik panelt.

30perces expók tömegét készítem vele .Igaz sok sok mani ment rá.Hihetetlen dolgokat találtam a szerkezetben.Talan még Hitler is ott volt,csak elmenekült szétszedésnél. :mrgreen:

Szóval nem mindegy hogy veszek valamit,és utánna meg megy a dili mert nem működik rendesen.

Azt mondják javult a dolog mára.( :roll: )
Az én SZAROM is működik már mint egy FELNŐTT :roll: :roll: --Igaz én mertem,és tudtam bütykölni

Kép ott van az asztrofotóknál,bizonyítva hogy FELNŐTT LETT AZ ÉN KIS LÖKÖZZ EQ GOTOM!! :P :P
Hogy fényképezni tudjak elköltöttem mára már több mint 2 millát.Ebbe minden benne van.
Tudom nagy marha vagyok :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2017.10.30. 08:56-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.30. 08:56

Azonos tapasztalatokkal, egy véleményen vagyunk, Gebe.

Egy kicsit is komolyabb munkához szerintem csak azért érdemes venni kínai mechanikát, mert nem nulláról kell megépíteni a cuccot, hanem van már valami, amit meg lehet bőrözni (bár sokszor ez sem egyszerű...). Nekem is ilyen "bőrözött" cuccom van.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.30. 08:59

GEBE írta:... Hogy fényképezni tudjak elköltöttem mára már több mint 2 millát.Ebbe minden benne van.
Tudom nagy marha vagyok :roll:


Ebből már egy helyből jó (értsd: 90%-os) mecha is kijött volna... :D
Persze, utólag mindig okosabb az ember.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Guest

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.10.30. 09:13

Világos!
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.30. 09:18

SW EQ3 fejem (bolti vadi új (?)) katasztrófa. A bolti vélemény "ezek ilyenek". Ez van, használom, még csak átverve sem érzem magam. Celestront kellett volna, késő bánat. Vagy van amin lehet keresni, van amin nem. Ki tudja.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.10.30. 09:44

Én éppen igyekszem kicsit tuningolni az EQ3-n, mert webkamerás fotózáshoz is elképesztően remeg, használhatatlan lesz a videó.
6,5 mm-es rozsdamentes anyagból hegesztettem hozzá egy befoglaló alapot. /a varratokat ne nézzétek, csúnyák/Persze jól elhúzta, kalapáltam eleget, mire újból belefért az eredeti vékony alu öntvény darab.
Mivel a célzás ellenére sem tudom úgy átfúrni az ilyen vastag anyagot, ahol kellene, eleve úgy terveztem, hogy műanyag perselyt teszek bele, amin már pontosabban sikerül átjutni. Ez így is lett, szép óvatosan közelítettem a méretet így most mondhatom, hogy egész jól van illesztve, csak préselve tudom a tengelyeket a helyükre tenni. Jelenleg épp festem, meg még hátra van az, hogy valamennyire állítható tüskéket-lábvégeket csináljak hozzá.
Közben persze sokszor eszembe jutott , hogy csinálhattam volna másképp, akár egyszerűbben is, de ez most ilyen lesz:)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.30. 10:13

Zoli, ez Bresser EQ 3-2? Régebben már kérdeztem, de elkerülte a figyelmed. Az enyém közvetlen fával illesztetten nagyon stabil. Hiányzik nagyon egy óramotorja. Tudsz megoldást?
Sidius

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.30. 10:16

Íme az alig használható tuningja! :D
Jó lesz az a hegesztés ha fogja! Hihetetlenül sokat kell gyakorolni ezt is, hogy jó és szép is legyen egyszerre. Egy 60 év körüli bácsit egyszer kérdeztem, hogy mióta hegeszt iparszerűen? Azt mondta, hogy 40 éve, de minősítése csak harminc éve van. Úgy érzi, már elég biztos a keze, de tökéletesen sosem lehet megtanulni.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”