A sötét energia kérdőjelei

géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.12. 12:26

Nem is tudom mit mondjak. Az ilyesmi igen szorakoztato is tud lenni. Egyébként sem hiszek a felnőttnevelésben. A hűlye felnőve végleges. Itt az agresszivitás inkább gyerekemberre jellemző.
szabiku
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.09.16. 20:56

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2016.12.15. 00:15

Nyugodtan bárki utánaolvashat a Kozmofórumon, az írásaimnak.
Azt fogja észrevenni, hogy leginkább engem osztottak és káromoltak agresszíven.

D. Gyula (és néhány híve) igen mérges, és haragszik rám, mert cáfolom az általa "Novobátzky-effektusnak" elnevezett "megváltozik a nyugalmi tömeg" nézetét, és igaznak tartom az E=mcc összefüggést.

Miért kellene hallgatnom félrevezető, hamis nézetekre?? Agresszív az, ki azokat rám akarja erőltetni.
Vannak elismert könyveim és írásaim, mint pl. Nagy Károly, Novobátzky, és Landau művei, stb...(sok más)
Ezekből én kellő megértést tudok szerezni, hogy értelmes elgondolásokkal értelmes hozzászólásokat tegyek.

Egyébként a Kozmofórumon aki nem Gyula és követői nézeteit vallja, azokat ott előbb-utóbb mind megkövezik. Persze az áltudományos vagy hamis nézetekkel én sem értek egyet. (És így van ez pl. az előbb említett két dolog tekintetében is..: http://kozmoforum.hu/viewtopic.php?f=28&t=269&start=163 )


u.i.:
Az előbbi linken található írásomban véletlenül elírtam kb. a kétharmadánál található mondatomban a képleteket (ami egyébként könnyen észrevehető): c négyzettel nem osztani kell a tömeget, hanem szorozni.
Itt a javított mondat:

Az "igazi" (azaz nem nyugalmi) entalpia a teljesen általános E = mcc összefüggés alapján MM cc, vagy infinitezimális anyagdarabra δMM cc.

Egyébként folytatva a téma (ahogy benne meg is ígértem) a Szkeptikus fórumon fog majd nemsokára megjelenni, mert itt sem új topikot nem tudok nyitni, sem képleteket nem tudok megjeleníteni..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabiku 2016.12.22. 05:46-kor.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.15. 07:08

A Marx nem egy totumfaktum. Helyedben komolyabb szakforumot keresnék a saját érdekedben. Látod, nem tudunk Hozzád felnőni. Gondolom rossz irányban kezdted. A Nagyok java magyar gimnáziumokbol lett elinditva. Te melyikbe jártál ?
szabiku
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.09.16. 20:56

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2016.12.15. 19:37

Majd keresgélek, hátha van.. :)
Én szakközépbe jártam, és nem bántam meg. Akkoriban az elektronika érdekelt, és azzal már szereztem is egy szakmát, és képzettséget, mely a főiskolán jelentős előnyt jelentett a gimnáziumból jöttekkel szemben.
A természettudomány (elméleti fizika és a hozzá kellő matek) csak később kezdett el főként érdekelni.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.12.15. 20:39

Mit végeztél akkor végül is ? Ez az elméleti matek vagy csillagászat nekünk úgyis kínai, úgyhogy lehet azt se fogjuk érteni, amit te fogsz itt majd előadni. :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.12.15. 20:41

dgy írta:Nem szoktam már idejárni, de most nem tudom megállni, hogy figyelmeztesselek benneteket.
Felhő- és trollmentes új esztendőt kívánok minden amatőrcsillagásznak!
dgy


Kedves Gyula !

Azért valahogy csak leskelődtél itt is ezek szerint, amúgy néha lehetnél itt, örülne neked sok mindenki szerintem. Bár a rossz idők miatt nem sokat tudunk bámulkodni az égen, lehet néha elmélkedni is jó lenne

Üdv Béla.
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: dgy » 2016.12.15. 20:47

...amúgy néha lehetnél itt, örülne neked sok mindenki szerintem.

Mások meg nem örülnének. :(

Akit azok a témák érdekelnek, amikről én szoktam írni, megtalál a kozmofórumon: http://kozmoforum.hu

Onnan még egyetlen érdeklődőt sem zavartunk el, kizárólag az agresszív trollokat.

dgy
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.15. 21:48

Gyula (dgy) kedves, vegyétek már vissza ezt az eegyenlőmcénégyzetet, jobban tudnátok kezelni is nálunk. Hogy válaszoljunk neki arra amit Ő sem ért. Ti legalább sejtitek mit akar. Ezért pld. távcsőves bemutatokkor elsőnek vennélek Titeket. Talán a tőbbiek is megigérik. Mekkőtjűk a boltot?
szabiku
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.09.16. 20:56

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2016.12.16. 19:05

tobe_ írta:Mit végeztél akkor végül is ?

Villamosmérnökként végeztem. Rádióhírközlési szakirányon, ami lényegében azt jelenti, hogy viszonylag sokat foglalkoztunk antennákkal, antennarendszerekkel, elosztott paraméteres tápvonalakkal, EM hullámokkal, hullámterjedéssel, jeltovábbítással, modulációkkal, stb...

tobe_ írta:Ez az elméleti matek vagy csillagászat nekünk úgyis kínai, úgyhogy lehet azt se fogjuk érteni, amit te fogsz itt majd előadni. :)

Valóban nem egyszerű dolgok, amik érdekelnek, de hát nem tehetek róla. :)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.16. 21:08

Mi sem.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”