Viccek

Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.10.22. 22:11

Attila írta:Azt nem ismerem; én Miskolcon voltam.
MDA

Sejtettem a születési helyből. ;)
Üdv: Frigyes
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.10.23. 10:24

A biciklikerék nagyon merev a sűrű acél-küllőzésnek és az acél felninek köszönhetően.


Hát, vannak ellenkező irányú tapasztalataim...
Egy-két éve nekitekertem frontálisan egy autónak. Csak pár km/h-s sebességgel. Az autón talán a rendszámtartó törött el. Az biciklikerekem 888-as alakú lett... Pedig neki is műanyag lökhárítója volt.

Most (már hosszú idővel az eset után) a biciklim mindkét kereke cserére szorul, a küllők szépen kitöredeztek.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.10.23. 13:07

A kép szerint a bicajgumi is jól bírta. :D

Ez csak egy fotó, semmit sem tudni róla. Az is lehet egy film forgatáson elkapott jelenet.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.10.24. 09:57

Ja és rákerestem mert már az elején gyanús volt, a GammaX kínai bicaj. :)
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.10.24. 10:29

Tom írta:Ja és rákerestem mert már az elején gyanús volt, a GammaX kínai bicaj. :)

Azért illik be oda gyönyörűen a kerék, nincs kompatibilitási hiba. Méghogy a kínaiak nem tudnak rendszereket illeszteni! :lol:
Üdv: Frigyes
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.10.24. 10:57

https://plus.google.com/+AudiUSA/posts/7yE3KWUK5b5

Mindezek ellenére én továbbra is elképzelhetőnek tartom (persze biztosra nem fogadnám), hogy a bicaj okozta a képen látható sérülést. Mondjuk, úgy 70-30%-ra ("érzésből...").

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.10.24. 11:47

Attila írta:https://plus.google.com/+AudiUSA/posts/7yE3KWUK5b5

Mindezek ellenére én továbbra is elképzelhetőnek tartom (persze biztosra nem fogadnám), hogy a bicaj okozta a képen látható sérülést. Mondjuk, úgy 70-30%-ra ("érzésből...").

MDA

Nekem csak az a nagyon furcsa, hogy a bringa kereke is erősen deformálódott. Még ha egy gagyi minőséget feltételezek is a keréknél, komoly erőhatás kell ahhoz, hogy ekkorát deformálódjon. Ha ránagyítok a kerékre, nem látom a küllőkön azt a tipikus deformitást, ami egy ilyen roncsolódáskor kialakul. Itt nekem nagyon szabályosak a küllő-közök, márpedig egy ekkora C betű (em már nem nyolcas) rohadtul összekócolja a küllőket (törés, deformálás stb.). Továbbá hogy a fenébe állt bele a bringa a mégha gyenge spoilerbe? A két test tömeg különbsége miatt szerintem simán ellökte volna a kocsi. A bringakerék akkor is így nézne ki, de nem beékelődve. Az első villa nincs deformálva látszólag, így nem lehet az, hogy a bringa beékelődött valami, meg a kocsi közé.
Ergo vagy tényleg törték egymást, de utána a fénykép kedvéért "beillesztették" a bringát, vagy Photoshop. De már túl sokat pörögtem rajta. :roll:
Ettől eltekintve viccesnek vicces.
Üdv: Frigyes
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.10.24. 11:56

Frigyes írta:... Nekem csak az a nagyon furcsa, ...


Nézd meg jobban, a küllők is erősen görbültek az alakváltozott íven.
Másrészt a bicaj nem magában gurult, hanem ember ült rajta, így jelentős tömegerőt (tehetetlenséget) képviselt az ütközéskor.

Most, hogy én is megnéztem nagyítva, szinte biztos vagyok benne, hogy valós helyzet látható a képen (most már 90-10%-ban).
Szerintem csak annyi a poén része, hogy a biciklit németnek írták. De mint írtam a legelején, én abban is kételkedtem... :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.10.24. 12:40

Attila írta:
Frigyes írta:... Nekem csak az a nagyon furcsa, ...


Nézd meg jobban, a küllők is erősen görbültek az alakváltozott íven.

MDA

Lehet, hogy igazad van. Sok változós egyenlet.
Nekem anno a versenyen belém szálló kísérő autó törte a felnit is, a küllők szanaszét álltak, bár az nem ilyen szappantartó volt sem a bringa, sem a velem hátulról intim viszonyt létsítő kocsi részéről. És az ütközéstől bringával együtt elszálltam, mint a győzelmi zászló.
Szerintem túlelemeztük a dolgot, nevessünk egyet az abszurditásán (is). :lol:
Remélem nem így fog kinézni a csájníz SW tubusom, ha "beleütközök" vele egy eddig általam nem látott égi ojjektumba (mondjuk egy kettősbe, ha már BI-cikliről volt szó). :D
Üdv: Frigyes
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.10.24. 13:01

Szerintem is túllihegtük...
De jópofa poén (és van alapja)!

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”