Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.12. 14:54

Tom írta:... Feldolgozáshoz meg a Registax-ot használom.


Tamás!

Ismersz a Registax-hoz valami valóban használható, gyakorlatias megközelítésű leírást magyarul?
Vagy csak angolul érdemes keresgetni?


Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.05.12. 15:22

Szerintem csak azt, amit te is ismerhetsz, van egy leírás 3-as registax-hoz, az alapján el lehet indulni.

De igazából angol nyelvű anyagok a mérvadóak.
Youtube-n is lehet keresgélni, talán egy magyar videó ott is van, ha jól emlékszem, de most nincs időm utánanézni.

Igazából jó lenne egy friss magyar leírás egy hozzáértő tollából (billentűzetéből), bemutatva az összes funkcióját, mert sok kapcsoló van amikhez nem is nyúlok, pedig lehet, hogy hasznosak lennének.
Lac
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.05. 13:43

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Lac » 2016.05.12. 16:10

Én is csak angol változatot ismerek, de sok képpel ;) . Néhány kulcsszó alapján szerintem el lehet rajta ballagni:
http://www.astronomie.be/registax/previewv6paul.html
Ha elkezded használni úgyis leegyszerűsíted.
Van pár minta wavelet készlet itt http://www.madpc.co.uk/~peterl/DSOs/GWSchemes.html, de azt is biztosan összeraksz majd magadnak sajátot.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.12. 16:52

Lac írta:Én is csak angol változatot ismerek, de sok képpel ;) . ...


Köszönöm a tippeket.

Alapvetően tudok angolul, ráadásul viszonylag jól (már vagy húsz éve nap mint nap használom a munkámban, és pl. az FS2 vezérlő user's guide-ját is én fordítottam magyarra), csak "lusta" vagyok. :oops:

De akkor továbbra is az angol szövegek között keresgélek...

Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.05.12. 18:56

Nálam meg a laptopot is cserélni kéne már, mert a 640x480 videót is csak 10fps-sel tudja venni, de azt is csak ha a kedve, mivel jön a meleg, kirakok majd valami desktop PC-t inkább, valamelyik hátha elég gyors ehhez, mert van egy régi webkamerám, aminek lehet sokkal élesebb a képe, mint amit most használtam, csak ahhoz még valami tartót kell varázsolni , hogy be tudjam dugni a helyére. Azt néztem még spanyol oldal is elég sok van csillagászati témában, már el is kezdtem tanulni a spanyolt is, más miatt is, ebbe a programozásban is mindig kell valamit tanulni, akkor meg már mindegy, ha pár élő nyelvet is gyakorolgatok.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.05.13. 10:44

Még ajánlani tudom a polarisos előadásokat, nem tudom fel van-e töltve ilyen előadás videón, de egyszer Molnár Pétertől hallottam erről a témáról, igaz erősen összefoglalva mégis pár trükköt el tudtam csípni, pl. nem minegy melyik képkockáról indítja el az ember a kidolgozást (legjobbról kell) a másik, hogy a manuális képválogatással nem jut az ember jobb képhez (főleg a befektetett energia függvényébe), elég jó a program algoritmusa.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.05.13. 10:50

Erre én is magam jöttem rá, hogy egy jó, éles nem torz képkockából kell indulni, zajos képnél blur filter 10 értékkel ajánlatos, meg a képnél a Limit-elésnél a Show stack graph-ot használni, a grafikonon kiválasztva a javát a csúszkákkal és kész.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.13. 10:57

tobe_ írta:Erre én is magam jöttem rá, hogy egy jó, éles nem torz képkockából kell indulni, ...


És ezt hogy a túróban lehet kiválasztani???
Tök szubjektív, nem?

Esetleg nincs valami segéd-paraméter hozzá?
Pl. FFT kép/érték, vagy valamilyen "általános élességi mérőszám"?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.05.13. 11:05

Végül is ha Limiteljük a jobb képekre, akkor a jobbakat választja bele, de hogy melyik a kiinduló kép azt meg jobb, ha te mondod meg neki én is ezt tapasztaltam, az elsőnek képzett átlagolt képből meg ismét kiindulva újra stackelni. No, de akármit is csinálunk, azért kutyából nem lesz szalonna, ha nagyon gyatra a kiinduló képsorozat, meg nagyon torzak is egymáshoz a képek, meg zajosak.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.05.14. 15:42

Szia Attila!

Ez egy ős régi,de magyar leírás:

http://scharekf.hu/dotroll/csillag/csil ... gistax.pdf

A lényeg -szerintem- benne van.

Zoli
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”