Könyv-kérdés

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.01.31. 10:55

SzZoli írta:Sziasztok,

azért nem kell szidni a netet. Megvan mindennek a helye. A netnek is, a könyveknek is.


Ilyenről szó sincsen, honnan veszed? Csupán a tények lettek leírva.

üdv.,.
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.01.31. 11:01

Vizi Péter írta:Lemondtam a könyv kiadásáról, ...


Néhány hete olvastam egy hírt valamelyik portálon, nevezetesen, hogy újra terjedőben van az audio (compact) kazetta!!! (Nem vagyok biztos benne, hogy a fiatalok tudják-e egyáltalán, mi az...)

No persze nem a hangminősége miatt, attól - már saját idején is - a bakelit lemez is sokkal jobb volt, a mai CD, DVD vagy SACD felvételekről nem is beszélve. Sokkal inkább a "kézzel fogható zene" igénye miatt!

Az igaz, hogy egyre több ember tölt le akár hivatalos, fizetős webhelyekről audiofil stúdióminőségű FLAC felvételeket (pl. http://www.linnrecords.com/linn-downloads.aspx), akár ingyen a Youtube-ról mindenféle szar MP3-at, nem elégszik meg a "bitek" birtoklásával az adathordozóján, kell neki hozzá valami igazi, fogható "matéria" is (főleg, ha fizetett is az online hozzáférésért). Amit lehet nézegetni, fogdosni, lapozgatni, amire rá van írva a szerző és előadó neve, a számok címei, a felvétel körülményei, egy kép, ami az album hangulatát jelzi, stb. (Magam is így vagyok ezzel.)

Ezért egyre több kiadó, aki elérhetővé teszi a zenét kiváló minőségben a letöltő oldalán, az - mintegy mellékletként, ingyenesen, vagy némi többlet pénzért - odaadja az anyagot kazettán (esetleg CD-n) is.

A fentiek miatt van bennem némi remény, hogy a nyomtatott anyagok (így a könyvek is) újra "divatba fognak jönni", amint az emberek egyre többen jönnek rá az online bithalmazok fenti hiányosságára.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.01.31. 11:39

Attila, mondasz valamit. Az a státusz szimbólum is jelent valamit láthatóan a lakásban. Ez jó. Szeretem a könyvet. Belegondolva, szerencsétlen besugárzás (nap, egyéb..) egy teljes ilyen digi kultúrát megsemmisít. Ami a polcon, kissé tovább tart. A nyomtatott legtovább.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.01.31. 12:06

Ilyenről szó sincsen, honnan veszed?


Sokan sajnálkoztak azon, hogy mennyire terjed a net.

Pl. D.Laci írta:
... a jövőt illetően elég borúlátó vagyok... Sajna ez terjed az idősebbek körében is. Felgyorsult körülöttünk az információáramlás.

Miért baj az, ha felgyorsult körülöttünk az információáramlás ? Ez szerintem kifejezetten jó dolog.
És mint írtam, a könyveknek is megvan a helyük. (Én már nem is férek el tőlük, és most rendeltem újabb hármat...)
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2016.01.31. 12:26

SzZoli!
Önmagában az információáramlással nem volna baj - ha a helyén tudnánk kezelni a dolgokat, de nem tudjuk (legalábbis a nagyon nagy többség nem képes rá). Hihetetlen jó, hogy van netes hozzáférés egy csomó olyan dologhoz, amihez egyébként nem volna. Adatbázisok, programok, stb.
De ahogy Mádai Kolléga felvetette, jelenleg még talán az első, mindent elsöprő digitális-online-virtuális hullám korát éljük, amiben a júzerek elfelejtik, hogy az ántivilág értékeit nem kéne kidobni talmi csillogásért cserébe.
Nézd meg, az okostelókat mire használják a népek...
Avatar
Nbazs
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.12.10. 21:39

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Nbazs » 2016.01.31. 12:30

D.Laci írta:Osztom mindhármotok véleményét, de a jövőt illetően elég borúlátó vagyok.
Nézzétek meg a fiatalabb generációt menet közben az utcán, az ebédlőasztalnál /már amelyik családban ez megtűrt dolog/ a színházban előadás alatt lógnak a neten a telefonnal.
Könyvet alig vesznek kézbe, szinte minden info a netről jön.
Sajna ez terjed az idősebbek körében is. Felgyorsult körülöttünk az információáramlás. A Föld ellentétes oldalán történt eseményekről másodpercek alatt tudomást szerezhetünk.
A könyv mindig érték volt és az is marad.
Mindent a helyén kell kezelni.
Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk tenni kell a tapasztalat, ami lássuk be a korral gazdagodik az emberben.
Öröm ránézni egy-egy szép kiadványra, ma délután pont Péter Csillagatlasz Kistávcsövekhez című könyvét és a Planiszférát forgattuk nagy örömmel az unokámmal.
Nagy szerepünk van benne, hogy a fiatalabakkal ezt megértessük!

D.Laci

Nagyon egyetértek ezzel, nehéz ügy ez.
Sokat változik a világ rövid idő alatt is. Míg én annak idején könyvtárba jártam információt-gyűjteni 1-1 házi dolgozathoz, a nálam 10 évvel fiatalabb unokatesóm ezt már a netről tette meg (tanára se a könyvtárat, hanem a netet javasolta információgyűjtéshez).
Bevallom egy időben én is a telefonomat nyomkodtam a reggeli munkába menetel közben, újabban inkább egy könyv a társaságom. Egyáltalán nem tartom lehetetlennek, hogy a könyvek szerepe ismét felértékelődjön, de ehhez tényleg kell a fiatalabb korosztály felé a minőségi ösztönzés, és kellenek a minőségi kiadványok is. Ezért is sajnálom Péter döntését, és ezért hiányolom nagyon pl. az Amatőrcsillagászok kézikönyvének aktualizált kiadását, de itt legalább még van remény.

(Sajnos a kötelező olvasmányok iskolai rendszere sokakat inkább csak eltávolít az olvasástól, emlékszem én is mennyivel szívesebben olvastam olyan ajánlott könyvet, ami leköt, mint amit kínszenvedés volt muszájból elolvasni.)

Régen a tudás volt az érték, aztán az volt a sikeres, aki tudta hogy mit hol talál meg, manapság már keresni se nagyon kell tudni, viszont a legnehezebb, ahogy Péter is írta, kiszelektálni a sok "információ" közül mi a tényleges érték és mi a (sajnos egyre több) selejt.
SW 120/600 RFT, SW 127/1500 MC, AZ-4, EQ-3
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.01.31. 13:59

SzZoli írta:Sziasztok,

azért nem kell szidni a netet. Megvan mindennek a helye. A netnek is, a könyveknek is.



Zoli!
Először olvasd el figyelmesen mit írnak a többiek, utána kommentáld!

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.01.31. 14:00

Vizi Péter írta:SzZoli!
Önmagában az információáramlással nem volna baj - ha a helyén tudnánk kezelni a dolgokat, de nem tudjuk (legalábbis a nagyon nagy többség nem képes rá). ...


Értem, hogy Te is értékeled a net lehetőségeit. Sajnálom, hogy nem tudsz kiadni egy olyan könyvet, ami sokakat érdekelne (engem is). De ennek, meg a többi könyved napi 1 példányos eladásának az oka az is, hogy a csillagásztábor kicsi, az érdeklődőké sem túl nagy...

A net minden jónak és rossznak a közvetítője. Lehet rontást levevő találatokat kapni. De az összes más csatornán lehet. A TV-ben ott vannak az asztrológus műsorok. A bulvár újságokban a horoszkóp-zöldségek. Az ilyesmi mindig elérhető, nemcsak a neten.

... jelenleg még talán az első, mindent elsöprő digitális-online-virtuális hullám korát éljük, amiben a júzerek elfelejtik, hogy az ántivilág értékeit nem kéne kidobni talmi csillogásért cserébe.


A júzerek az ántivilág értékeit nem azért dobják ki, mert azok értéktelenek, hanem mert nem érdekli őket, az újabb tartalmakat meg a neten érik el a leggyorsabban. Ők, ha könyvesboltba néha benéznek, nem az általunk értékesnek tartott tartalmakat keresik.

Nézd meg, az okostelókat mire használják a népek...


Nem tudom. Én az enyémet 99%-ban telefonálásra, 0,99%-ban SMS írásra, a maradékban GPS-es térkép nézésre használom. Egyszer néztem rajta menetrendet. (Borzasztó azon a kis billentyűzeten gépelni!) Meg is sikerült állapítanom, hogy a vonatom a csatlakozást lekéste.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.01.31. 14:05

Először olvasd el figyelmesen mit írnak a többiek, utána kommentáld!

Elolvastam. Az tűnt ki belőle, hogy eléggé net-ellenes hangulat alakult itt ki.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.01.31. 14:10

SzZoli írta:
Először olvasd el figyelmesen mit írnak a többiek, utána kommentáld!

Elolvastam. Az tűnt ki belőle, hogy eléggé net-ellenes hangulat alakult itt ki.


Szó sincs róla. Valamennyien használjuk és szeretjük a netet. Csak minden info forrást a helyén kell kezelni.
De ezen ne húzd fel magad, nem éri meg.

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”