Láttam valamit

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
Diego
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.05. 18:12

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Diego » 2015.04.21. 23:32

Ma azaz 2015.04.21-én 21 óra 10 perckor láttam egy különös tárgyat. Cserkúton térdeltem a dobson/newton-om mellett és amikor fel akartam kelni, szabad szemmel láttam egy sötétszürke szabályos háromszöget, melynek mindhárom csúcsában halvány fény világított. Gyorsan haladt Ny-K irányban, és teljesen hangtalanul. Hirtelen billent egyet balra, mint amikor bedől egy repülőgép forduláskor, de sokkal gyorsabban és eltűnt.

Szerintem ilyet láthattam:
http://www.pokolraveluk.com/content/ind ... &Itemid=55
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.04.22. 07:38

Diego írta:Ma azaz 2015.04.21-én 21 óra 10 perckor láttam egy különös tárgyat. Cserkúton térdeltem a dobson/newton-om mellett és amikor fel akartam kelni, szabad szemmel láttam egy sötétszürke szabályos háromszöget, melynek mindhárom csúcsában halvány fény világított. Gyorsan haladt Ny-K irányban, és teljesen hangtalanul. Hirtelen billent egyet balra, mint amikor bedől egy repülőgép forduláskor, de sokkal gyorsabban és eltűnt.

Szerintem ilyet láthattam:
http://www.pokolraveluk.com/content/ind ... &Itemid=55


Szia!

Általad felvázolt paraméterei és mozgása tekintetében nem valószínű, hogy csillagászati jelenségről van szó. Igaz, egy emberi szemlélő rengeteg szubjektivitást, előítéletet belevisz a megfigyelésbe. Az emberi szem, és agy hihetetlen dolgokra képes, ha korlátozottak a megfigyelési viszonyok. Én is láttam már furcsa fényjelenségeket, de a legtöbb esetben egyszerű fénytörésről volt szó, vagy csak könnyes volt a szemem ... :)
Szóval, mivel ezek alapján nem csillagászati jelenség, és újabb dolgokat úgysem fogunk megtudni róla, ezért ez ennek az oldalnak a témáiba nem illeszkedik be. Vannak erre szakosodott oldalak, talán ott próbáld meg. Egészen biztosan nagyon sok érdekes teóriát fogsz hallani.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2015.04.22. 21:16

Diego írta:Ma azaz 2015.04.21-én 21 óra 10 perckor láttam egy különös tárgyat. Cserkúton térdeltem a dobson/newton-om mellett és amikor fel akartam kelni, szabad szemmel láttam egy sötétszürke szabályos háromszöget, melynek mindhárom csúcsában halvány fény világított. Gyorsan haladt Ny-K irányban, és teljesen hangtalanul. Hirtelen billent egyet balra, mint amikor bedől egy repülőgép forduláskor, de sokkal gyorsabban és eltűnt.

Szerintem ilyet láthattam:
http://www.pokolraveluk.com/content/ind ... &Itemid=55



Szia, megnéztem a Flightradar 24-en a tegnap esti napot. Az említett időpont +/- 3 percben több, mint 10 repülőgép repült arra. Volt, amelyik pontosan NY-K irányba tartott. Sok gép megy arra, főleg Air Serbia, meg DHL tehergépek. A légifolyosóban pont ott van egy elágazás. Aki DK irányba tart, ott dob egy jobbost.
Sztem simán egy DHL tehergépet láttál (annak nincsen kabinvilágítása, mint egy utasszállítónak), de van
két helyzetjelző világítása, meg az orra villog, és pont úgy néz ki lentről, mint egy UFO. Ha van egy kis szél, ami irányodból fúj a gép felé, semmit nem hallasz belőle.

Nem kell rögtön UFO-ért kiálltani, ha látsz valamit. Elég akkor, ha leszáll melléd, és kimászik belőle pár kis zöld emberke. Akkor meg FOTÓZZ!!!!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.04.22. 23:49

Pár perce láttam egy szép meteort, Hajdúnánás felett, északkelet felől haladt délnyugat felé, kb. 20 foknyi szakaszon felfénylett, Jupiterrel kb. egyező fényességre, és színre is olyasminek mondanám, csóva is látszott, de el is tűnt az is hamar. Pont kimentem egy percre, szerencsém volt.
Diego
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.05. 18:12

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Diego » 2015.04.30. 12:03

Kukac írta:
Diego írta:Ma azaz 2015.04.21-én 21 óra 10 perckor láttam egy különös tárgyat. Cserkúton térdeltem a dobson/newton-om mellett és amikor fel akartam kelni, szabad szemmel láttam egy sötétszürke szabályos háromszöget, melynek mindhárom csúcsában halvány fény világított. Gyorsan haladt Ny-K irányban, és teljesen hangtalanul. Hirtelen billent egyet balra, mint amikor bedől egy repülőgép forduláskor, de sokkal gyorsabban és eltűnt.

Szerintem ilyet láthattam:
http://www.pokolraveluk.com/content/ind ... &Itemid=55



Szia, megnéztem a Flightradar 24-en a tegnap esti napot. Az említett időpont +/- 3 percben több, mint 10 repülőgép repült arra. Volt, amelyik pontosan NY-K irányba tartott. Sok gép megy arra, főleg Air Serbia, meg DHL tehergépek. A légifolyosóban pont ott van egy elágazás. Aki DK irányba tart, ott dob egy jobbost.
Sztem simán egy DHL tehergépet láttál (annak nincsen kabinvilágítása, mint egy utasszállítónak), de van
két helyzetjelző világítása, meg az orra villog, és pont úgy néz ki lentről, mint egy UFO. Ha van egy kis szél, ami irányodból fúj a gép felé, semmit nem hallasz belőle.

Nem kell rögtön UFO-ért kiálltani, ha látsz valamit. Elég akkor, ha leszáll melléd, és kimászik belőle pár kis zöld emberke. Akkor meg FOTÓZZ!!!!


Köszi, hogy bolondnak nézel. Én nem kiáltottam UFO-ért. Ez egyértelműen NEM utasszállító gép volt (szabályos szürke háromszög), nem villogott rajta semmi, csak halványan világított. De szerintem hagyjuk a témát, mert nem ide való.
Anti
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015.04.14. 12:16

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Anti » 2015.05.02. 20:18

Kb másfél éve nekem is volt hasonló élményem. Nagyon hasonlót láttam hangtalan volt és gyors.
Nos hogy mennyire idevaló vagy sem, sztem vitatható hiszen észlelés közben láttam énis.
Nemtaláltam róla szintén semmi magyarázhatót úgy nemis törődtem vele túlságosan, nemláttam értelmét.
Nekem a szomszéd viselkedése is megmagyarázhatatlan. ;)
Anti
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015.04.14. 12:16

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Anti » 2015.05.02. 20:22

BIZTOSUFÓÓÓ!!!
WestBam
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.07.11. 20:08

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: WestBam » 2015.07.14. 21:52

Sziasztok!

07.11-én este 24:00 körül nézegettem Eger mellett a felhősávok között amit éppen sikerült. Sikerült 2db műholdat is szépen követnem bár sok minden nem látszott belőlük csak egy világító pont volt mindkettő. Elképzelni sem tudom mikor mit láttam mert az égismeretem még kb. nulla. A lényeg: sikerült befognom déli irányban viszonylag alacsonyan egy csillaghalmazt amiben éppen gyönyörködtem volna és ekkor áthúzott a képen egy műholdszerű valami de ami különleges volt benne az az, hogy három egymástól szabályos távolságra lévő pontból állt amik egy egyenlő szárú háromszöget alkottak. Szerintetek mi lehetett? Sima műhold vagy valami spécibb eszközt láthattam? Műholdakat már a 80-as évek óta figyelek meg az égen szabad szemmel távcsővel még nem volt szerencsém hozzájuk. Ilyen furcsát még nem is láttam eddig. Nagyítás 50x-es volt az adott időpontban. Sajnos a sok felhősáv között pillanatokon belül el is tűnt így nem tudtam jobban megfigyelni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2015.07.14. 22:59

Jó messzi repülő?
DavidE
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.10.16. 23:36

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: DavidE » 2015.07.14. 23:41

Üdv!

Ha itt megint szóba kerültek az azonosítatlan ojjektumok, akkor én is megkérdezném, hátha jártasabb valaki a légi közlekedésben:

néhány hete én is láttam szabad szemmel felpillantva egy gyanúsan mozdulatlan árnyat ami gyorsan áthúzott, az alakját nem tudom biztosra mert nem világított, valószínűleg madár volt alacsonyabban de például van rá esély hogy valami lopakodó járkált felettünk? Ha nagyon meg kéne mondanom én háromszöget mondanék az alakjára, csak hogy tovább szítsam az éledező misztikumot:D Tehát egy szó mint száz, vannak/lehetenek olyan repülők, amik nincsenek kivilágítva?

Dávid
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”