Guide

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.11.30. 23:31

Janicsillagasz írta:Nem tudom, én a 8.0-t használom, annak az adatai 2001-esek. kellene a friss WDS katalógus bele.... :arrow:


Sziasztok kettőscsillagászok!

Most kaptam az értesítést, hogy hozzászólás van ebben a topicban, és úgy látom, hogy rám van szükség ;)
Hogy a honlapomról hova tűnt az említett fájl, azt nem tudom, meg már nem is találom, helyette föltettem "wds2012.tdf" néven. A kettő között vélhetően pusztán annyi eltérés van, hogy nem a 2011-es WDS-t használja, hanem a 2012-est! De mindez lényegtelen, mert ha a jelen pillanatban letölthető katalógusnak nem változtatták meg a szerkezetét, akkor tökéletesen használható. Én most ennek nem tudok utána nézni, de ha valami probléma lenne, akkor jelezzétek, és rövid időn belül utána járok a dolognak.

Mindenkinek kellemes telepítést, nemkülönben szép csillagos éjszakákat, sok sikeres kettősészlelést kívánok!
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.01. 06:34

Hálás köszönetem! :mrgreen:
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.01. 21:05

Porrima írta:
Janicsillagasz írta:Nem tudom, én a 8.0-t használom, annak az adatai 2001-esek. kellene a friss WDS katalógus bele.... :arrow:


Sziasztok kettőscsillagászok!

Most kaptam az értesítést, hogy hozzászólás van ebben a topicban, és úgy látom, hogy rám van szükség ;)
Hogy a honlapomról hova tűnt az említett fájl, azt nem tudom, meg már nem is találom, helyette föltettem "wds2012.tdf" néven. A kettő között vélhetően pusztán annyi eltérés van, hogy nem a 2011-es WDS-t használja, hanem a 2012-est! De mindez lényegtelen, mert ha a jelen pillanatban letölthető katalógusnak nem változtatták meg a szerkezetét, akkor tökéletesen használható. Én most ennek nem tudok utána nézni, de ha valami probléma lenne, akkor jelezzétek, és rövid időn belül utána járok a dolognak.

Mindenkinek kellemes telepítést, nemkülönben szép csillagos éjszakákat, sok sikeres kettősészlelést kívánok!


őőőőő most akkor mit is kell csinálni ezzel a sok adattal? A TDF nekem kínai...... még a leírást olvasva is csak kérdőjelek röpködnek felettem.... Számítógéphez annyit értek hol kell bekapcsolni....
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.02. 00:45

Janicsillagasz írta:
Porrima írta:
Janicsillagasz írta:Nem tudom, én a 8.0-t használom, annak az adatai 2001-esek. kellene a friss WDS katalógus bele.... :arrow:


Sziasztok kettőscsillagászok!

Most kaptam az értesítést, hogy hozzászólás van ebben a topicban, és úgy látom, hogy rám van szükség ;)
Hogy a honlapomról hova tűnt az említett fájl, azt nem tudom, meg már nem is találom, helyette föltettem "wds2012.tdf" néven. A kettő között vélhetően pusztán annyi eltérés van, hogy nem a 2011-es WDS-t használja, hanem a 2012-est! De mindez lényegtelen, mert ha a jelen pillanatban letölthető katalógusnak nem változtatták meg a szerkezetét, akkor tökéletesen használható. Én most ennek nem tudok utána nézni, de ha valami probléma lenne, akkor jelezzétek, és rövid időn belül utána járok a dolognak.

Mindenkinek kellemes telepítést, nemkülönben szép csillagos éjszakákat, sok sikeres kettősészlelést kívánok!


őőőőő most akkor mit is kell csinálni ezzel a sok adattal? A TDF nekem kínai...... még a leírást olvasva is csak kérdőjelek röpködnek felettem.... Számítógéphez annyit értek hol kell bekapcsolni....


Az 1. oldalon van az alábbi hozzászólásom:

Az egyik kettőscsillag topicban felmerült a kérdés, hogy a legújabb WDS katalógust hogyan lehet betölteni a Guide alá?
A válasz egyszerű, és ez vonatkozik más katalógusokra is.
A katalógust a wincsin levő Guide könyvtárba kell tenni, és kell hozzá még egy TDF fájl. A Guide-ban meglevő TDF azért nem jó, mert emlékezetem szerint 2001 óta megváltozott a katalógus szerkezete. A jelenleg érvényes TDF állományt feltettem a honlapomra, letölthető a http://porrima.bacska.eu/wds2011.tdf címen.
A tdf fájlt mindenképpen a Guide könyvtárba kell tenni, indításkor a program automatikusan érzékeli és feldolgozza, beépíti. Maga a katalógus lehet máshol is, de akkor a TDF első sorában az útvonalat módosítani kell. A katalógus neve a TDF szerint WDS2011.TXT, ha más néven akarjuk, akkor a TDF első sorában a nevet is helyesbíteni kell.

A katalógust a USNO oldaláról kell letölteni.

Én már azt hittem, hogy ezen túl vagy! Amint említettem, nem lehetetlen, hogy az utóbbi két évben módosítottak a formátumon, és akkor esetleg nem működik a TDF. Ha így lenne, akkor jelezd, megoldjuk.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.02. 19:25

Fogalmam sincs mit hogy kell, egyáltalán nem értek a számítógéphez mint mondottam. Az USNO oldalán megvan a katalógus a négy különböző "felosztás" szerint és az egész egyben, de ezt hogy töltsem le? Csak másoljam át egy word dokumentumba? És utána? A TDF-et megnyitva megint egy csomó számomra ismeretlen adathalmaz van..... azt hogy tudom lementeni? Bocsi de én nem számtech sulit végeztem hanem vagyonőrit :D :oops:
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.02. 23:56

Janicsillagasz írta:Fogalmam sincs mit hogy kell, egyáltalán nem értek a számítógéphez mint mondottam. Az USNO oldalán megvan a katalógus a négy különböző "felosztás" szerint és az egész egyben, de ezt hogy töltsem le? Csak másoljam át egy word dokumentumba? És utána? A TDF-et megnyitva megint egy csomó számomra ismeretlen adathalmaz van..... azt hogy tudom lementeni? Bocsi de én nem számtech sulit végeztem hanem vagyonőrit :D :oops:


Akartalak keresni, de nem volt rá eddig időm. A feladat sokkal egyszerűbb, mint gondolod, leírom.
Először is töltsd le a TXT formátumú WDS katalógust a http://ad.usno.navy.mil/wds/Webtextfile ... recise.txt URL-t használva (tehát most ezt a levélből megteheted). Wordot felejtsd el, az nem kell ide, elrontaná! Ezt a 25 MB körüli állományt úgy ahogy lejött a netről, tedd bele a Guide vincsin lévő könyvtárába, és nevezd át wds2012.txt-re. Másold be ugyanabba a könyvtárba az én honlapomról letöltött tdf fájlt - és indítsd el a Guide-ot. Ha szerencséd van, akkor a katalógusok listájában új tételként megjelenik a wds2012 nevű katalógus, ami valójában 2014-es ugye. Kapcsold be, és ha a 2001-es is be lenne kapcsolva ugyanabban a listában, akkor azt kapcsold ki, mert a kettő üti egymást. Ezután vidáman nézegetheted a térképen a legfrissebb kettősadatokat; ha mégsem, akkor írjál, és megnézzük, mi a probléma. Én az előbb ránéztem a katalógusra, nem látom, hogy megváltoztatták volna a formátumot, de ez csak feltételezés (csak nagyon indokolt esetben módosítanak, amióta a WDS létezik, 30 éve, én két esetről tudok).

Sok szerencsét, semmi para, menni kell neki!

Ui.: Közben eszembe jutott, hogy van egy még egyszerűbb megoldása a katalógus letöltésének!
Ahol megtaláltad a 4 darabot, meg az egybent, oda menj rá a fenti katalógusra, és az egér jobb gombjával nyisd meg a helyi menüt! Ott találsz egy olyan tételt, hogy "Mentés más néven...". Arra klikkelj, és utána kiválaszthatod először a Guide mappáját, majd névnek beírod a wds2012.txt-t. Megtörténik a letöltés, bemásolod a tdf-et, és utána ahogy fentebb le van írva.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.03. 07:23

Hmm.... ha rámegyek hogy link letöltése másként akk egy kis jegyzettömböt tölt le.... de megmutatom milyen ablakom van..... pusztán mentés más néven nálam nem létezik.... WIN7-em van.

Névtelen.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 10:50

Janicsillagasz írta:Hmm.... ha rámegyek hogy link letöltése másként akk egy kis jegyzettömböt tölt le.... de megmutatom milyen ablakom van..... pusztán mentés más néven nálam nem létezik.... WIN7-em van.

Névtelen.png


Nagyon jó, hogy mellékelted a képernyőmentést: ott van a kis ablak 4. sorában "Link mentése másként...", erre kell kattintani. Nálam (Win XP) ekkor megjelenik egy új ablak, ahol ki lehet választani a célmappát és megadni a fájlnevet.
Én a Win7-et nem ismerem, ha a kattintás utáni "kis jegyzettömbről" is küldenél képernyőt, akkor hátha okosabbak lennénk. Ennek a funkciónak működni kell!
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2014.12.03. 12:19

Sajnos a tdf fájl most se elérhető. Elküldenéd e-mailben?
üdv, Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 13:11

gabo67 írta:Sajnos a tdf fájl most se elérhető. Elküldenéd e-mailben?
üdv, Gábor


Ennek az oldalnak az első hozzászólásában írtam, hogy 2012-es néven tudtam feltenni a honlapra. Most kijavítottam azt a hozzászólást is, ahol a link van, kipróbáltam, így a legegyszerűbb.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”