Mutasd az okulárjaidat!

Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.10.24. 23:20

Janicsillagasz írta:... Viszont belenéznék egy 120 fokos explore-ba is xP


Nekem van egy 100°-os Explore Scientific oklim (20mm-es), de már azt sem lehet normálisan belátni...
Szinte oldalról kell belenézni, ha a LM szélén lévő csillagokat is látni akarod.
Én biztosan nem fogok 80-85°-osnál nagyobb LM-jű okulárt venni. Nekem nem kényelmes.
Ráadásul brutál drága...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2014.10.25. 20:55

Gabor
Nagy erdekel varom a Radian 4 mm es Zeiss Orthoszkopikus 4 mm okularok oszehasonlitast,kerlek ozd el velunk az eredmenyt.
Nekem van egy 6 mm-es Radian de nincsen 6 mm-es Orthoszkopikus okularom.
A legkozeleb a Vixen 5 mm-es Ortho okularom.
Tele Vue nem gyart Radian okularokat mert ez konkurencia let volna a Delos okularoknak,az Ethos le szukitet verzioja.

DSC00368.JPG


Attilaval egyet ertek.
Van egy 2 huvelykes hadi 72 fok ''Zeiss -Busch'' Erfle okularom amelyk mar hurok kozt kuldot sokal korszerub okularokat.
Megis az jar az eszemben a mezo blendet 42 mm-tol 36 mm-re le szukiteni es 60 fok lato mezovel eszlelni.
Igy meg szabadulok a mezo 20 % kulso peremen letezo '' optikai szornyetegektol''.

DSC00364.JPG


Udv,Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.10.25. 22:09

Mircea írta:Tele Vue nem gyart Radian okularokat mert ez konkurencia let volna a Delos okularoknak,az Ethos le szukitet verzioja.


Tényleg nem szerepel a honlapjukon, de kapható.
Ez mióta van így? (Lemaradtam kicsit erről az infóról :)
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.10.25. 23:31

mizar írta:
Mircea írta:Tele Vue nem gyart Radian okularokat mert ez konkurencia let volna a Delos okularoknak,az Ethos le szukitet verzioja.


Tényleg nem szerepel a honlapjukon, de kapható.
Ez mióta van így? (Lemaradtam kicsit erről az infóról :)

Kb 2 éve kezdte a Televue kivonni a forgalomból a Radiánokat. Nem nagyon van már ezekből raktáron sehol csem....
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.10.25. 23:57

SzarkaLevente írta:Kb 2 éve kezdte a Televue kivonni a forgalomból a Radiánokat. Nem nagyon van már ezekből raktáron sehol csem....


Ha valaki igényes, jó képminőségű, mégis "viszonylag olcsóbb" oklit akar, de nem ragaszkodik mániákusan a hatalmas LM-höz, akkor szerintem az egyik legjobb választás a TeleVue "ősrégi" Plössl sorozata.
Még ma is kapható (ezek a TV legolcsóbb üvegei), és az ársávjában gyakorlatilag verhetetlen. (Ebben a műfajban - úgymint kis LM okulárok - csak a Zeiss ortho-i - pl. a Baader-től - jobbak, de sokkal kényelmetlenebbek, és még kisebb a LM-jük.)
Nekem majdnem a teljes sorozat megvan, és ha nem CCD-zem, akkor szinte mindig azokat használom.
Csak ajánlani tudom - rizikómentesen.
Pl. itt:
http://www.makszutov.hu/termek/televue-plossl

Persze vannak jobb lencsék is, de sokkal drágábban.
Ezek az okulárok "best-buy"-jai...
Szerintem.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.10.26. 07:57

Nem reklámozni akarok, csak tanácsot adni. Aki szenved az okulár párásodásától, az szerezzen be egy páramentesítő rendszert (makszutovban pont árulnak ilyet). Nagyon jó eszköz!!!!!! Nyoma sincs a párának.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2014.10.26. 09:28

SzarkaLevente írta:
mizar írta:
Mircea írta:Tele Vue nem gyart Radian okularokat mert ez konkurencia let volna a Delos okularoknak,az Ethos le szukitet verzioja.


Tényleg nem szerepel a honlapjukon, de kapható.
Ez mióta van így? (Lemaradtam kicsit erről az infóról :)

Kb 2 éve kezdte a Televue kivonni a forgalomból a Radiánokat. Nem nagyon van már ezekből raktáron sehol csem....


Talán még az utolsó forgalomba lévő példányok elérhetők:
http://www.tavcso.com/
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Varus
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Varus » 2014.10.26. 13:08

Attila írta:
SzarkaLevente írta:Kb 2 éve kezdte a Televue kivonni a forgalomból a Radiánokat. Nem nagyon van már ezekből raktáron sehol csem....


Ha valaki igényes, jó képminőségű, mégis "viszonylag olcsóbb" oklit akar, de nem ragaszkodik mániákusan a hatalmas LM-höz, akkor szerintem az egyik legjobb választás a TeleVue "ősrégi" Plössl sorozata.
Még ma is kapható (ezek a TV legolcsóbb üvegei), és az ársávjában gyakorlatilag verhetetlen. (Ebben a műfajban - úgymint kis LM okulárok - csak a Zeiss ortho-i - pl. a Baader-től - jobbak, de sokkal kényelmetlenebbek, és még kisebb a LM-jük.)
Nekem majdnem a teljes sorozat megvan, és ha nem CCD-zem, akkor szinte mindig azokat használom.
Csak ajánlani tudom - rizikómentesen.
Pl. itt:
http://www.makszutov.hu/termek/televue-plossl

Persze vannak jobb lencsék is, de sokkal drágábban.
Ezek az okulárok "best-buy"-jai...
Szerintem.


MDA


Nekem három TV Plössl okulárom van, egy régebbi, az 1990-es évekből származó 2"-os 55 mm-es példány, illetve az újabb sorozatból egy 25, illetve 8 mm-es darab. A 105/600-as refraktoromban, az 55 mm-es darabot használva gyakorlatilag a látómező legszélén is kiváló a képalkotás: a csillagok csak egy egészen hajszálnyit torzulnak. Hihetetlen darab, nem értem hogy tudták ilyen jól elkészíteni ezt az okulárt.
Érdekes módon ugyanezzel a távcsővel az újabb, 25 mm-es példány észrevehetőbb torzulást ad a látómező legszélén.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2014.10.26. 19:23

A Fujiyama HD-Ortho okulárokat használ e közületek valaki, milyenek ezek az orthók?
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.10.26. 19:42

Varus írta:[... Hihetetlen darab, nem értem hogy tudták ilyen jól elkészíteni ezt az okulárt.
Érdekes módon ugyanezzel a távcsővel az újabb, 25 mm-es példány észrevehetőbb torzulást ad a látómező legszélén.


Ez nem az okulárok eltérő "kora" miatt van... A régi tervezésű és az újabb, átdolgozott TV Plössl típusok nem különböznek egymástól ilyen durván. Sőt, alig észrevehető a különbség - ha van egyáltalán.

Ugyanakkor a fókusz csökkenésével (azaz az okli fényerejének a növekedésével) egyre nehezebb a LM szélein is biztosítani a tökéletes korrigáltságot. Ezért ugyanazon LM-jű okulár-család hosszabb fókuszú példányai (pl. TV Plössl 55mm) mindig jobbak, mint a rövid fókuszú testvérei (TV Plössl, 25mm), bármilyen gyártmány bármelyik családját is teszteled.

Nekem is megvan az 55mm-es TV Plössl: valóban zsírkirály!
(Persze a többi is, a fentiek figyelembevételével.)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”