A fekete lyuk és a földi élet.

Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: A fekete lyuk és a földi élet.

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.01.28. 16:36

Érdekes dolgok ezek, de vajon mit befolyásol, ha igaz, vagy ha nem ? Ettől megváltozik valami, tovább ,maradhat fenn az emberiség ? Költői kérdések. Ha emiatt, bármi is győz, valami olyanra rájönnek, ami hatással lehet, az talán számít.
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: A fekete lyuk és a földi élet.

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2014.01.28. 17:31

Nem értem, miért kell egy tudóst elítélni azért, mert esetleges tévedését elismerve mást állít, mint 20-30-40 évvel ezelőtt?
Ennyi idő alatt bőven fejlődik annyit a tudomány, hogy egy régi elmélet már ne legyen életképes...

Csak a politikusok tévedhetetlenek... :)
axis61
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.04. 23:29

Re: A fekete lyuk és a földi élet.

Hozzászólás Szerző: axis61 » 2014.01.28. 18:55

lacus66 írta:Nem értem, miért kell egy tudóst elítélni azért, mert esetleges tévedését elismerve mást állít, mint 20-30-40 évvel ezelőtt?
Ennyi idő alatt bőven fejlődik annyit a tudomány, hogy egy régi elmélet már ne legyen életképes...


Ezzel egyet tudok érteni. Valami ilyesmire céloztam Einstein és a kozmológiai állandó kapcsán.

Banzai, írod: "Benne van a cikkében hogy nem létezik fekete lyuk úgy ahogy azt idáig gondoltuk, mármint hogy a fény nem tudja elhagyni." Szerintem itt a lényeg: _úgy ahogy_
Valamint: " ...utóbbi években szigorúan tagadja egy ilyen entitás működését." Egyértelmű tagadást nem olvastam tőle -ami természetesen nem zárja ki, hogy igazad van- csupán azt, hogy a jelenleg általunk ismert Univerzum létrejöttéhez nem volt szükség semmilyen magasabb, teremtő erejű intelligencia közreműködésére. Szerintem nem ugyanaz.
Banzai
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.12.04. 17:06

Re: A fekete lyuk és a földi élet.

Hozzászólás Szerző: Banzai » 2014.01.28. 18:59

lacus66 írta:Nem értem, miért kell egy tudóst elítélni azért, mert esetleges tévedését elismerve mást állít, mint 20-30-40 évvel ezelőtt?


Az a baj, hogy ez az öregnél rendszeres, amúgy a nagyobb baj még egyszer az szerintem, hogy rendszeresen kinyilatkoztat a legkülönfélébb témakörökben (nevét, ismertségét fel(ki)használva), amely megnyilvánulások nem különülnek el kutatói megnyilatkozásaitól. Rengeteg ember készpénznek veszi azt amit ő mond bármilyen témában is tegye, és ha rendszeresen változtatgatja a hitét, véleményét az emberiség legnagyobb horderejű témáiban(isten, ufók, eutanázia, időutazás, fekete lyukak, MI....), hiteltelenné válik ő, de ami a nagyobb baj, meginog az átlagember tudományba vetett hite. Továbbra is fenntartom hogy ez árt a tudománynak.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”