Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.17. 13:28

Sanyilaci írta:már csak a többieknek kellene visszajönnie, nomeg a szekérnek a régi kerékvágásba visszatalálnia.

Ezért kértem korábban a moderátorokat a bizonyos topicnak az újranyitására. Többen kifejezetten annak a bezárása miatt távoztak. (De az sem tett jót a dolognak, hogy az új szabályzatban olyasmi van, hogy a moderátorok döntéseit nem lehet kritizálni. Miért ne lehetne? )
Skirka
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.03.02. 22:39

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Skirka » 2014.01.19. 12:48

Érdekesnek találom a reakciókat egy topik lezárása kapcsán. Próbálom kitalálni mi is a műfaja egy ilyen fórumnak.
Szűk "szakmai" eszmecserék, technikai eszközökről, észlelési technikákról? Az elméleti kérdések csak a most elfogadottnak tekintett, a tudományos élet "golyóálló" magyarázatainak boncolgatásából ismertetéséből állhatnak?

Természetesen a fórum fenntartóinak szíve joga, hogy milyen témát tűrnek meg és milyeneket nem.
Azonban szerény meglátásom szerint egy ilyen nyílt fórum alkalmas lehet a természettudományok iránti szimpatizánsok számának növelésére is. DGY ebben a tekintetben is hatalmas munkát végzett, és végez, remélem nem adja fel. A tudomány szponzorai az egyszerű adófizetők, akik közül néhányan az egyszerű könnyen használható fórum adta lehetőségeket használhatják kérdéseik, gondolataik megbeszélésére, információk begyűjtésere.
A mérhetetlen sok kulturális szemét, a VV és Győzike színvonalú műsorok, az áltudományos irományok és reklámok özönében felnövekvő, még épelméjű, a tudományok iránt érdeklődő emberkéknek üdítő színfolt lehetne akár ez a fórum is, ha nem ijesztik el őket.
Igen, a laikus tud hülyeségeket beszélni és kérdezni. A felvetések el tudják téríteni az eredeti témától a beszélgetés fonalát.
Bizonyára nem én vagyok az egyetlen, akinek nincs még egy ici-pici színházi látcsöve sem, mégis érdeklődik a kozmológia, a csillagászat és úgy általában a modern fizika iránt az érdeklődő laikus szintjén.
El lehetne gondolkozni azon, hogy ezt a fórumot emiatt tényleg érdemes egy zárt, szűk szakmai közönség igényeihez alkalmazkodó fórummá tenni.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: hanee » 2014.01.19. 13:09

Sanyilaci írta:Bizonyára észrevetted, hogy egy napja senki nem válaszol az egyszerű kérdésedre. Ennek megvan az oka.
Nem akarlak rögtön a regisztrálásod másnapján elijeszteni az Észlelő Amatőr Csillagászok Nagyszerű Közösségétől, de rossz fórumban tetted fel a kérdést. Itt senki nem foglalkozik ilyenekkel. Nincs "csillagászati jellege" ugyanis. Ha azt kérdezted volna, hogy mivel kell megtörölgetni a szemüveged lencséjét akkor biztos lenne sok-sok válasz, de ilyen hülyeségekkel itt nem foglalkoznak, sőt be van tiltva. Ne szívd mellre, csak fogadd el. Szó nélkül.
Sajnálom, ha csalódást okoztunk neked, de itt ez a policy. A PR osztály amúgyis erősen alulfinanszírozott itten HR téren, senkit nem érdekel egy-egy potenciális szimpatizáns.


Kedves Sanyilaci!

Nem ismerlek személyesen, persze ettől még lehet, hogy megfordulsz a Polaris Csillagvizsgálóban, vagy más helyi szervezetnél, de a fenti hozzászólásod alapján erősen kétlem, hogy személyesen részt vennél az MCSE munkájában, vagy bármilyen módon a csillagászat népszerűsítésében (akár más egyesület berkeiben).

Magam és azok nevében akik hozzám hasonlóan ritkán nyilvánulnak meg itt a fórumon azokban a topicokban amelyekben te rendszeres hozzászóló vagy, azonban személyesen részt vesznek az egyesület munkájában kikérem ezt a sértő megnyilvánulást.

Az egyesületben ténykedő emberek a munkájukat ellenszolgáltatás nélkül, szabadidejükben végzik beleértve a szervezet fenntartását, bemutatók tartását, mindenféle jelenlétet személyesen és interaktív módon, az interneten. Azok az emberek akiket fikázol a fórumon évek, vagy akár évtizedek óta fáradhatatlanul tartanak csillagászati bemutatókat, előadásokat, szakköröket, foglalkoznak a kezdőkkel, rovatot és cikkeket írnak.

Te mit tettél eddig az egyesületért? Mit tettél a csillagászat népszerűsítéséért? Szívesen beszélgetnék erről.
Szerinted a fenti hozzászólásod mennyiben járul hozzá ahhoz, hogy aki benéz erre a fórumra az szívesen jöjjön vissza, esetleg személyesen ellátogasson valamelyik csillagvizsgálóba?

Üdvözlettel,
Hannák Judit
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.01.19. 13:12

Skirka írta:Bizonyára nem én vagyok az egyetlen, akinek nincs még egy ici-pici színházi látcsöve sem, mégis érdeklődik a kozmológia, a csillagászat és úgy általában a modern fizika iránt az érdeklődő laikus szintjén.
El lehetne gondolkozni azon, hogy ezt a fórumot emiatt tényleg érdemes egy zárt, szűk szakmai közönség igényeihez alkalmazkodó fórummá tenni.


Kedves Péter!

Csupán egyetlen topic lett lezárva. Az összes többi elmélettel foglalkozó topicon nyugodtan folytatódhatna tovább a beszélgetés.

Üdvözlettel,
Jakabfi Tamás
Jat
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.01.19. 15:26

hanee írta:
"Magam és azok nevében akik hozzám hasonlóan ritkán nyilvánulnak meg itt a fórumon azokban a topicokban amelyekben te rendszeres hozzászóló vagy, azonban személyesen részt vesznek az egyesület munkájában kikérem ezt a sértő megnyilvánulást."

Hannák Juditnak ebben és az egész levelében teljesen igazat adok.

Egyébként aki a csillagászattal kapcsolatos egyes részletekre kiváncsi, nyissa meg a Forum-ot, és ott bőven válogathat a csillagászattal, ill. ahhoz közelebb közelebb-távolabb kapcsolódó topikkal.

SzaboZoli: szerint egyesek kifejezetten ezért elhagyták a csillagvárost. Akkor nyilván nem érdekelte őket a csillagászat! - Xihar egy pohár vízben! - BQ.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.19. 16:02

Te mit tettél eddig az egyesületért? Mit tettél a csillagászat népszerűsítéséért?

Kedves Hanee!
Sanyilaci rengeteg hasznos választ adott az elméleti topicokban, főleg a Dgy kérdésekben.
SzaboZoli: szerint egyesek kifejezetten ezért elhagyták a csillagvárost. Akkor nyilván nem érdekelte őket a csillagászat! - Xihar egy pohár vízben! - BQ.

Kedves Lajos!
Ezt rendkívül cinikusnak tartom! Eddig nyilván azért voltak itt, mert érdekelte őket a csillagászat! És a fórumon történtek miatt távoztak. Sokan olyanok, akik írásait én is szívesen olvastam. Ezért sajnálom a távozásukat.

Talán dgy-t nem érdekli a csillagászat ???
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.01.19. 16:20

Kedves Sz:Zoli!
1. Különös, hogy "sanyilaci" elfogadhatatlan stilusú sorait nem tartottad sem cinikusnak, sem sértőnek, és nem tettél ellene kifogást.
2. Közölhetnél terjedelmesebb jegyzéket, kik hagyták el a Csillagvárost azért mert egy topikot, amellyel azonos tárgyú van még néhány a fórumon, bezártak?
3. DGy "többen vannak"? - BQ.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.19. 16:41

Kedves B. Lajos!
1. Kérem idézni, mely sorai voltak sanyilacinak elfogadhatatlanok, mert én az erős (és jogos) felindultságán túl semmi mást, sértőt, vagy bántót nem talaláltam.
2. Nem írok névjegyzéket, nem fogok visszalapozni, hogy annak idején hányan jelentették ezt be.
3. Dgy egy példa, akiket azok közé vettél, akik azért távoznak, mert "nem szeretik a csillagászatot". De akik itt voltak még, bizonyára azért voltak itt, mert szeretik a csillagászatot.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.20. 09:12

jat írta:Kedves Péter!

Csupán egyetlen topic lett lezárva. Az összes többi elmélettel foglalkozó topicon nyugodtan folytatódhatna tovább a beszélgetés.

Üdvözlettel,
Jakabfi Tamás

Kedves Tamás (pontosabban moderátorok!)!
Pontosan ez a baj...
Ha áthelyeztétek volna a rovat hozzászólásait egy másik meglévő hasonlóba és úgy zárjátok le, vagy akár törlitek, nem lett volna semmi... A nyilvánosság csak azt látja, hogy ez a topic, bár többen kérték, hogy ne zárjátok le, lezárásra került. A gesztus, a nagyvonalúság hiányzik a döntésetekből...
De ez a kisebbik baj! A nagyobbik:

"A fórumot használók a mindenkori moderátorok döntését nem vitathatják és kötelező jelleggel elfogadják"

Amikor beléptem a Csillagvárosba és elfogadtam magam részéről a szabályzatot, ez a pont hiányzott! Pedig ez a legkeményebb (és a legrosszabb) mondat a szabályok között.
Ennek a pontnak az indoklása részetekről elmaradt, szerintem pedig szükséges lenne!
A személyeskedésekhez nem szólok hozzá, de nagyon sajnálom, hogy azok akik kitartanak a CsV. mellett egymást marják...
Üdv,
L.
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.01.20. 09:34

Dlajos írta:

Üdvözlettel,
Jakabfi Tamás

De ez a kisebbik baj! A nagyobbik:

"A fórumot használók a mindenkori moderátorok döntését nem vitathatják és kötelező jelleggel elfogadják"

Amikor beléptem a Csillagvárosba és elfogadtam magam részéről a szabályzatot, ez a pont hiányzott! Pedig ez a legkeményebb (és a legrosszabb) mondat a szabályok között.
Ennek a pontnak az indoklása részetekről elmaradt, szerintem pedig szükséges lenne!
A személyeskedésekhez nem szólok hozzá, de nagyon sajnálom, hogy azok akik kitartanak a CsV. mellett egymást marják...
Üdv,
L.[/quote]

Kedves Lajos!

Ez a szabály elsősorban azok miatt a trollok miatt született, akiket a fórumozók is kivetettek magukból, így kitiltottunk, de mindenféle szabályra hivatkozva mind a mai napig próbálnak visszakerülni. Ez a szabály arra szolgálna, hogy végső estben legalább legyen mibe kapaszkodnunk.

Tekintve, hogy már lassan másfél hete folyamatosan kétségbe vonjátok a döntésünket, és van, aki a személyeskedéstől sem riad vissza, láthatjátok, hogy milyen szigorúan használjuk ezt a szabályt. Lehet, hogy nem a legjobb megoldás, de valami végső eszköz nekünk is kell azok ellen, akiket nyílvánosan nem szeretnék megnevezni.

Köszönettel,
Jakabfi Tamás
Jat
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”