Szolárgráf

Napészlelők fóruma
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.10.23. 12:31

Sziasztok,

elnézést, tudom, szóba került már, de nincs erőm a teljes témát átnéznem:
Hol lehet a megfelelő fotopapírt beszerezni? Ezt magatok hívjátok elő (mivel, hogy lehet az anyagokat beszerezni?), vagy elő lehet hívatni valamelyik céggel (melyikkel?)

Köszönettel:
Z.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2013.10.23. 12:45

SzZoli írta:Sziasztok,

elnézést, tudom, szóba került már, de nincs erőm a teljes témát átnéznem:
Hol lehet a megfelelő fotopapírt beszerezni? Ezt magatok hívjátok elő (mivel, hogy lehet az anyagokat beszerezni?), vagy elő lehet hívatni valamelyik céggel (melyikkel?)

Köszönettel:
Z.



Nem kell előhívni, ez fotó papír. Csak beszkenneled - invertálod (Gimp, PS vagy bármilyen képszerkesztő) és kész.
Beszerezni pl: a Wesselényi utca 10-ben a Sóos fotónál is lehet.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.10.23. 12:55

Hurrá!
Ez sokkal egyszerűbbnek tűnik, mint gondoltam volna.
De:
Csak beszkenneled

akkor ez továbbra is változtatja, mit nyelt el addig? És örökké ezt teszi? Magyarán nem is kell fixálni sem?
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2013.10.23. 13:11

Nem, semmit nem kell vele, persze nyilván függ a papír érzékenységétől, de én eleinte a fürdőszobában sötétben raktam össze stb...
Manapság simán az íróasztalon gyenge lámpafény mellett kezelem, sőt 2-3 szkennelés után (ahol azért kap fényt rendesen) még nem igazán látszik különbség.
Valószínűleg az enyém valami "lassú" papír.

Azt csináltam, elsőre, hogy levágtam egy csíkot amin egy kis részt leragasztottam, hogy ott ne kapjon fényt.
Majd kiraktam a napra és figyeltem, kb 15 perc után bebarnult.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2013.11.19. 21:10

Sziasztok.
5 hónapot átfogó, legújabb felvétel elkészült, (helyszín ötletért, köszönet apámnak) a papír a szokásos (míg el nem fogy :D ) Bromofort ISO 200 BN0 kamera iránya: kelet. A kamera ezúttal is egy vitaminos doboz volt, "atombiztos" kétszeres kábelkötegeléssel rögzítve:

http://www.csillagvaros.hu/index.php/ga ... toid=13662


és a fényszedő alkalmatosság akcióban:

http://2.bp.blogspot.com/-BNcBizNKBoQ/U ... A9p050.jpg
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
K.Károly
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.15. 13:48

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: K.Károly » 2013.12.15. 20:41

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, mint kezdő,hogy ez a két fotópapír megfelelő
Fomabrom C111 Glossy 9x13cm vagy a C 112 -es a szolárgráfhoz?
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.12.21. 17:11

A Nap útja látható 2013.06.21 - 2013.12.21 közti időben az alábbi képeken. A felső kép álló hengeres elhelyezésű, az alső fekvő hengeres lyukkamerával készült. Az alsó képen az Országos Levéltár épülete, a Mátyástemplom tornya is látszik, balra egy 8 emelet magas fa takarta ki a kép kicsiny részét. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: hanee » 2013.12.26. 18:01

Obszidián írta:
hanee írta:Kedves Szolargrafistak!

A felveteleket szivesen latom a naprovatban, egyelore emailben. Kerlek leirassal egyutt kuldjetek, hogy feldolgozhassam oket.
Email cimemet megtalaljatok a Meteor elejen.

Judit


http://meteor.mcse.hu/index.php?option= ... Itemid=272

Holvan itt az email címed? Én nem találom......
Obszidián.


Kedves Obszidián!

Sajnos itt valamilyen okból még nem lett átírva (szóltam az illetékeseknek), azonban az email címemet számtalan helyen felleled, a Meteor nyomtatott példányában, a nap.mcse.hu címen és az aláírásomban található weboldalakon.

A biztonság kedvéért leírom ide is: hannak pont judit kukac gmail pont com.

Továbbra is várom a rovathoz a szolárgráf felvételeket emailben, minden mennyiségben!

Judit
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
MaxiOli
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:24

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: MaxiOli » 2013.12.27. 23:46

Halihó!

Többen közületek ismernek személyesen, akik nem azok meg majd megismernek.. ;)
Ez az első posztom a csillagváros fórumán, így egyből a legszebb képeimet mutatnám meg.

Mind Forte BSP4-es papírra készült

Egy igen jól sikerült darab. D-i tájolással, a háttérben az Országházzal, az előtérben az alsó rakpart. A Dunán szépen látszik a nap tükröződése is.
Méret: Filmesdoboz
Kihelyezés: 2013 Nyári napforduló
Bevétel: Téli napforduló előtt 5 nappal
Expo: 6 hónap
Kép

Tetőnkről elég szép a kilátás, így ezért kapott helyet ez a szolárgráf a kéményünkön.A végeredmény magáért beszél.
Méret: Átmérő 102mm magasság: 125mm
Kihelyezés: 2013 Nyári napforduló
Bevétel: Téli napforduló előtt 5 nappal
Expo: 6 hónap
Kép

Saját kertünkben készült szolárgráf.
Talán az egyik legszebben sikerült ezévi szolárgráf.
Jobbra az üvegtéglás házfalunk. rajta szépen látszanak a visszatükröződő szolárgráf csíkok. középtől kicsit jobbra egy érdekes rész látható. Szellemképesen ott egy autó (Apósom, több hetet segített nekünk a nyáron, és ott parkolt.) A kocsi ablakáról szépen visszatükröződött a nap.
Méret: h: 70mm d: 42mm
Kihelyezés: Nyári napforduló
Beszedés: Téli napforduló
Expo: 6 hónap
Kép

Persze készült jópár másik is. Akit érdekel ezen a térképen megnézheti, hogy hova raktam ki, és mennyi és hol maradt meg.

Ami meg a mostani szezont illeti, Judit képét csatolnám, mert a MÉRET A LÉNYEG!:
Kép

Valamint ezúton kérdezném, hogy Forte papíron kívül tudtok-e olyat, amit aránylag olcsón be lehet szerezni? Ha igen milyet és hol?

Jelenleg az alábbi Forte papírokkal fut egy (előre láthatólag 5 hónapos) összehasonlító tesztem:
FPN2, FPS1, BSP0, BSP4, BS4, BN0, BH0, Color P-II
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Szolárgráf

Hozzászólás Szerző: hanee » 2014.03.18. 07:50

Kedves Észlelőtársak!



2014-ben Országos Szolárgráf Akciót indítunk! Szeretnénk, ha a 2014. júniustól decemberig tartó szolárgráfos szezonban az ország minden tájára eljutnának és felvételt készítenének kameráink. A felvételeket ezután 2015 év elején feldolgozzuk, kiértékeljük és a – remélhetőleg – szebbnél szebb felvételeket megosztjuk tagtársainkkal is.

Akciónk lényege ennek az egyszerű, olcsó és látványos eszköznek a népszerűsítése, valamint annak megfigyelése, összehasonlítása, hogy az ország különböző pontjain mennyi napos időt regisztrálnak kameráink.

Mit kell tenned, ha szeretnél ennek te is a részese lenni? 

Küldj egy e-mailt a nap@mcse.hu email címre, vagy postai levelet a Naprovat részére (cím: Hannák Judit, 1042 Budapest, Petőfi utca 24. 9/27). Az emailben vagy levélben kérjük, add meg teljes nevedet és pontos címedet is. 

Minden jelentkezőnek 2 db előre elkészített, fotópapírral is ellátott szolárgráf kamerát küldünk postán.

Jelentkezést a határon túlról és külföldről is elfogadunk, azonban kérjük kedves tagtársainkat, hogy ilyen esetben egy előre felbélyegzett, közepes méretű buborékos borítékot küldjenek postán.

A kamerákat 2014. június 21-én este, vagy június 22-én reggel kell kihelyezni, majd kint hagyni december 21-ig (december 21-én este kell begyűjteni). Beszedésük után postán kell visszaküldeni őket a Naprovat részére, a fenti címre. Ezután a bennük lévő felvételek azonos körülmények között kerülnek feldolgozásra.

A kamerák mellé részletes leírást küldünk arról, hogyan kell kihelyezni és mikre kell odafigyelni a kihelyezésük, begyűjtésük, visszapostázásuk során.


Judit
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Válasz küldése

Vissza: “Nap”