Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Tomasz
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:59

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Tomasz » 2013.03.05. 14:23

raro28 írta:Az lenne a kérdésem hogy nagy különbség van-e a kettő között?

A nagyobbal kicsit fényesebbek az objektumok, és a kicsit halványabb csillagokat is meglátod.
Ha egymás mellett lenne a kettő, és össze tudnád hasonlítani, alighanem észrevennéd az árnyalatnyi különbséget.
A kisebb viszont könnyebb és kevesebb helyet foglal, és ha jól tudom van rajta fotómenet. Fotóállványra is rárakhatod.
Ha a hordozhatóság nem elsőrendű szempont, akkor a nagyobbat venném. Ellenkező esetben a kisebbet.
koviandri
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.03.05. 07:42

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: koviandri » 2013.03.05. 14:54

koviandri írta:Sziasztok, új vagyok itt. Azért regisztráltam, mert segítséget szeretnék kérni. Közeleg a kislányom születésnapja és szeretnék neki venni egy csillagászati távcsövet. Első távcső lenne. Csak is a legolcsóbbak jöhetnek szóba. Kérem ne írjátok, hogy drágábbat vegyek, mert már ezek az árak is meghaladják a költségvetésünket.
Szerintetek a Celestron vagy a SkyWatcher a jobb minőség?
Celestron PoweSeeker 60 AZ új 19000
Celestron PowerSeeker 60 EQ ezt használtan láttam 15000 Ft
Skywatcher 76/300-as mini Dobson új 15900 Ft
SkyWatcher 60/700 refraktor + AZ-2 új 19800 Ft
Köszönettel, egy aggódó apuka.


Köszönöm a válaszokat, akkor nyugodtan vehetem a Celestront használtan, mert hasonló minőségű mint a SkyWatcher? A Celestron EQ mechanikával van. Töltök fel két képet róla, valaki meg tudná mondani, hogy ránézésre rendeben van-e? Én nem értek hozzá, de ha valaki mutatna egy képet egy fényképezőgépről (azokhoz nagyon értek) akkor meg tudnám mondani, hogy kb. mire számíthat. Csak arra lennék kíváncsi, hogy árához képest (15 000) nem egy gagyi távcsőről vagy utánzatról van-e szó. Köszönöm szépen.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Tomasz
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:59

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Tomasz » 2013.03.05. 15:24

Álljunk meg egy szóra!
Ez ránézésre 60/900-as, azon az állványon úgy remeg mint a kocsonya. Pláne a dobozon feltüntetett 675x nagyításnál, ami egy vicc.
A másik probléma vele, hogy kapsz hozzá egy 4mm-es okulárt, amit nem fogsz tudni kihasználni.
Én nem venném meg, pláne nem használtan.

Amit én vennék (SkyWatcher 60/700 refraktor), az 20 centivel rövidebb, tehát jóval stabilabb.
Adnak hozzá egy 20 és egy 10mm-es okulárt, ami ideális ahhoz a távcsőhöz.
Így a nagyításod 35x és 70x, ami tökéletes. Ezt még az állvány elbírja.

Biztos örülne a lányod az elsőnek is, de az utóbbi sokkal de sokkal használhatóbb.
Én inkább rászánnám azt a plusz 5000Ft-ot.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: András » 2013.03.05. 15:27

koviandri írta:Köszönöm a válaszokat, akkor nyugodtan vehetem a Celestront használtan, mert hasonló minőségű mint a SkyWatcher? A Celestron EQ mechanikával van. Töltök fel két képet róla, valaki meg tudná mondani, hogy ránézésre rendeben van-e? Én nem értek hozzá, de ha valaki mutatna egy képet egy fényképezőgépről (azokhoz nagyon értek) akkor meg tudnám mondani, hogy kb. mire számíthat. Csak arra lennék kíváncsi, hogy árához képest (15 000) nem egy gagyi távcsőről vagy utánzatról van-e szó. Köszönöm szépen.


Fényképből csak annyit lehet megmondani, hogy ez egy klasszikus "áruházi refraktor". Mivel nagyon kis nyílásviszonyú (kis átmérő, hosszú fókusz) valószínű, hogy megüti az elvárható minőségi követelményt. Legalább nézz bele előlről, nincs -e a lencse összekarcolva, az okulárok szintúgy épek -e. Ha jó, meg lehet venni.

A hozzáadott fókusznyújtó egy lom, azt ki lehet dobni vagy cserepes virág mellé támasznak jó. A keresője is csak dekorelem. Szimpla okulárokkal azét szép képe lehet, holdkráterek, bolygók, fényesebb mélyegek láthatóak úgy max 100x nagyításig.

Az árához képest milyen... hát kb mint a fényképezőgépek esetében egy 15ezres gép. Az is drága hobbi, ez is.
Tomasz
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:59

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Tomasz » 2013.03.05. 15:33

Ha nagyon számít a pénz, akkor is inkább egy ilyet vennék.
Ez sokkal jobb konstrukció. 70/700. Okulárok 20mm, 12mm, 4mm.
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcso/csillagaszati_tavcso_bresser_skylux_ng_1713559046.html

Amit te kinéztél, azért 10 ezernél többet nem adnék.

De továbbra is azt mondom, hogy 60/700 boltból...
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.03.06. 02:51

raro28 írta:"Az lenne a kérdésem hogy nagy különbség van-e a kettő között? Úgyértem minőségben."

Ezt arra értettem hogy esetleg a kihuzat minősége, működése.

Mondjuk a 102/500 jobban vonz. A régebbihez képest az újon már módosítottak, javítottak valamit? (cső belsejének a festése, kihuzat) Vagy csak elfogyott a kék festék és a csillámos barna mellett döntöttek :)

http://www.expressz.hu/skywatcher-102-5 ... -33171515/


Szia raro28!

Tegnap délutántól nézegettem, hogy itt nálunk melyik távcső hány euró.
Természetesen a napfólia, + egy okulár, vagy egy Barlow lencse.
KÉRLEK! Ne izgasson már a 102/500-as cső, amit lehet, hogy felborított a szél és
borzalmas képe van !
Hidd el ennél jobb távcsövet nem veszel :
http://www.makszutov.hu/termek/skywatcher_80400r
Ez egy tipp-topp gép! Veszel hozzá egy Baader napszűrőt
http://www.makszutov.hu/termek/bp_nap_fogl
és egy Barloww 2x
http://www.makszutov.hu/termek/barlow_2x
Így, a nagyítások 16x - 32x - 40x -80x -os lesznek.
Mivel, amici prizmával árulják a távcsövet, így a földfelszinen
mindent egyenesállásban látsz! Az összár pont 52 000Ft.
Ez egy csodálatosan ügyes ki távcső! A természet megfigyelésre a legideélisabb!
De, a Barlow 2x lencsével, a holdat nézve, nem fogsz tudni betelni a csodás
látványtól! A napfoltokról nem is beszélek....
Ha.... még belefér a keretbe egy Gold Line 6 mm-es okli,/10 800 Ft/ azzal kész az első
szuper összeállítás.!!! Nagyitás : 16x - 32x - 40x - 67x - 80x -133x.
A 16 x nagyításnál a látómező 3,5 fok, a 133 x nagyításnál a látómező 0,5 fok, vagyis
a napkorong, vagy a holdkorong pont belefér a látómezőbe!
Remélem, hogy megfogadod a tanácsom!
Légvonalban 81 km-re lakunk egymástól, ha úgy gondolod, hogy szeretnél
belenézni egy - két hasonló kaliberű lencsés távcsőbe írjál a magánoldalamra.
Szia Bogáncs.
Machinev
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.19. 15:14

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Machinev » 2013.03.06. 13:04

Üdv az Uraknak!

Vásálás előtt állok, első távcsövemet venném meg a közeljövőben. Van is kiszemelt, egy 114/900-as Hama newton személyében, ami 10 éves.EQ2-es mechanikával. Ha jól tudom a hama forgalmazza a celestront is, már ha jelent valamit. Mindenképpen tükröset szeretnék, hiába van sok előnye a kezdőkkel szemben a lencsésnek - türelmes ember vagyok.
Elfogultság nélkül: 15ezret megér-e ez a távcső 3 okulárral + barlow-val, keresővel? A feleségem csak ennyit engedélyez, erre van keret. Az eladó korrektnek tűnik, csak személyes átvétel és kipróbálás után vehető át, és leírja a hibáit: az okulárok nem a legjobb minőségűek, a kereső nem a legjobb, viszont a főtükör kifogástalan. Keresőt és okulárt is lehetne hozzá venni a későbbiek során.

Nem lenne ez a kérdésem, ha nem adták volna el a 150/750-es Orion StarBlast 6 dobsont, pont mielőtt felhívtam...Igaz ez duplája volt, de még ez megérte volna...

Köszönöm!
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2013.03.06. 13:35

"Ne izgasson már a 102/500-as cső, amit lehet, hogy felborított a szél és
borzalmas képe van !"

Félreértés ne essék, nem feltétlenül a használtat venném meg. A nagyobbnak az új ára is belefér nekem, ugyanazokkal a kiegészítőkkel. (Még így is lefelé haladok az eredeti 120E-től) Az átmérőbeni különbség érdekelne igazán. Merthogy a 102 átmérőjű több mint másfélszerese a 80-nak.(legalábbis a felülete)
Libor
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2011.07.31. 14:01

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Libor » 2013.03.06. 13:37

Machinev írta:Van is kiszemelt, egy 114/900-as Hama newton személyében, ami 10 éves.EQ2-es mechanikával.

Erről lebeszélnélek. Inkább egy SkyWatcher 80/400-asban gondolkodnák (AZ3 állványon), vagy ha már tükröset szeretnél, akkor inkább Dobson zsámolyon mit EQ mechanikán.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.03.06. 14:34

Kedves Norbert!
Ha 15 ezer a keret és az asszony figyel, akkor nincs mese, ez jó ajánlatnak tűnik.
Azt nézd meg feltétlenül, hogy az optikák épek legyenek (se lepattogzás, se komolyabb karc, a hajszálvékony 2 centis karcocska egy ilyen kukkernél még megbocsátható), a mechanika finoman, kotyogás- és szorulás mentesen állítható legyen.
Okulárokat később pár ezer/db áron jókat lehet hozzá venni, az talán nem szúr szemet a revizornak se :D
Esetleg egy kollimációs okulár (minden Newton-távcső időnként beállítandó!) még kellhet, vagy legalább valaki hozzáértőbb a közeledben, aki így frissen rá tud nézni, minden optikai tengelyben van-e.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”