Egy nehéz mechanika születése

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2012.01.26. 22:27

A tubusba nem nagyon tudok belenyúlni, mert nem az enyém, bár tervben van egy új fő- és segédtükör foglalat. Lehet hogy még a kihuzattal is bűvölünk, de az egy későbbi saját fejlesztés lesz. A főtükör magában 10 kg, az egész tubus kompletten meg 27. Ha jól csináljuk, a főtükörtől el lehet venni 1 kg ólmot ami most fenn van.
A lábaknál nem akarom elveszteni a sok órával túl a meridiánátmeneten történő fotózást, az az egész törtállvány-elrendezés kiindulópontja. Egy komolyabb játékom még úgyis lesz a tervekkel, mire az összes alkatrész rajzát elkészíthetem. Majd akkor forgathatóvá alakítom a tengelyeket és megnézem hol lehet spórolni ütközés nélkül.
Rengeteg elem lesz 10mm vastag táblaaluból, ezeket vízzel kéne kivágatni, valahogy megpróbálom megfűzni a laborban az illetékeseket, + a kisebb alkatrészekre kaptam egy ígéretet középsulis osztályfőnökömtől, miszerint valamit CNC órán is csinálni kell a srácoknak :D
Marci
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.10.24. 22:38

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: Marci » 2012.01.26. 22:37

;)

Nem rossz, elismerésem. Hiába a fiatal lelkesedés.

Szerény véleményem szerint, de ne legyen így .... elég tetemes méret, és súly ügyileg (kb. 45 kg) szerintem nem nagyon fogsz vele kitelepülgetni. (végy egy zsák cementet, ne a 25 kg-ost, hanem az 50 -est, és pakold ki párszor a kocsiból meg vissza, plusz garázs, esetleg vidd fel egy domb tetejére). Szóval szerintem fix hely kéne neki, és ott ásd be vagy 30 cm mélyre, ráadás ha meg akarod fejelni a dolgot, előtte betonozz neki alapot. Így létra se kell (210-30) max. egy sámli :D

Én az EQ3 -sal kapcsolatban gondoltam pár tuningot, majd ha meg is valósítom jelzem milyen lett.
SkyWatcher 120 / 1000 refraktor EQ3
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2012.01.27. 00:08

Köszönöm :)

A jelenlegi fotós felszerelésemmel most se gyakran "költözök" (50 kg), de ennek oka hogy kicsit elbonyolódtak a szerelési műveletek kitelepüléskor és már az új cél árnya vetül rá. Nagyon remélem hogy ezzel ez nem történik meg, itt a fő egységeket egyszerűbben csatlakoztathatóra terveztem, igaz nehezebbek. Itthon nincs nagy gond az ég alá gurítással, mert a garázsból sík terepen kijutok az észlelőhelyre, teljesen összeszerelve is szoktam tárolni. Majdan az új mechanika kap egy nagyobb, ballonos kerekeken guruló platformot hogy ne rázza a terep, sőt füvön is haladni lehessen vele. Egyelőre ez a "fix hely" a városban. Tervbe van véve sokkal jobb helyen egy tényleges fix, letolható tetős kutrica egyik rokon udvarán, oda külön betonozott oszlop lesz és csak a mechanikafejet és a távcsövet (alapból a 25 centis) kell vinni.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.02.10. 19:51

Sziasztok !

Most olvasgattam át ezt a témát és vajon kész lett ez a mechanika vagy még alakul ?

Béla.
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2013.02.11. 10:41

Béla: Sajnos az utóbbi időben pihent a dolog, mert közbejött egy szakdolgozat, záróvizsga, stb, viszont most már munka mellett próbálom újra életre kelteni az építést. Sajnos egy másik projekttel kell versenyeznie, amit nyárra mindenképp meg akarok csinálni.
Idő közben azért gyűjtögettem hozzá az apró ötleteket.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.02.11. 18:17

Tegnap nekem is kialakult fejben egy új megvalósítandó terv, de nem mondok semmit, majd inkább mutatom, ha kész van. Ez adta az ihletet.
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Egy nehéz mechanika születése

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2013.02.11. 20:59

tobe_ írta:Ez adta az ihletet.


Akkor már megérte. Bár a végét látnám már amellett, hogy semmiből valamit létrehozni felemelő érzés a folyamatot és az eredményt tekintve is.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”