Első távcső vásárlása

Lencsés- és tükrös távcsövek
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: sp. » 2012.12.23. 20:06

Pistim, a polákoktól ne vegyél semmit, szvettert sem! :)
Bandi, nyugi, még jó hogy már bezárt minden távcsőbolt. Esztergomban biztos van vki, aki tud mutatni néked valamit. A bazárt is érdemes nézni ott is előfordul olyasmi ami egy kezdőnek tökéletes, sok dolgot vettem / adtam el már ott. Azt a 70/500 ast is dícsérik sokan.
sp.

ok ok konkrétan:
http://www.makszutov.hu/termek/skywatch ... -refraktor
tuti jobb mint a lengyel.
a lényeg, hogy az ünnepek alatt gondolkozhatsz, emailezhetsz, ilyesmi.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.12.23. 22:20

Bandika írta:Köszönöm az információkat,de mint kezdő nem egyszerű a választás mivel tényleg sokan feltették már ezt a kérdést,de konkrét választ még nem találtam.A távcsöveknél is számtalanhoz oda van írva,hogy kezdőnek ajánlott távcső.Nekem vannak konkrét távcsövek kinézve mint említettem a kérdésben és ezek közül szeretnék választani.Nem akartam belekavarni más felhasználó topikjába ezért nyitottam ezt.Ha esetleg lenne tényleg konkrétan ennek a "kérdésnek" saját topicja,hát feltenném oda is a kérdésem.

Üdv!
Engem nem zavar, ha naponta tízszer új topikban teszed fel ezt a kérdést!
Korrekt érdemi választ szeretnél?
Ezek típusok a távcsövek Trabantjai. Pöfög, hangos, füstöl, de oda gurul, ahová a többi autó.
Mégis, mit várhatsz ennyi pénzért, amenyiért egy normális okulárt sem kapni? Egyik sem lesz perfekt optika. De kezdésnek tökéletes, megnézhetsz vele számtalan dolgot az égen, megszeretheted az amatőrcsillagászatot, ha megtetszett, vehetsz jobb távcsövet.
Annyit várj majd tőle amenyibe került. Ha ettől jobb lesz, akkor lehet örülni.
Bandika
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.12.23. 15:05

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Bandika » 2012.12.23. 22:26

Így gondolom én is mivel pl.:motorozni sem egy 1000-es gyorsaságin tanul az ember...
Bandika
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.12.23. 15:05

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Bandika » 2012.12.25. 13:22

Bocsi,de az említett 114/1000-es newton miért nem jó?Találtam nagyon jó áron egy használt Revue márkájú 114/1000-es távcsövet,Okulárok: F=9 mm, F=12,5 mm, F=20 mm.Csilli-villi,fa állvány meg minden....Az igazat megvallva ha minden úgy alakul ahogy tervezem,akkor főleg a bolygókat szeretném lesni...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.25. 13:32

Bandika írta:Bocsi,de az említett 114/1000-es newton miért nem jó?Találtam nagyon jó áron egy használt Revue márkájú 114/1000-es távcsövet,Okulárok: F=9 mm, F=12,5 mm, F=20 mm.Csilli-villi,fa állvány meg minden....Az igazat megvallva ha minden úgy alakul ahogy tervezem,akkor főleg a bolygókat szeretném lesni...

Mert ez egy nagyon fényerős főtükör+egy gyárilag fixen beépített Barlow (fókusznyújtó) segítségével éri el az 1000 mm fókuszt. Ez jó is lehetne akkor, ha nagyon minőségi lenne a főtükör és a Barlow. De nem az, ne is vesztegessünk rá szót. Ez egy vevőcsalogató holmi, nem véletlen, hogy ha jól tudom, semelyikünk nem használ ilyet.
Bandika
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.12.23. 15:05

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Bandika » 2012.12.25. 13:35

Köszönöm!Azt hiszem megszületett a döntés(SkyWatcher 70/500) és az ünnepek után irány Bp. egy távcsőbolt.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.12.25. 15:09

Úgy gondolom, jól választottál. MNekem a 70/500-as nagyon jól bejött. Hanem egy napszürőt az objektív elé szerezzél be. (Lehet, hogy a boltban a távcsöhöz adnak is, ha nem, kérjél.) És egy Vizi Péter féle "Csillagatlasz kistávcsövekhez" atlaszt, nagy hasznát veszed.
Sok sikert: Lajos
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.12.25. 17:42

Üdv!

Attól tartok, orrhorgasztó lesz, amit mondani fogok.

Nagyon gyakran elhagzik a "Hasonlítsd össze a csöveket", meg a "Nézz bele minél több távcsőbe" felhívás.

A problémám: vajon Szánthó Attilánál a Vérmezőn, vagy Szarka Leventénél, a város belsejében meg lehet ítélni távcsöveket a járdáról? Én már vettem tőlük ezt-azt, becsületesek, rendesek, ezzel semmi gond. De mit fogsz látni Te? Mert én semmit sem láttam. Naplemente volt, homály, épp, hogy látható volt pár objektum.
Bandika
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.12.23. 15:05

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Bandika » 2012.12.25. 19:36

Azért majd belekukkantok 1-2 távcsőbe,ha majd az üzletben vagyok.... :D ..Maradok a Skywatcher 70/500-nél AZ-2 mechanikán és a későbbiekben veszek egy EQ-2-es mechanikát,mert használtan találtam számomra elfogadható árakon.Azért kell ezt igy csinálnom,mert először össze kell szerelnem(ami szerintem nem lesz nehéz),de utána jön a neheze:meg kell vele tanulnom látni(ahogy a tanácsot kaptam),mivel a böngészgetés során azért olvasgattam,hogy akadhatnak problémák(első bénázások).
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.12.25. 20:05

Bandika írta:Azért kell ezt igy csinálnom,mert először össze kell szerelnem(ami szerintem nem lesz nehéz),de utána jön a neheze:meg kell vele tanulnom látni(ahogy a tanácsot kaptam),mivel a böngészgetés során azért olvasgattam,hogy akadhatnak problémák(első bénázások).


Milyen probléma lehet egy 70/500-as kukkerrel? Nem fogsz bénázni, ne spirázd túl a dolgot. Hamar megtalálsz vele mindent, ami azzal látható.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”