Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Felhasználóink figyelmébe ajánlott közlemények
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.07.26. 21:59

Tisztelt Adminisztrátorok és moderátorok !

Kérem a regisztrációm törlését a fórumból. Nem kívánok tovább itt fórumozni.

Köszönöm. Üdvözlettel Török Béla (tobe).
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.07.26. 22:07

Semmi, no comment, ehhez meg semmi közöm, hogy pont most éppen én is ilyet kérek. Majd a Marson találkozunk ... :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.07.27. 00:20

Kedves Sidius!
Köszönöm (talán mások nevében is) a bejelentésedet.
De ennek ellenére a "gépész" továbbra is teleszemeteli írásaival a Csillagvárost (pl. legutóbb a Homokozó - gumiszobát), és változatlanul él az Általános ár-apály - mi az? című örjöngés.
Ezek a kifacsart nézetek nem csak nem valók a Csillagvárosba, hanem teljesen tönkre teszik a hitelét, fantaszták, önjelölt zsenik, és megszállottak uralkodnak el rajta.
Nem hinném, hogy pl. DGy, vagy akár magam is kedvvel irunk olyan helyre, ahol az ilyen ostobaságok már egyre nagypobb teret nyernek! Ez az ember rosszabb az UFO-hívőknél, színvonala alatta van a Világvége-Nibiru-Maya kódexnél.
Szívélyes üdvözlettel: lajos
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.07.27. 05:42

Kedves Lajos Bácsi!

astrohist írta: ... hanem teljesen tönkre teszik a hitelét, fantaszták, önjelölt zsenik, és megszállottak uralkodnak el rajta.

Azért ott még nem tartunk. Uborkaszezon van, sokan nyaralnak, nem beszélve arról, hogy az időjárás sem kedvező a csillagászkodásra. Félévente-évente megesik egy ilyen vihar a fórumon. Ami most új volt, a nagyjából egyszerre nyitott két front; a bumm elmélet kérdőjelei és ez az árapályos téma. Remélem a nagyjából egyszerre nyitott sületlen topikok száma ezzel elérte maximumát.

astrohist írta:... Ez az ember rosszabb az UFO-hívőknél, színvonala alatta van a Világvége-Nibiru-Maya kódexnél.

Ezekben a dimenziókban szerintem már nagyon nehéz az összehasonlítás.

Nem a gépész pártját fogom, csak beláttam; a harc eze(ke)n a fronto(ko)n reménytelen. Amúgy meg holnapután visszajöhet "fedélzetmester" nick-kel. Az internet már csak ilyen. Egy-egy bilivihar után viszont többünkre rájön egyfajta kilépési roham, amolyan öri-hari-koviubi. Az így elszenvedett veszteségek - még ha időlegesek is néha (hál' Istennek) - fájóbbak, mint a topikok kazaljában elviselni ezeket a dinnyés, árapályos, glóriás baromságokat. Előbb-utóbb úgyis a kazal aljára kerülnek.

Már elnézést.

Üdv: Szolcs
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.27. 06:57

Sidius írta:Kedves Fórumozók!
A többszörös egyéni bejelentés, és a közösség kívánságára a "gépész" nevű felhasználó hozzáférését megszüntettem, és töröltem a Csillagvárosból.
Üdvözlettel
K. János



Kedves János,

ez sajnos ebben a formában nem igaz.
Forrai György továbbra is itt van, éppen online, és irogat.
Ellenőrizd le még egyszer...
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.27. 07:13

Természetesen én is kérem a törlésemet, pontosabban tudomásul veszem, hogy itt csak az intézményes elméleti csillagászatról lehet szó. Ha a többi fórumozó is hozzájárul, aki azokkal kapcsolatos bejegyzést tett, az összes bejegyzésem, és a topikom törlését vagy rejtését javasolom, illetve kérem. Hogy ne változtassák meg a fórum képét. Akkor azonban vagy az összeset töröljétek, vagy egyiket se- ne mazsolázzátok.
Azért olvasgatni fogom a fórumot, hiszen nagyon megkedveltelek titeket. Jó volt itt.

De utoljára még megkérdezem, ha egy üstökös észlelése (ami régóta létezik) egy távcsővel (ami szintén) engedélyezett téma, akkor az ugyanolyan sok munkával az elméletben elért eredmény miért nem az? Azt miért nem lehet ideírni, egy közösségi fórumon? Akkor is, ha csak néhányakat érdekel?
Jó, hogy ezt még leírhattam.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.07.27. 07:28

gépész írta:Természetesen én is kérem a törlésemet, pontosabban tudomásul veszem, hogy itt csak az intézményes elméleti csillagászatról lehet szó.


ez ebben a formában nem igaz. számtalan, a mainstream csigászattól eltérő vagy azzal teljesen szembemenő felvetés, kérdés, komment született már itt a fórumban, és többnyire nem lettek elhajtva ezek az emberek sem (jójó, van pár kolléga, aki zsigerből támad, őket ignorálni kell).

szerintem a te elméleti kizárásod (tessék, hiányolod az elméletet, hát most téged elméletben kizártak, gyakorlatban pedig úgy észlelem, hogy még itt vagy) nem annak köszönhető, hogy felvetettél egy alternatív szemléletet, hanem ahogy ezt előadtad. kompromisszumképtelenség, a jogos cáfolatok elvakult megtámadása (tulajdonképp ugyanúgy véded a saját "elméleted", mint sok elvakult főirányzatú fizika-hívő), stílus!

ez egy szottyos AMATŐRCSIGÁSZ fórum. nem a science magazin előszobája. ide posztoló ember tudtommal még nem kapott nobel-díjat. az MTA álláshírdetéseinél nem szerepel olyan, hogy "előny: minimum 100 post a csillagváros fórumban".

ne itt akarj világot megváltani.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.07.27. 07:41

Sanyilaci írta:Wow!

Én megköszönöm.

Csak tudnám, hogy tobe-t meg mi lelte?


Bogancs írta:Szia Tobe!
Egyet szeretnék megkérdezni tőled :
van olyan napszak amikor te aludni soktál ?
Te írsz reggel 4 kor, délelött 10 kor, délután 5 kor
este 20 órakor aztán éjlélkorr!
A legtöbb hozzászólásod arról szól: násze semmi, fogd meg jól!
Légy szíves mellőzd a semmitmondó tőmondatos hozzászóláokat.
Szia.

Kukac írta:Nyugi.
Csak próbál vicces lenni, mert nem ért a szakmához.
Néha sikerül, néha nem.

Udvari bolond.

:lol: :lol: :lol:


Szerinted?!?
Üdv,
L.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: András » 2012.07.27. 08:42

gépész írta:Ha a többi fórumozó is hozzájárul, aki azokkal kapcsolatos bejegyzést tett, az összes bejegyzésem, és a topikom törlését vagy rejtését javasolom, illetve kérem. Hogy ne változtassák meg a fórum képét. Akkor azonban vagy az összeset töröljétek, vagy egyiket se- ne mazsolázzátok.
Azért olvasgatni fogom a fórumot, hiszen nagyon megkedveltelek titeket. Jó volt itt.
.


Kedves Gépész Úr!

A felszín most annyira engem nem fogott meg, úgyhogy az Új És Tökéletesített Árapályelméletet így ne említsük.
A hozzászólásaid kivétel nélkül arról szólnak, hogy van egy elég komoly önértékelési zavarod, sérült énképpel (jobb híján a virtuális világban próbálod kiélni a szereplési vágyadat, és görcsösen próbálod magad köré csoportosítani az embereket, viszont az elméletedet a nem virtuális térben félted kitenni a kudarc lehetőségének) és egy enyhe fokú paranoiád - az ellenségkép monoton szajkózása, a te esetedben az elnyomó mainstreem tudósmaffia, aki tkp. mindenki, aki nem fogadja el feltétel nélkül, amit kitaláltál. (A paritól nem kell megijedni, kismértékben még egészséges is szerintem, csak tudni kell kontrollálni: )

Viszont ez itt egy hobbicsillagász fórum. Nem a Pszichiátriai Rekreációs Központ. Ha képes lennél úgy kommunikálni, hogy a mondandód egy elméletről szóljon, megtürne a közösség. Csakhogy ez valójában nem egy elméletről, hanem a személyed kényszeres mutogatásáról, a túlpörgetett küldetéstudatodról és a félelmeidről szól. Nincs ebben semmi rendkívüli vagy egyedi. Akiket egy ilyen fórumról ki kellett tiltani, azok sajnos mindig mutattak valami hasonlót, amit te is, lásd fent.

Egy másik fórum keresése. Most perpillanat az lenne a legjobb neked is, a CsV-nak is.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.07.27. 08:45

tobe tényleg sokszor szól hozzá és sokmindenhez, ehhez joga van. viszont még egyetlen egyszer sem láttam, hogy bárkit is leugatott volna, bárkit is sértegetett volna, bárkinek is beszólt volna. azért ez - lássuk be - példaértékű itt a csv-n.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Válasz küldése

Vissza: “Közlemények”