SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.02.09. 18:01

Elvileg (és még a menüben is ez áll) "kivágás 640*480" vagyis crop módban megy ilyenkor.
Kipróbáltam, ugyan onnan egy fotó és tényleg bele illik a video egy frame-je.
Különben nem is nagyon lenne értelme ennek az üzemmódnak, 50fps tud 720-as hd-ben is.

A ccd-nek meg direkt jó a hideg, nem?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.02.09. 18:23

Adok kölcsön egy Scopium kamerát, meg kipróbálod a Canon EOS-t bolygófotózásra és majd beszámolsz a tapasztalatokról! Jó?
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.02.09. 20:30

Ez nagyon jól hangzik, és nagyon köszönöm előre is.
Azért kivárom a jó időt és addig is gyakorlom a feldolgozást fókuszálást stb.
Ha már adódik egy ilyen lehetőség nem szeretném, hogy "kezelői hiba" miatt ne kapjunk pontos eredményt.
Nagyon kacsintgatok felé azért is érdeklődtem itt.
(Meg a családi fényképező gépet sem akarom agyon koptatni ha van egy ilyen olcsó kis kamera ami jól teljesít.
December közepén vettem a távcsövet azóta alig volt derült ég de kb 2500 expo beleugrott a Canonba azóta.
És ez még csak azért, hogy a programokat megtanuljam.)
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: SCOPIUM Hold- és bolygókamera

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.02.10. 11:41

(Semmi, csak megpróbáltam átszerkeszteni a topik címét, mert nagyon bántja a szemem. Nem sikerült.)
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2012.07.23. 14:17

Sziasztok!
Ha a 200/1000 Newton távcsövemmel és az EQ5 Dual-Ax mechanikámmal szeretnék képeket rögzíteni
egy Scopium kamerával,akkor mekkora fókusznyújtásra van szükségem ezzel a műszerrel,hányas és milyen Barlow-t vegyek ami megfelelő bolygóra? Mit ajánlotok? Hold esetében mi a helyzet?
Valamint milyen "tudású" laptopra van szükség,mert azt is be kell még szereznem,ha bele vágok a dologba.
Ha valaki konkrétan ilyen eszközökkel dolgozik és megosztaná velem tapasztalatait azt megköszönném.
Köszönöm a segítséget!
Üdv:Laci
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.23. 14:55

Szia!

uxamatőr írta:Ha a 200/1000 Newton távcsövemmel és az EQ5 Dual-Ax mechanikámmal szeretnék képeket rögzíteni
egy Scopium kamerával,akkor mekkora fókusznyújtásra van szükségem ezzel a műszerrel,hányas és milyen Barlow-t vegyek ami megfelelő bolygóra? Mit ajánlotok? Hold esetében mi a helyzet?


Szerintem legalább 5-6 m-ig kell nyújtani a fókuszt, hogy elég nagy bolygóképek legyenek. Én az 5x-ös GSO Barlow-t ajánlom.
Ötszörös nyújtással 0,23 "/px lesz a képskála, ami pl. perpillanat a Szaturnusz esetében 73 pixel átmérőjű bolygókorongot jelent. 6x-os nyújtással lenne olyan 88 pixeles.

Holdnál meg az a kérdés, hogy inkább apró részletek kellenek, vagy nagyobb LM. Szerintem az 1000-es fókusszal is jó dolgokat lehet elkövetni, csak így nyáron nagyon alacsonyan jár a piszok, így halmozottan nehéz nyugodt képet kifogni.

uxamatőr írta:Valamint milyen "tudású" laptopra van szükség,mert azt is be kell még szereznem,ha bele vágok a dologba.


Ha van áramforrásod a távcső mellett, akkor szerintem bármilyen megfelel. Ha hosszú videókat akarsz rögzíteni, akkor nem árt, ha nagy vinyó van benne, vagy veszel egy USB-s külső vinyót is.

Ha nincs delej, akkor nyilván olyan gép kell, ami jó sokáig elfut akkuról.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.07.23. 15:22

Kérdezni is akartam, hogy pl. ez a Scopium kamera milyen objektívet tartalmaz mennyi az átmérője.

Ugyanis a 20 cm tükrömmel pl. a 15mm okulárral a kilépő pupilla 5.5 mm, ha azt akarom hogy ez bele is menjen bármilyen kamerába, akkor annak is legalább ekkor a nyílás kell ugye ? Ez elég erre ?

Megnéztem tegnap a szemem kinyílik a sötétben akkorára marihónalja nélkül is ... :)
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.23. 15:26

tobe írta:Kérdezni is akartam, hogy pl. ez a Scopium kamera milyen objektívet tartalmaz mennyi az átmérője.


Mielőtt meg is kérdeznéd, válaszolok. :]

http://makszutov.hu/termek/scopium_ssi

Nincs semmiféle objektívje, primer fókuszba megy, a távcsöved az objektív. Szabvány, 1.25"-os kihuzatba lehet beledugni.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.23. 15:56

Ez pl. 200/1000-essel és 5x-ös nyújtással készült:

http://asztrofoto.hu/galeria_showpict/1334226898.jpg

Azt nem tudom, hogy az 5x-ös GSO mennyivel rosszabb az 5x-ös TeleVue Póvermáténál (a fenti kép ezzel készült), de hogy sokkal olcsóbb, az biztos.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.07.23. 16:22

Akkor látszik a chip is ha bele nézünk ? És mekkora a mérete ? tehát akkor a távcső fókusztól függ mekkora képet kapunk ?

Na, már közben látom 4.5mm az átlós mérete a chip leképező felületének, akkor ez pl. egy méteres fókuszú
tükörrel közvetlen fókuszban vagy a Nap pont belefér kb. vagy hol is láttam ilyen adatot ... meg lehet nyújtani is akkor előtte és nagyítani úgy , á értem már.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”