Galilei éjszakák

Csaba Gy
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:47

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Csaba Gy » 2009.10.09. 09:40

Okt. 22-én estefelé iskolám (Veres Péter Gimnázium) csillagászati szakkörével tervezünk távcsöves bemutatást az iskola, illetve a Békásmegyeri Művelődési Ház előtt (III. ker. Csobánka tér). Iskolánk Telemator-át fogjuk használni, mint az eddigi bemutatások alkalmával is. Csak legyen derült az idő!

Üdv: Csaba Gy G
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2009.10.14. 19:24

A bemutatókra tudunk küldeni némi szóróanyagot. MCSE-IYA-tájékoztató, plusz külön Galilei Éjszakák, sárgacsekk, IYA-kisplakát MCSE-tagtoborzási célból is. A Galilei-szórólapon külön keretes helyet hagytunk ki a
helyi csoportok, szervezők számára, ahová a saját elérhetőségüket
is felbélyegezhetik (ha van bélyegzőjük). Trodat vagy Trodatszerű házibélyegzők viszont
sokfelé vannak.

A budapesti és Budapest környéki szervezők legyenek szívesek jövő kedden (20-án) befáradni
a Polarisba, hogy átvehessék a szóróanyagokat.

Aki nem tud bejönni, adja meg a postacímét az mcse@mcse.hu címen.

http://www.csillagaszat2009.hu/hirek-vi ... ights.html
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.15. 21:32

Kirami írta:De a Pólus Center jó ötlet, hátul van egy parkoló, hátha az sötétebb. Ismerek is egy közeli iskolát, külön csillagász-szakkörrel (...) szívesen beszervezem őket.

Szia Amanda!
Úgy tűnik, nem jött Pólus vonalon több javaslat. Időközben megnéztem éjszaka is a környéket, az első és hátsó parkoló is szóba jöhet, szóval ott leszünk, majd a helyszínen eldöntjük, hogy hol táborozunk le. Időközben megpróbáltam beszervezni a közeli László Gyula Gimnázium és Általános Iskola tanulóit, beszéltem az igazgatónőjükkel, támogatja a dolgot. Ha nem ők az ismerős iskolád, előkeresem az email címedet és küldök egy "űrlevelet" (ld. űrlap ;)), amit felhasználhatsz más iskolák megkereséséhez a megfelelő adatokkal kitöltve. Minél többen tudnak róla, annál jobb. Én még megkeresem az Újpalotai Közösségi Házat, ők is vevők szoktak lenni ilyesmire.
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.16. 10:26

hg írta:
Kirami írta:De a Pólus Center jó ötlet, hátul van egy parkoló, hátha az sötétebb. Ismerek is egy közeli iskolát, külön csillagász-szakkörrel (...) szívesen beszervezem őket.

Szia Amanda!
Úgy tűnik, nem jött Pólus vonalon több javaslat. Időközben megnéztem éjszaka is a környéket, az első és hátsó parkoló is szóba jöhet, szóval ott leszünk, majd a helyszínen eldöntjük, hogy hol táborozunk le. Időközben megpróbáltam beszervezni a közeli László Gyula Gimnázium és Általános Iskola tanulóit, beszéltem az igazgatónőjükkel, támogatja a dolgot. Ha nem ők az ismerős iskolád, előkeresem az email címedet és küldök egy "űrlevelet" (ld. űrlap ;)), amit felhasználhatsz más iskolák megkereséséhez a megfelelő adatokkal kitöltve. Minél többen tudnak róla, annál jobb. Én még megkeresem az Újpalotai Közösségi Házat, ők is vevők szoktak lenni ilyesmire.
Gábor


Szia!
Naná, hogy a László Gyula Gimnázium az ismerős iskolám. (Mármint amelyikre először gondoltam). A csillagász-szakkörük vezetőjével már beszéltem egy röpke csillagváros-chat erejéig erről (két hete), ő bár támogatja a dolgot, valahogy úgy láttam, még sincs felvillanyozódva.
Megkaptam az e-mailedet, köszönöm. Nagyon tetszetős űrlevelet csináltál, igyekszem majd felhasználni, tuti minden épelméjű iskolaigazgatónak nagyon tetszik majd! :) Ismerek még több iskolát is a kerületben, és szívesen elküldöm oda is az űrlevelet. A XV. ker-i. Szabó Ervin Könyvtárba is próbálok v.mit felhívást kreálni és kitenni, elvileg van ott v.mi faliújság, ahova kitehetem. Úgyis vissza kell vinnem egy csomó könyvet.:) Ja, és végezetül kedden befáradok a Polarisba, a szóróanyagért.

Kirami
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.16. 12:44

Kirami írta:A csillagász-szakkörük vezetőjével már beszéltem egy röpke csillagváros-chat erejéig erről (két hete), ő bár támogatja a dolgot, valahogy úgy láttam, még sincs felvillanyozódva.

Sajnos az a gyanúm, hogy az én megkeresésem is nála akadt el. Az igazgató hiába támogatja, ha a tanárokat, vagy a "csillagász diákokat" hidegen hagyja. Ez van. Néhány osztályt még magam is megkeresek, hátha úgy nagyobb lesz a lelkesedés. Úgy látom, főleg a kisebbeket nagyon érdekli a dolog. Ma a Közösségi Házba is eljutott a felhívás és más iskolákkal is próbálkozzunk. A könyvtár is jó ötlet.

Kirami írta:Ja, és végezetül kedden befáradok a Polarisba, a szóróanyagért.

Én is ezt tervezem. Kicsit előbb sem ártott volna.

Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Galilei éjszaka a Pólus Centernél

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.16. 12:54

Úgy tűnik, a Pólus csapatban, a 24-én 18 órától tervezett járdacsillagászatos bemutatón három távcső várja majd az érdeklődőket. Ha valakinek kedve támad csatlakozni, szeretettel várjuk.
HG
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Időjárási kilátások

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.18. 13:06

Még elég sok nap van a hétvégéig ahhoz, hogy biztosat tudjunk az időjárásról, de a mostani előrejelzések nem túl biztatóak:

Országos Meteorológiai Szolgálat (met.hu) írta:"Csütörtöktől ismét megnövekszik felhőzet, és szórványosan valószínű eső, záporeső."

Időkép.hu írta:"Szombat: Eleinte inkább északon, később többfelé eső, záporeső várható."

Metnet.hu írta:"A hét második felére kissé kiegyenlítődik a helyzet, ugyanis egy mediterrán ciklon hatására inkább a nyugati területeken fordulhat elő csapadék, legnagyobb eséllyel péntek/szombat éjszaka."

Köpönyeg.hu írta:"Szerdától vasárnapig erősödő nappali felmelegedésre van kilátás, marad azonban a borongós idő, (főleg keleten) szinte minden nap lehet eső, záporeső..."

Windguru.com írta:Felhőtakartság Budapesten, 24-én este: 100% :(, hőmérséklet: 11 fok, szélsebesség: 5 csomó ;).
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.19. 13:51

Hát, úgy látom, a meteorológiai honlapok egyetértenek egymással. Nem baj, a remény hal meg utoljára. Gábor, ha te is mész a Polarisba, akkor én jobban teszem, ha nem megyek, elkapott egy kis nátha, és nem akarom, hogy a H1N1 is elkapjon a hidegben :) De ha csütörtökön megyek, (mert ez előfordulhat), akkor megpróbálhatok hozni még.

Kirami
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.19. 16:03

Kirami írta:Gábor, ha te is mész a Polarisba, akkor én jobban teszem, ha nem megyek,

Rendben, tényleg nincs értemle többen menni a szóróanyagokért. Csak gyógyulj meg és lássuk mi lesz a hétvégén.
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.20. 17:03

Köszönöm szépen, már gyógyulok! :) Én reménykedem abban, hogy a meteorológusok ezúttal tévednek. Az összes.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”