Láttam valamit

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
barta
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.28. 10:37

Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: barta » 2011.04.28. 12:13

Tisztelt Fórumozók/Csillagászok!

Tegnap éjszaka, 2011. április 27-én 23 óra 30 perckor, Esztergom-Kertvárosból néztem a csillagos eget, amikor egy ponton felragyogott valami - nagyjából északon, a horizont felett 20-30 fokban - körülbelül 2 másodpercig tartott, nem mozgott és nem maradt utána semmi. Felkapcsoltam a villanyt, megnéztem az órám, majd újra belefúrtam a tekintetem a sötétbe. Talán - sőt biztos - nem tudtam pontosan ugyanarra a pontra fókuszálni, így a nagyobb csillagokhoz viszonyított helyzetét is csak körülbelül tudnám megmutatni.
Elnézést kérek, ha pontatlanul fogalmazok, de járatlan vagyok a témában. Azt azonban tudom, hogy milyen az, amikor rakétát lőnek fel; esetleg egy műhold veri vissza a Nap fényét, vagy repülő reflektorai világítanak. Ez valami más volt... (és biztos nem is ufo). Leginkább úgy írnám le a jelenséget, mintha az égbolt egy sötét gömb belseje volna, amibe kisebb nagyobb lyukakon át beszűrődik a külső fényesség és az egyik ilyen parányi lyuk sokszorosára tágulva ablakot nyit a végtelenbe, majd bezárul.
Azonnal előszedtem a csillagász könyveimet, de okosabb nem lettem tőlük, mert még a csillagképeket sem tudom beazonosítani; éjfélkor pedig olyan "felhős" volt már az ég, hogy a fényesebb csillagokat sem láttam. Ma reggel óta az internetes csillagtérképekkel vesztegetem a drága munkaidőmet és a hírportálokat böngészem, hátha írnak valamit - de semmi... Mindösszesen egy cikket találtam "A T Pyxidis régóta várt kitörése" - címmel, de abban egy közel két hete történt eseményről számoltak be és a jelenség lefutása is nagyságrendekkel hosszabb ideig tartott...

Szóval segítségre van szükségem!

Segítséget jelentene: ha megtudhatnám, hogy észlelték-e szakemberek is és ha igen, akkor pontosan mi volt az; ha pedig senki, de érdekes lehet, akkor egy szakemberrel közösen betájolhatnánk a helyet.

Persze lehet, hogy ez csak nekem fontos... és nekem is csak annyira, mint az a szép szőke lány, akit úgy tíz éve láttam a 9-es buszon - akkor hetekig róla álmodtam, de csak most jutott eszembe megint.


Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Barta László
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.04.28. 12:25

Előfordulhat, hogy egy meteort láttál, amely pont a látóirányodban mozgott. Így nem látszik az elmozdulása, csak a felfénylése. A pontos neve: pontmeteor.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
barta
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.28. 10:37

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: barta » 2011.04.28. 12:54

Igen, erre is gondoltam - csak nem tudtam, hogy így hívják... Lehet... Akkor azonban jó hogy elégett ez a pontmeteor a légkörben, mert pontosan szemközt talált volna :)
A legelfogadhatóbb magyarázat - Édesanyám szerint: Felragyogott a Szerencsecsillagom!
Longi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.04.18. 10:20

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Longi » 2011.04.28. 19:30

Hali.Én többször is láttam ilyet, meg olyat ami kicsit oldalra elmozdult.Úgy nézett ki mint egy papírtölcsér.
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Levente » 2013.04.25. 21:05

Üdv!
Ma reggel Halásztelken munkába menet helyi idő szerint 5:50-kor egy csodaszép felvillanást láttam a Nap felett k.b. 30fok magasan. Nagyon fényes volt, mert nappali égen is feltűnően látszott és csak 3-4mp.-ig tartott.
Szerintem egy műhold lehetett. Vagy talán az űrállomás volt az amin megcsillant a napfény?
Esetleg látta még valaki?
Levente
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.04.26. 19:26

19:20

Felnéztem égre és láttam egy furcsa repülő szerkezetet !!! Ha valaki tudja gyorsan nézze meg !!

Fehér színű, szárnya kicsi lehet, ha van egyáltalán, néha csíkot fúj ki magából, most pozíciója dél-délnyugat Hajdúnánástól nézve magasság kb. 4-5fok már, Debrecenből vagy tőle Nyugatra lehet inkább már, sebessége feltűnően lassabb, mint repülők szoktak, mérete valami kisebb utasszállító lehet. Szárnyat már majdnem hátulnézetből se látok , kicsi farka van, de alakja kicsit tömzsi szivar. Mi lehet ez, vagy milyen típus, láttam már sok repülőt, de ez semmire nem hasonlít. Sebessége egyenletesnek tűnik de a csík húzás csak néha jön ki rajta.

Haladási iránya dél-délnyugat. kb. Hajdúböszörmény felett mehetett el.

TIppem: valami robotrepülő lehet ? Cirkáló ?

Béla.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: zozee » 2013.04.26. 22:30

tobe_ írta:19:20

TIppem: valami robotrepülő lehet ? Cirkáló ?

Béla.


Most akkor repülő vagy hajó? :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.04.26. 22:36

Cirkálórakéta ... hosszabban . Kb. ilyen volt, azért is írtam gyorsan, hogy látja e még valaki.
misibacsi
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013.01.18. 17:53

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: misibacsi » 2013.04.27. 07:31

tobe_ írta:Fehér színű, szárnya kicsi lehet, ha van egyáltalán, néha csíkot fúj ki magából, ... sebessége feltűnően lassabb, mint repülők szoktak, mérete valami kisebb utasszállító lehet. Szárnyat már majdnem hátulnézetből se látok , kicsi farka van, de alakja kicsit tömzsi szivar. Sebessége egyenletesnek tűnik de a csík húzás csak néha jön ki rajta.

TIppem: valami robotrepülő lehet ? Cirkáló ?

Béla.

Szia!

A leírásod alapján léghajóra tippelek. Robotrepülő kizárható, mert az nagyon gyorsan halad, lassan nem tud.
kezdőamatőr
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.04.20. 17:39

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: kezdőamatőr » 2013.05.01. 12:53

Üdvözlet minden kedves amatőr társaim!Pár napja kaptam egy ismerősömtől egy érdekes felvételt.Szerintetek mi látható a felvételen :?: :o :?
További szép napot!
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... TU8v_JKUUU
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”