A fekete lyukak és az idő

maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.03.10. 09:47

Astrojan írta:
KoviP írta:..majd ha bizonyítékokkal jönnek lehet tárgyalni.
Na, nézzük például, neked van bizonyítékod arra,

Ez nem válasz, hanem csúsztatás.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.03.10. 10:13

Szunyogapa írta:
SzZoli írta:OFF
Nem tudom, miért van az az érzésem, hogy ezt a korábban jó kis fórumot mostanára alaposan szétbarmolták.

Itt mire is gondolsz?
Mert én úgy látom, hogy a fórumot arra használjuk amire ki lett találva. Mégpedig információcserére, kérdések feltevésére és vélemények megosztására, "ütköztetésére".
Az, hogy téged zavarnak az olyan emberek akik "szembe mennek a forgalommal" (más a véleményük) nem szétbarmolás, inkább fejlődés.
Ez talán a Tyche topicban nem eléggé nyilvánvaló...


-Szunyog-

Mióta számít véleménynek a "nincs tér és idő" szajkózása? Ezen a fórumon semmiképp sem. (Talán valami orvosi, pszichológiai fórumon, igaz más kontextusban :twisted: )

Egyébként is, ahogy egy nagy gondolkodó mondotta volt: What is the universal relationship between space, time, and mass? When the weather is good, there is a lot of people on the square. :lol:

SzZolival teljesen egyet értek, ezt a fórumot szétbarmolták.
Dutch
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.03.03. 12:47

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Dutch » 2011.03.10. 12:58

De jó ötlet volt ide regisztrálnom. Ti aztán tudtok valamit. Sok olyan kérdésetek van amit én is meg kérdeznék. De mivel hogy előbb érkezik a válasz ezért még azt sem kell kérdezni amit akarok jó kis hely ez.
Kösz a sok infót előre is.
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2011.03.10. 14:01

Astrojan írta:
KoviP írta:..majd ha bizonyítékokkal jönnek lehet tárgyalni.
Na, nézzük például, neked van bizonyítékod arra, hogy a relativisztikusan mozgó tárgyak tömege megnő ??

Van bizonytékod arra, hogy a relativisztikusan mozgó tárgyak hossza megváltozik ?
Van bizonytékod arra, hogy a Világegyetem egy szingularitásból keletkezett ?
Van bizonytékod arra, hogy a fénysebességnél nincs nagyobb sebesség ?
Van bizonytékod arra, hogy a tér létezik ? Vagy az idő. Vagy a téridő.
Van bizonytékod arra, hogy a gravitációt a semmi, egy matematikai definíció (ie. a tér) meghajlítása okozza ?
Van bizonytékod arra, hogy etc, etc ???


Bizonyíték alatt rendesen, matematikailag kidolgozott elméleteket, de legalábbis nem üres "tér márpedig nincs, a relelm hibás etc." semmitmondó demagóg kijelentéseket értek. Neked egy sincs, csak röghöz kötött kijelentések. Dolgozd ki a matematikáját az elméleteidnek, addig bármi amit mondasz súlytalan. Jah és lehetőleg írja is le a világunkat, ne pedig egy másik univerzumot... A relativitáselmélet bizonyított már nem egyszer és nem kétszer. Lehet hogy nem teljesen pontos, és nem minden esetben alkalmazható, de ha Te ilyet fel tudsz mutatni megtapsollak, és én leszek az első, aki bocsánatot kér tőled. Filozófiai mellébeszélésekkel és nyelvi fricskákkal, félreértelmezésekkel itt nem mész semmire. Már csak rád várunk. Pont.

/innentől ez a topic egy ideig read only lesz számomra/
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: dgy » 2011.03.10. 14:59

KoviP írta RJ.nek:

> Már csak rád várunk.

Én ugyan nem.
dgy
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.03.10. 17:48

maro írta:Mióta számít véleménynek a "nincs tér és idő" szajkózása? Ezen a fórumon semmiképp sem. (Talán valami orvosi, pszichológiai fórumon, igaz más kontextusban :twisted: )

Egyébként is, ahogy egy nagy gondolkodó mondotta volt: What is the universal relationship between space, time, and mass? When the weather is good, there is a lot of people on the square. :lol:

SzZolival teljesen egyet értek, ezt a fórumot szétbarmolták.

Na én sem erre gondoltam, hanem inkább magamra. Ha lehetek kissé egoista.
Szerintem én (és még sokan mások sem) nem írtam/írtunk ennyire agresszívan.
Lehet, hogy annak tűnt, de nem szántam egyik megnyílvánulásomat sem támadónak. Ennek ellenére kaptam (ha nem is nagyon) hideget-meleget.
De mint azt már írtam, attól, hogy valaki nem tudja bizonyítani elképzeléseit, lehetnek helyesek. És én is nagyon szívesen, sőt boldogan bizonyítanám elképzeléseim. De a válaszokban lévő "iránymutatások" legtöbbször kevésnek bizonyultak éppen azért mert a meglévő elméleteket támasztják alá. Ami persze nem baj, de szerintem ez is egy olyan dolog, hogy arra találsz bizonyítékot amire keresel. Ezzel sem megsérteni akarok senkit, de volt már ilyenre is példa, még, ha nem is ebben a tudományágban.


-Szunyog-
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.11. 10:48

Szunyogapa írta:arra találsz bizonyítékot amire keresel.

A valódi tudomány nem így működik.
Astrojan
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.01. 03:44

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Astrojan » 2011.03.11. 17:51

maro írta:Ez nem válasz, hanem csúsztatás.
Ki mondta, hogy ezek válaszok? Nem látod, hogy minden mondat után kérdőjelek vannak? Tőletek nem jön válasz egyetlen kérdésemre sem csak személyeskedés, barmozás, mert vélhetően fogalmad nincs mit lehetne ilyen kérdésekre tisztességesen válaszolni.

Hol a kisérlet amivel kimutatták a teret ? Erre válaszolj.

Ha nem mutatták ki akkor az a legjobb esetben is csak egy hipotézis, egy fikció. Normális ember pedig már az általános iskolában megtanulta, hogy a matematikai fogalmak a valóságban nem léteznek, ezért azt soha nem is fogják kimutatni.

Az egyenes matematikai pontokból áll. A sík matematikai pontokból áll. A tér matematikai pontokból áll.

A sötét energia-éter meg az én verzióm, látod erre lehet hatással az anyag, mert ez nem matematikai fogalom. Ja, és a gravitonokat még tényleg nem mutatták ki. Még.


KoviP írta:Dolgozd ki a matematikáját az elméleteidnek ..és lehetőleg írja is le a világunkat... de ha Te ilyet fel tudsz mutatni megtapsollak, és én leszek az első, aki bocsánatot kér tőled.
Tőled függ mikor érted meg, de ha tisztességesen kérdezel segítek.

Készen van a matematikája és ezt Te csukott szemmel és teljes egészében elfogadod/elfogadtad.

A relativitáselmélet írja le a nyomó gravitációt. Nem a térgörbületet írja le mert az nincs, a DVAG gradiens tulajdonságait írják le az egyenletek.

Az extrém körülményeket leíró egyenleteken kell változtatni a nyomó gravitáció alapján, amely változtatás kiküszöböli a szingularitás problémát, ennyi a teendő a matematikájával, ennyivel lesz jobb mint a relelm.

Várom a tapsot..
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.03.11. 20:27

Olyan jelenség van, ami több mint 3 dimenziót bizonyít ? Pl. a távolság négyzetével csökkenő dolgok, olyan, mintha felületen haladna , a 3 dimenzióból 2-n és ezésrt logikus, hogy négyzetesen csökken az erő, a fény sűrűség, stb. ???
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.03.11. 20:39

Astrojan írta:
maro írta:Ez nem válasz, hanem csúsztatás.
Ki mondta, hogy ezek válaszok? Nem látod, hogy minden mondat után kérdőjelek vannak?

KoviP bizonyítékot kért tőled, te pedig kérdésekkel válaszoltál. Az állításodat neked kell igazolnod és nem visszakérdezned.

A matematikai tér áll matematikai pontokból. A fizikai nem. Akkor sem, ha kékkel és vastagon írod.

Én már az elején megmondtam, hogy rossz fórumon próbálkozol. Erre itt nincs vevő.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”