A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.01.28. 19:20

mpt írta:Ha 100 metert mersz le, akkor az ugyanugy 100 meter lesz (felteve, hogy a meroeszkozok pontosak).
Amugy meg nyilvan minden meres valamifele (jol meghatarozhato) hibaval terhelt.

De egyelore az egeszt nem ertem, hogy jon ide...

--mpt

Csak arra próbált példa lenni, hogy ahány képen mérünk annyi eredményt kapunk.
Ebből következik, hogy attól, hogy az eredmények eltérnek az nem a változás bizonyítéka.
Szerintem.
És így jön ide:

KoviP írta:Hát éppen a többféle mérési módszer összevetésével lehet meghatározni, hogy tágul az univerzum, méghozzá gyorsuló ütemben. Legalábbis nekem ez jött le a cikkből. Nem tudom, hogy Neked miből jött le, hogy lassul a tágulás, ezt kifejthetnéd bővebben is.


ui.: a 19. oldal 5. hozzászólásától ezt fejtegetem...


-Szunyog-
Astrojan
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.01. 03:44

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Astrojan » 2011.02.04. 05:13

Szunyogapa írta: ..nem vagyok meggyőzve a gyorsuló tágulásról. Sőt! Most kezdek csak igazán hinni benne, hogy lassul!
Lassul. A gyorsabb tágulás régebben volt (ezért látjuk távolabb az SNI-ket a vártnál), mivel minél messzebb van az objektum annál régebbi a fénye. Manapság meg lassabban tágul, ezt látjuk a közelünkben (na nem az Andromedára gondolok).

A robbanás kezdősebessége c négyzet (ez egy jelölés Gyula, ezt jelöli: kb 300 000 c, kérdezni illik ha nem értesz valamit) volt, a sebesség folyamatosan lassul, a lassítóerő a DVAG - sötét energia. Azért is merem feltételezni ezt, mert így nem okoz problémát az extrém távoli kvazárok fénysebességet többszörösen meghaladó sebessége, amit persze egyre extenzívebben megfigyelnek, intenzív fejvakargatás közben..

Felfúvódás nem volt, az amúgy is c négyzettel mozgó gravitonok (elemi részecskék/energiarészecskék) vetették szét az anyagot miután az előző Univerzumot besöpörték egy nagy fekete lyukba. De nem volt benne szingularitás, mert szingularitás csak a relelmben van, a valóságban nincs.

Megtisztelnétek ha nem írnátok le hogyan volt a hivatal szerint mert az ismert, elég ha azt mondjátok: nem hiszem el.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.02.04. 09:10

Astrojan írta:A robbanás kezdősebessége c négyzet (ez egy jelölés Gyula, ezt jelöli: kb 300 000 c, kérdezni illik ha nem értesz valamit)


Hat, nalam a "c negyzet" (c^2, persze ha a "c" a fenyesebesseg), az 300 000 x 300 000 km^2/s^2, ami nem eppen sebessegre utalo dimenzio... (a leirasod alapjan c = 300000 km/s)
Eppen az ilyen hibak teszik teljesen hiteltelenne az egeszet szerintem, ha valaki foglalkozni is kezdene az elkepzelessel.

--mpt
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.02.04. 16:21

Úgy látom egy ember (Astrojan) megértette mit akarok elmagyarázni. Már csak 6,5 milliárd van... :roll:
De a felfúvódási elméleteddel nem értek egyet. Legalábbis amíg nem igazolódik maradnék a Standard modellnél, csak lassulva.


mpt írta:km^2/s^2 ami nem eppen sebessegre utalo dimenzio...

Tudtommal a szökési sebességet szokták (néha/néhol) így jelölni.
Ilyenkor egyszerűsíteni kell ^2-vel és kész. Vagyis: c^2=89'875'517'873'681'764 km/s.


-Szunyog-
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Szunyogapa 2011.02.04. 17:00-kor.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.02.04. 16:57

Szunyogapa írta:Ilyenkor egyszerűsíteni kell ^2-vel és kész.


Na innentől végképp nem látom értelmét az eszmecserének ... :D
Elnézést, de ilyen "egyszerűsítésért" szerintem olyan karót ad kb a gimi 1. osztályos fizika/matektanár (legalább, de lehet, hogy előbb is), hogy kilóg a naplóból.
Most akkor c^2-ről beszélünk? Mert akkor annak bizony nem sebesség-dimenziója lesz... Amúgy meg csak bűvészkedés a számokkal, mindenféle alap nélkül.

--mpt
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.02.04. 17:07

mpt írta:Na innentől végképp nem látom értelmét az eszmecserének ...

--mpt


Gondolom akkor a Nasa se nagyon tudja mit beszél. Van itt valami amiben km^2/s^2 van. És szökési sebességnek tűnik.

-Szunyog-
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.02.04. 17:11

http://en.wikipedia.org/wiki/Escape_velocity

Aztan:

http://en.wikipedia.org/wiki/C3:
...
Technology

* C3, a symbol for characteristic energy, which in astrodynamics is equal to the square of the hyperbolic excess velocity

Meg egyszer: a km^2/s^2 dimenzioju akarmi az _nem_ sebesseg.
Kiveve, ha meg tudod adni mondjuk a haz magassagat negyzetmeterben mondjuk... ;)
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.02.04. 17:34

Szunyogapa írta:Gondolom akkor a Nasa se nagyon tudja mit beszél.

Az idézett munka pongyolán fogalmaz. Nem sebességről van szó, hanem egységnyi tömegre jutó energiáról (azaz energia/tömeg). Pontosan itt lehet megtalálni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Characteristic_energy
és itt:
http://en.wikipedia.org/wiki/Specific_orbital_energy

Tehát nem kell és nem is lehet egyszerűsíteni ^2-tel. Viszont a neten talált doksikat kritikusan kell olvasni.
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.02.04. 17:59

Jó. Elismerem ezt elnéztem. De már nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától.

-Szunyog-
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.02.04. 18:07

Igen, ez igy van, tenyleg elkanyarodtunk.
Szerintem nezd meg (meg egyszer, ha mar megtetted) David Gyula vonatkozo eloadasait (http://www.mcse.hu/multimedia/). Nagyon erthetoen, szemleletesen beszel sok kemeny dologrol, tenyleg erdemes atragni.

--mpt
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”