"Áruházi" távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.11.04. 17:40

Sziasztok!

Most kissé elbizonytalanodtam, de nézegetem az aukciós oldalakat, hátha találok ott egy jó ajánlatot... Egyébként azt hiszem 20ezer lesz a Bresser.

Üdv, Ferenc
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.04. 20:02

Mondom, vedd meg a Tesco-ból a Celestront!!!
Sokkal jobban jársz vele! Kapsz hozzá TheSky X Student editiont!

Igen, bocsánatot kérek F1Angeltől, és Ronnietól! :) Powerseeker 50AZ-ról van szó.
Klasszisokkal jobb, mint a Bresser!

Ha nem akarsz most sokat költeni teleszkópra, vedd meg a Celestront!
Ha Leventénél lehet kapni, akkor vegyél nála! Ő legalább magyaráz is hozzá neked!

És kezet foghatsz utána F1Angellel! Nézd csak meg, milyen csinos kislány! Hmmm... :)
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.11.04. 20:23

Franky írta:Mondom, vedd meg a Tesco-ból a Celestront!!!
Sokkal jobban jársz vele! Kapsz hozzá TheSky X Student editiont!

Igen, bocsánatot kérek F1Angeltől, és Ronnietól! :) Powerseeker 50AZ-ról van szó.
Klasszisokkal jobb, mint a Bresser!

Ha nem akarsz most sokat költeni teleszkópra, vedd meg a Celestront!
Ha Leventénél lehet kapni, akkor vegyél nála! Ő legalább magyaráz is hozzá neked!

És kezet foghatsz utána F1Angellel! Nézd csak meg, milyen csinos kislány! Hmmm... :)


És nem is lakik messze 8-) :D
Na de visszatérve a lényegre: mivel Cegléd tőlem elég messze van, ezért nem fogok odáig elmenni a Tesco-ba, hogy megvegyem a csövet, hanem akkor inkább szétnézegetek neten, hátha akad valahol egy Celestron vagy egy használt SW ilyen árban, és azt futárral hazahozatom...

Üdv, Ferenc
ile999
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:34

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: ile999 » 2010.11.05. 06:50

Hali!
Én a Nejemtől kaptam "ajándékba" egy Bressert mult karácsonyra. Kis nagyításon még elmegy, de nemrég összehasonlítottam a szintén kis méretű 76/900-as Newtonommal. Igaz hogy az optikai rendszer más, de tanképpen szana szét verte minden tekintetben a Bressert, főleg ahogy a nagyítást növeltem. Ami a lencsés javára írható az a kontrasztosabb kép úgy 80x-os nagyítás környékéig, de innen fölfelé a különbség egyre nagyobb volt. A két távcsőhöz ugyanazokat az oklikat használtam.
A Bresser okulárjai nem mutatnak igazán jó képet, tehát 2-3 okli vásárlása mindenképp kell és ekkor viszont már nem biztos, hogy annyira olcsón tudnák adni, hogy megérje.
A semminél jobb, de szerintem érdemes türelemmel megvárni, amég összejön egy távcsőboltos műszer ára, mert így jóval kisebb a csalódás esélye. Szerintem távcsőves boltjaink korrekt módon működnek, az áruházak nem feltétlenül.
Távcsőbolt, Makszutov stb.
Jó eget! ile
Sidius

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.11.05. 08:03

Sziasztok!

Szerintem a fentebbi eszmefutattások túlságosan általánosak. Én két évig szemüveglencsés távcsővel nézelődtem, még kezdő koromban. Biztos, hogy annál bármelyik fönt említett műszer jobb.
Mélységesen egyet kell értenem azzal, hogy jobb leinformálható és hozzáértő embertől vásárolni és ugyanannyi pénzért a biztos jobbat választani.
Emellett szeretnék néhány dolgot hozzáfűzni a témához.
Láttam már egy pár csövet és a tapasztalatok arra intenek, hogy ha újabbat látok, csak alapos próba után tanácsos megnézni mi van a tubus oldalára írva. Egy gyártó azonos modelljei között is óriási különbségek lehetnek. Szóval az ideális az lenne, ha ki lehetne próbálni a műszert. Ez használtaknál összejöhet, ill. bízhatunk benne, hogy egy távcsőkereskedésben az árnak megfelelő minőséget kapjuk. Érdemes tudni, hogy két tökéletesen egyforma optika elvileg nem is létezik, de a nagyon neves cégek esetén -egyébként szintén ingadozó, de magasabb szintű minőség mellett- minden egyes gyártmány elvileg jó műszert jelent.
Nagyon fontos még a mechanikai kivitel kérdése is, mert pl. egy rossz fókuszírozó az egyébként jó optikájú műszerrel is pokollá teheti az észlelést.
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.11.05. 10:30

Köszönöm a hozzászólásokat, illetve a segítséget... Szerintem maradok annál, hogy várok még egy picit és addig gyűjtögetem az aprót, s majd utána vásárolok egy jó műszert...

Üdv, Ferenc
f1angel
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:04

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: f1angel » 2010.11.05. 10:44

Ha van kedved és lehetőséged, nézz el felénk! Én nagyon szívesen megmutatom neked a távcsövem, hátha ezzel megkönnyítem a döntésed! :D
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2010.11.05. 12:36

gaster95 írta:Köszönöm a hozzászólásokat, illetve a segítséget... Szerintem maradok annál, hogy várok még egy picit és addig gyűjtögetem az aprót, s majd utána vásárolok egy jó műszert...

Üdv, Ferenc


Szia !
A húszezres limitet betartva inkább vegyél egy SW 60/900-ast. Az állványa eq1 az okulárjai min. báriumok, ráadásul a távcsőboltban igazi garancia van rá és gagyit sem árulnak. De ha kibírod ,spórolj még hozzá és figyeld a távcsöves bazárokat, jó áron korrekt darabok szoktak ott lenni.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.11.05. 13:21

Én egy keresőhirdetés feladása után kaptam ajánlatot. Így jött ki 20ezerből egy 130/900-as Skywatcher, oksikkal, Barlowal. Semmi sem lehetetlen ;)
Inkább segíts minthogy kötözködj.
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.11.05. 15:28

Ha lenne lehetőségem szívesen elnéznék, csak hát suli, kolesz, tanulás stb... :(
20ezerből 130/900-ast? :o Keresgélek össze-vissza hátha horogra akad egy kis jószág ;)

Üdv, Ferenc
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”