Fényszennyezés - sürgős kérdés

A fényszennyezéssel kapcsolatos problémák és kezdeményezések fóruma
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.10. 19:07

Attila írta:
szolcs írta:Megdöbbentő fotót láttam a facebookon a Magyar Nemzeti Bálna lézershowjáról.


Sajnos nagyon felhígult a marketinges szakma...

MDA


Ebben lehet, hogy igazad van, én nem értek hozzá.
De Budapesten 2 millió ember él, az MCSE teljes tagsága 2-3 ezer, (nem tagokkal együtt az országban az amatőrök száma talán ötezer?), szerinted egy jó marketinges kiknek szeretne kedvezni? A turisták pedig a fényre gyűlnek mint a moly... Ők fogyasztanak, te meg "csak az eget bámulod"!
Üdv,
L.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.10.10. 20:25

Dlajos írta: szerinted egy jó marketinges kiknek szeretne kedvezni?


A "jó marketinges" nem szenved csőlátásban, hanem a reklám teljes hatásmechanizmusát végig elemzi, nem csak a neki tetszőt.

De a zöme nem ilyen. A többség csak arra rezzen, aki fizet neki. Tök mindegy, hogy mekkora baromságért.
Csak a megbízója élvezze... Minden és mindenki más le van szarva. Pl. véres csula a mosdókagylóban a reklámblokkban (fogínyvérzés...), én meg jóízűen vacsoráznék a film közben... Fasza; jó étvágyat!

Bunkó mind...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2013.10.10. 20:44

Dlajos írta:
Attila írta:
szolcs írta:Megdöbbentő fotót láttam a facebookon a Magyar Nemzeti Bálna lézershowjáról.


Sajnos nagyon felhígult a marketinges szakma...

MDA


Ebben lehet, hogy igazad van, én nem értek hozzá.
De Budapesten 2 millió ember él, az MCSE teljes tagsága 2-3 ezer, (nem tagokkal együtt az országban az amatőrök száma talán ötezer?), szerinted egy jó marketinges kiknek szeretne kedvezni? A turisták pedig a fényre gyűlnek mint a moly... Ők fogyasztanak, te meg "csak az eget bámulod"!
Üdv,
L.



Akkor ez azt jelenti, hogy a jó marketinges úgy sérthet meg hatályos törvényeket, ahogy akar, mert éppen "széles" fogyasztó rétegeket céloz meg?
És az MCSE azért nem nyilvánul meg hivatalosan egy durva fényszennyezési esetben, mert "csak" kétezres a tagsága? És ha legközelebb Kaposváron talál ki valami kiskirály/marketinges ilyen baromságot "csak ideiglenesen" meg a "fogyasztó rétegek érdekében", akkor a Zselici Csillagoségbolt-parkban majd jól lehet tanulmányozni, hogy meddig ér el a fénye?

Félreértés ne essék, a marketingesek olyanok amilyenek. Némelyik nyilván kiváló, némelyik a szakma alja. Engem az dühít inkább, hogy egy ennyire nyilvánvalóan törvénysértő esetben is megy a szerecsen mosdatás, meg a mellébeszélés (így határérték meg úgy széttartás, blabla...) meg a kivétel képzés. Majd figyeljétek meg, ha a "fogyasztóknak" bejön - majd a marketinges megítéli, hogy bejön-e - akkor megtartják...

Üdv
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.10. 23:15

Igen dzsobacsi, sajnos tökéletesen jól látod és igazad van.
És már nem csak a fényszennyezésről beszélünk... :cry:
Üdv,
L.
misibacsi
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013.01.18. 17:53

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: misibacsi » 2013.10.11. 16:35

Az MCSE miért nem tiltakozik ilyen durva fényszennyezési esetben? Ez is a dolga lenne (nem vagyok tag). Mindenbe nem szabad belenyugodni, mint a birkák. Gondolom van itt MCSE-tag, az hívja fel a vezetőség figyelmét erre az esetre, és kérje, hogy a megfelelő helyeken tiltakozzon ellene.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.11. 17:08

Már megint a „csalán effektus”!
Miért mástól várod el, hogy megoldja a problémádat?
Ha nem vagy MCSE tag miért vársz el érdekképviseletet?
Állampolgári jogod, hogy panaszt tehess.
A peticio.hu -n támogató aláírásokat is gyűjthetsz a nyomaték kedvéért.

http://peticio.hu/

A jogsértéseket nem lehet globálisan kezelni csak egyenként, helyben. Mit vársz, az MCSE tegyen meg tízezer feljelentést?
Az a baj, hogy mindenki azt hiszi, hogy ha valaki fellépne a fényszennyezés ellen egyszer valahol, persze nem ő, akkor azonnal, országosan megoldódna a probléma. Ha utána olvasol sokan leírták, talán itt is, a kálváriájukat. Sajnos nagyon csekély eredményt lehet elérni. Az sajnos nem nyomaték, elfogadott érv, hogy te csak a Jupitert látod, a Galilei holdakat nem, a varjak egész éjjel kárognak, a kutyád depressziós lett, mert nem tudja, hogy éjjel van vagy nappal. :(
De nosza, kezd el én támogatlak!
Üdv,
L.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.10.11. 17:36

Ha nem vagy MCSE tag miért vársz el érdekképviseletet?

Az a véleményem, hogy mindenki egyénileg is fordulhat jogorvoslathoz (hivatalokhoz), hivatkozva a megfelelő törvényekre, és ugyanakkor arra is jogosult, hogy az MCSE figyelmét felhívja a problémára, akkor is, ha nem tag.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.11. 17:45

misibacsi írta:Az MCSE miért nem tiltakozik ilyen durva fényszennyezési esetben? Ez is a dolga lenne (nem vagyok tag).

Zoli igazad van, de a fórumozó nem felhívta a figyelmét az MCSE-nek valamire, hanem számonkérte.
Lehet, hogy ezt az "ányalatnyi" kölönbséget elnyomta a fényszennyezés?
Üdv,
L.
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2013.10.11. 18:17

A Szerző hozzájárulásával ismét csatoltam a képet. Tényleg nagyon szép kép - Pál Teodóra munkája. Csakhát....

Üdv: Szolcs
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.11. 18:56

Szerintem még csak nem is szép. Ízlések és...
Én a magam részéről befejezem ezt a témát, mert a megoldást sajnos nem tudom, csak azt, hogy a vagdalkozás, az indulatból írt hozzászólások sem visznek közelebb a megoldáshoz.
Biztos, hogy nagyon nehéz megoldást találni. Arra gondolok, hogy a Csillagvárosban sok jogot végzett fórumozó hölgy és úr van jelen. Magam is ismerek néhányat közülük. De még tanácsadás szintjén sem nyilvánulnak meg. Ezért gondolom, hogy nem egyszerű eset. A valahol beidézett jogszabály úgy van megfogalmazva, hogy bármi belemagyarázható legyen.
Ha van jó ötlet, minimális esély én biztosan támogatni fogom.
Üdv,
L.
<eof>
Válasz küldése

Vissza: “Fényszennyezés”